U které knihy jste se opravdu báli???


newtory
newtory 29.10.2013 v 00:00

Pri čítaní Pána prsteňov som cítil také príjemné mravenčenie, bolo to veľmi príjemné. Pred niekoľkými desiatkami rokov som zažíval niečo čo by sa možno dalo nazvať strachom pri čítaní Hitchcocka "Strašidlá najstrašnejšie". Dnes sa bojím už len vtedy, keď dobrá kniha nie je dosť "objemná".

tyzik.cejka
tyzik.cejka 29.10.2013 v 09:52

nevím přečtu si názory ostatních a příjdu na to

lenkavildomcova
lenkavildomcova 29.10.2013 v 13:10

U Sněhuláka od Nesba - vloni jsem rozhodně sněhuláka nestavěla :-)

pil
pil 29.10.2013 v 13:51

Bradburyho Kaleidoskop a teď čerstvě Terror Dana Simmonse

Athena
Athena 29.10.2013 v 14:32

Zatím největší hrůzu jsem pociťovala při čtení Kingovy povídky Noční směna. Ještě teď mi z ní běhá mráz po zádech a to jsem ji četla před cca 3 lety. Zajímavé je, že u Osvícení, které je považováno za jeden z Kingových nejstašidelnějších hororů jsem se vůbec, ale vůbec nebála a to mě většinou vystraší skoro všechno, co slyším/vidím/čtu.

Standa Šebek
Standa Šebek 29.10.2013 v 17:32

Opravdu strach, to se mi u knih narozdíl od filmů moc nestává, spíš jde jen o napětí. Nedávno jsem ale četl Temné léto od Dana Simmonse a tam bylo pár typicky hororových momentů, kdy jsem se opravdu bál.

Poeovy povídky považují za opravdu znepokojující, docela strašidelné jsou Kingovy klasiky jako To (krvácející kniha a upír v knihovně) nebo Řbitov zvířátek (tělesně postižená sestra a její Oz veuiký a stvašlivuí).

Jako malý jsem se bál u Sedmi strašidelných příběhů (hlavně u příběhu jak malý sprejer zůstane přes noc zavřený v muzeu, kde ho pronásleduje staroegyptský bůh mrtvých převtělený do hlídače) a u Pána prstenů mě děsila scéna, kdy se Frodo ztrácí v mlze mezi kamennou branou a probudí se pohřbený v mohyle.

Zato v Lovecraftovi se mi pořád nedaří najít zalíbení, přijde mi nezajímavý a nudí mě.


Michaluška
Michaluška 29.10.2013 v 17:51

A nějaké duchařiny????Fakt dobré duchařiny???? :)

Thanyss
Thanyss 29.10.2013 v 20:26

Tak to u mě jednoznačně vede Kingova povídka Silniční virus míří na sever. Dočetla jsem ji v noci ve vaně... Kdo četl, pochopí, proč se mi potom vůbec, ale vůbec, nechtělo vyjít ven z koupelny!

Koka
Koka 29.10.2013 v 20:57

Povídka Ambrose Biercea Oči pumy mě opravdu zasáhla! Asi jsem to četla v příliš mladém věku (kolem 15), ale od té doby nejsem schopna ani v zoo vychutnat si krásu této úžasné šelmy kočkovité. Ani boty bych si "pumy" nikdy nekoupila :-)

Petr7676
Petr7676 29.10.2013 v 22:03

Osvícení od Stephena Kinga a skoro všechny povídky od Lovecrafta.

Lensiiee
Lensiiee 30.10.2013 v 20:46

Já jsem zažívala největší strach při čtení knihy Level 26: Netvor z temnot. Myšlenka, že někdo takový tu pobíhá mezi námi mě straší do dneška.

tyzik.cejka
tyzik.cejka 31.10.2013 v 08:51

fuj! Lensilee tvého příspěvku jsem fakt lek

silhavaA
silhavaA 31.10.2013 v 09:32

Edgar Alan Poe- Jáma a kyvadlo

Perla
Perla 26.11.2013 v 18:38

Metro 2033 ale to bola len jedna či dve kapitoly, obhrýzla som celú ceruzku. :D

area
area 28.01.2014 v 19:54

U Řbitova zviřátek. Četla jsem ji před x lety, ale "hej hou tak jdem" si pamatuju dodnes.

Text příspěvku byl upraven 28.01.14 v 19:56

lukasresl
lukasresl 28.01.2014 v 20:13

chtěli bychom připravit pro kamarády orienťák na motivy nějaké strašidelné knihy nebo povídky - na kontrolách by se závodníkům postupně odkrýval příběh, popř. je navedl k další kontrole. Nevím, co by bylo nejvhodnější, aby se to dalo dobře zpracovat a mělo to "atmosféru". Zatím jsme dost bezradní... Poradíte?

Viki9
Viki9 28.01.2014 v 21:15

... a co zkusit klasiku a inspirovat se povídkami od Edgara Allana Poea? ... určitě jsou strašidelnější knihy, ale atmosféru uměl navodit tento praotec horroru dokonale
... každé stanoviště by mohlo reflektovat motiv z jedné povídky a když do toho zakomponujete ještě nějak Havranovo Nevermore, tak by to mohlo fungovat ...

orisi
orisi 29.01.2014 v 14:43

Pro některé to asi nebude ten pravý "strach", Kodži Suzuki Temné vody, Kruh. Stephen King Osvícení, Řbitov zviřátek,Christina.

lukasresl
lukasresl 29.01.2014 v 18:09

Díky za tipy, Poea znám, ale ty ostatní ne. Zítra navštívím knihovnu a pak budu číst, číst a číst a snad něco vybereme. Já jsem jsem měl rád takovou tu zvláštní strašidelnou atmosféru u Fukse - třeba v knížce Příběh kriminálního rady (Spalovač mrtvol se mi naopak moc nelíbil). Jinak si nepamatuji, že bych četl moc vyloženě hororových knížek.
Dám vědět, jestli něco vybereme a jak to dopadlo. Myslím, že to bude dobrý, protože už teď z toho mám trošku... strach... :-)

ewisek22
ewisek22 01.02.2014 v 10:55

Já se bojím a mám strašidelné pocity u každé knihy, kterou jsem zatím od Kinga přečetla:)Jednoznačně ale vede Osvícení od Stephena Kinga...v pozdních nočních hodinách jsem po přečtení knihy riskovala nejméně 4 hodiny prasknutí plného močové měchýře, než se spolubydlící probudila a poskytla mi milosrdný doprovod na na WC:))

Val
Val 01.02.2014 v 15:03

Nečtu Kinga.... a nečtu ho z toho důvodu, že jsem se bála jít v noci na WC :-)

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 01.02.2014 v 16:15

Děkuji všem za komentáře, nedávno se na mě obrátila kamarádka o pomoc s výběrem opravdu děsivého horroru, tak jsem hned této diskuze využila :)

Jia
Jia 01.02.2014 v 17:22

Já se u knížek nebojím, možná jako malá holka...ale už jsem vyrostla. Možná se občas kapku bojím u nějakého filmu.
Kamarádce MarieAnnySarah by se třeba mohla líbit knížka Okřídlená duše - je o vraždách a o duchách a je tam i trochu lásky a romantiky, uvádějí ji jako mysteriózní thriller.

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 01.02.2014 v 19:04

Děkuji Jio :)

Alix
Alix 01.02.2014 v 19:43

Bojím se u všech knih Stephena Kinga. Nejvíc asi u Misery. To bylo pro mne tak příšerné, že jsem měla noční můry, musela jsem rozsvítit a šla jsem se uklidnit do kuchyně cigaretou. Zařekla jsem se, že jeho knihy před spaním číst nebudu, ale občas to poruším, nemohu si pomoct. Pak si řeknu, dobře mi tak!



Vložit příspěvek