VAŘÍME S LÁĎOU HRUŠKOU


Pejsánek
Pejsánek 20.12.2014 v 04:00

Jdete s dobou? Extrémně úspěšný titul a nikdo nikde. Jak se stát snadno a rychle úspěšným autorem a najít si místo na trhu. http://www.varimesladouhruskou.cz/

Text příspěvku byl upraven 20.12.14 v 04:01

Marika Vanova
Marika Vanova 20.12.2014 v 08:00

Já s Hruškou nevařím, ale na Youtube je na něj pěkná parodie. Hruška jde trochu mimo mě.

Pejsánek
Pejsánek 20.12.2014 v 11:29

Hruška je PAN SPISOVATEL !! Umí !!! Ví co čtenáři potřebují. Není to přežité SCIFI, ale je to realita dnešní doby.

Ace_McIntosh
Ace_McIntosh 20.12.2014 v 13:29

Přesně tak, je to nezásadnější kniha letošního roku, sám již vlastním tři kopie a dalších deset jsem pořídil jako vánoční dárky iliterátům z řad mého příbuzenstva a přátel, k nimž se tato esenciální literatura ještě nedostala.

Pejsánek
Pejsánek 20.12.2014 v 13:36

Hruška si získal srdce a žaludky čtenářů tím, že neuvádí recepty typu krabí klepítka plněná slavíčími jazýčky a podobné směšné šílenosti akrobatických kuchařských přeborníků v TV pořadech.

Valyk
Valyk 20.12.2014 v 16:30

Ve skutečnosti to není kuchařka, nýbrž návod v jehož podtitulu by mělo být: "Jak se dostat na fibroskopii žaludku snadno, rychle a levně." Je s podivem, že tento originální návod zde nezaujal milovníky tohoto přitažlivého způsobu vyšetření....


Pejsánek
Pejsánek 20.12.2014 v 17:12

.....fibroskopii žaludku.....to je neutišetelný hlad nebo trvale neblokovaná stolice? A kolik mrtvých už je v důsledku pozření jedů typu HRUŠKA: O tom se raději nikde nepíše.

Pejsánek
Pejsánek 21.12.2014 v 04:20

Zadejte si, kdo máte zájem do vyhledávacího okénka "Vaříme s Láďou Hruškou" a můžete pokračovat v diskuzi ke knize. Jsem tam i já, známý zlejš, provokatér, vrah neviňátek a málo kompatibilní Pejsánek.

Pejsánek
Pejsánek 21.12.2014 v 09:06

Ano, jídlo chudých bývaly dřív ryby, cenově dosažitelné i pro chudé. Dnes obdivuji rodiče s podprůměrnými platy, jak dokáží uživit děti a sebe. A další vývoj? Od deseti k pěti. Dřívější běžné rybárny byly v menších městech zrušené, pro malé tržby. Za totáče jsem se mohl urybovat, jak čerstvé, tak i různě zpracované ryby nebyl problém koupit. Co jsem nasvačinkoval tresčích jater v oleji !! Hruškova kniha není pro horních deset tisíc. Modní strava a předvádění vaření v TV? Pěkný kabaret. Kdejaká babka z vesnice uvaří líp než slovutní mediální vařečkoví mistři.

lugh
lugh 21.12.2014 v 09:54

V současné ekonomické situaci jsou a budou autoři typu Hruška vyhledávaní. Doufám jen, že nedojde na recepty - pochutiny z jetele, kterak zapéci staré matrace, jídla z hlíny a jiné.
Přesto nejsem přesvědčen, že by byl pan Hruška záchranou naší gastronomie, spíše je inspirací pro lidi, kteří chtějí nebo musí šetřit. Nakonec, jsme národ Receptáře a jiných vychytávek.

Pejsánek
Pejsánek 21.12.2014 v 12:22

Hruška bude vyhledáván čím dál víc. Ekonomické sankce dělají divy a budou dělat ještě větší. Březová kůra se přímo nejí, ale jí lýko, které je poživatelné a výživné. Domníváte se někdo že by v případ+ě válečného konfliktu dokázala zajistit vláda potravu a její distribuci všem občanům tak, jak to bylo za 2.sv. války? Tipuji to na hladomor a k tomu ještě občanskou válku o potraviny. Že je to zase moc strašidelné sdělení? Uvědomte si, že probíhá gradující ekonomická válka. A to už není žádná legrace.

lugh
lugh 21.12.2014 v 13:11

Současná vláda by v případě války zajistila ... asi všichni víme co!! Proto radím, nevyzrazovat možnosti o stravování lýkem, ale do šuplíku napsat knihu: Vaříme z lýka. Mohla by se stát hitem následného Armagedonu. Doporučuji i cizojazyčnou verzi. Otázkou je kdo by ji vydal. Na druhou stranu někteří z autorů svá díla vydávali vlastním nákladem. Možná by se chtěl podílet i páně Hruška, kdo ví???

Text příspěvku byl upraven 22.12.14 v 14:22

Pejsánek
Pejsánek 21.12.2014 v 13:34

Ke konci 2.sv. války se k nám blížila Ruská armáda. Hrozilo že armáda sní všechno na co přijde. To je běžný jev v takových situacích. Takže se vzal plechový sud, do toho se daly potraviny a to se zakopalo někam, kde to vojáci nenašli. Dnes vám prozradím kde jsme to měli-schované-pod stohy desek u stolaře. Myslíte že dnes se někteří lidé nepřipravují na podobnou situaci? Že straším? Sundejte růžové brýle, vylijte plechovky s růžovou barvou a sledujte media. Ty vám říkají jen část toho co se děje. Zde je to zatím pěkný dýchánek, ale legrace stranou. Žijte reálný život a nevznášejte se spirálovitě v kundrlinkovitých větách v růžovém oparu.

lugh
lugh 21.12.2014 v 14:00

Myslím si, že na zakopávání potravin je přece jenom trochu brzy. Reálný život není rozhodně obsažen v prohlášení medií, ale i když sundáme brýle jakékoli barvy nebyl bych tak skeptický. To, že ve světě to vře a dokonce velmi blízko nás je jasné, ale snad to nebude tak strašné.

Pejsánek
Pejsánek 21.12.2014 v 14:22

Mezi realizmem a skepticizmem je den ode dne čím dál tenčí hranice. Někomu prdne v bedně nebo se vloudí chybička a je veselo. Vůbec se mně to nelíbí. Moje katastrofická čidla cítí něco v luftě.

lugh
lugh 21.12.2014 v 14:24

Trošku mi to připomíná avizované konce světa. Bez urážky a s ohledem na Vaše čidla, přesto doufám, že se mýlíte.

Text příspěvku byl upraven 21.12.14 v 14:25

Pejsánek
Pejsánek 21.12.2014 v 14:28

Všechno je to v lidech a selhání lidského prvku je běžné. A také ta KOMUNIKACE !!! Špatná KOMUNIKACE nadělala a dělá stále hroznou paseku.

lugh
lugh 21.12.2014 v 14:32

Souhlasím. Lidský faktor je velmi nebezpečná věc, ale s tím už se lidstvo potýká staletí. Snad nakonec dospějeme k tomu, že neubližovat je pro nás nejlepší, ale asi je to utopie.

Text příspěvku byl upraven 21.12.14 v 15:03

helenkan
helenkan 21.12.2014 v 15:33

Kam až jsme se s Láďou Hruškou dostali? :)))))

Pejsánek
Pejsánek 21.12.2014 v 15:42

Hruška vyvolal paniku mezi kuchařkami a strávníky a to se rozvinulo do této podoby. Knedlíky z mouky ze sušených kořenů pampelišky atp. přijdou vhod. A špenát z mladých kopřiv- to je mňamka !! Ale nejlepší je džem z rakytníku-pochopitelně domácí výroby.

Text příspěvku byl upraven 21.12.14 v 16:21

lugh
lugh 21.12.2014 v 16:43

Oblíbenost knih tohoto "autora" dokresluje ekonomickou situaci národa nebo ji také můžeme vnímat jako výkřik beznaděje doby.

siena
siena 21.12.2014 v 21:40

Lugh, nezlobte se, ale tak to není. Když se konala v jednom pražském nákupním centru autogramiáda, věřte, že jsem žádného "potřebného" v ní neviděla. Naopak...Jen marketingový produkt, nic víc.

Text příspěvku byl upraven 21.12.14 v 22:06

Pejsánek
Pejsánek 22.12.2014 v 03:51

To lugh - je to tak. Horší je, že se dnes nedá vařit ani polévka ze starých kožených řemenů a bot. Nic už není kožené.

Pejsánek
Pejsánek 22.12.2014 v 10:02

To lugh...honba za zlatým teletem vždy skončila špatně. Že by to přestalo platit? Miliardoví Hraboši jsou DÁVNO zahrabaní v krytech na svých soukromých ostrovech se stoletými zásobami na přežití čehokoliv. Takže pro ně tlačítko nic neznamená. Je nějaká kniha o tom, jak by to mohlo v případě jaderné katastrofy a po ní vypadat? Ale s tím, že je všechno radioaktivní !!
Jak radioaktivitu lidé přežijí? Štěstí přeje připraveným.

lugh
lugh 22.12.2014 v 12:59

to siena, Pejsánek... i když je z Vašich reakcí patrné, že fenomém "Hruška" je pro Vás zřejmě citlivá záležitost i nadále musím trvat na tom, že jde především o zájem lidu ušetřit i za cenu absolutní manipulace. Souhlasím, že zdařilý a dokonale promyšlený marketingový tah hraje svoji roli, ale jde především o zoufalou reakci národa, resp. střední a nižší vrstvy šetřit kde se dá. Lid se začíná zajímat o to kde je problém související s ekonomickým stavem země, tak mu hodíme kostičku - levné vaření. No a na chvíli je klid, národ vaří levněji, ne zdravěji, ale nikdo už nechce odpovědi.



Vložit příspěvek