Tipy na knihy k moři? Nějaké lehké čtení? :-)


vsvobo
vsvobo 18.06.2013 v 16:52

Za 14 dní vyrážíme k moři a potřebuji s sebou nějaké pěkné, jednoduché a lehké čtení. Máte nějaké tipy?

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 18.06.2013 v 17:18

Lehké čtení = brožovaná vazba :) Kdybych jela já, beru povídky Šimka a Grossmanna (http://www.databazeknih.cz/knihy/povidky-aneb-nechci-slevu-zadarmo-8759) a Jeromovy Tři muže (http://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/tri-muzi-ve-clunu-o-psu-nemluve-tri-muzi-na-toulkach-38300). A pak nějakou tlustou detektivku, která bude pěkně odsejpat :)

BooksLucyKing
BooksLucyKing 18.06.2013 v 17:18

Já vyrážím za týden a zatím mám naplánovaný akorát Faktor Merde, taky právě dumám, co jinýho si vzít. Ještě tady mám jednu od Sophie Kinsella tak možná si vemu i to, to je taky takový oddychový, nenáročný vždycky. A možná si skočím pro nějakou Zeměplochu do knihovny před odjezdem. To jsme četla loni u moře a bylo to super :)

Koka
Koka 18.06.2013 v 19:31

Kdysi vycházela v Odeonu edice, která se přímo jmenovala ČTENÍ NA DOVOLENOU:
http://www.databazeknih.cz/edice/cteni-na-dovolenou-179/strana-1 .
Většina tam vydaných titulů mě nikdy nezklamala.
Knižní zásoby na dovolenou doporučuji řešit takto: kupovat jen brožované a jenom v antikvariátech, kde si z těch banánových bedniček vyložených na ulici lze za á 5,- , max. á 10,- Kč vybrat úplné poklady. Předem počítat s tím, že knihu ušpiním, poliju, upatlám opalovacím krémem, zapomenu u lehátka a pod., proto zásadně vybírat tituly, které stojí za to přečíst, ale není nutné je mít trvale v knihovničce. Při odjezdu ponechat u recepce pro další uživatele, čímž v kufru vznikne volný prostor pro ouzo, komandarii, portské nebo jiné plody země a ducha (dle regionu). Přeji hezkou dovolenou!

vsvobo
vsvobo 19.06.2013 v 13:06

Já jedu k moři, jedu se koupat, opalovat a ne být v nitrozemí, kde jsem pořád...

Gnomo
Gnomo 19.06.2013 v 15:08

K moři bych sebou vzal Ostrov, Motýlka, nebo podobnou knihu, ve které je moře moře... :-)


pil
pil 19.06.2013 v 15:28

Čtečku a do ní moře knih:-)

Venezia
Venezia 19.06.2013 v 17:10

Pre každého je oddychovka niečo iné. Ja beriem aj 5 tenších knižiek, keby ma nejaká nebavila a určite rôzne žánry - nejakú romantiku, vraždičku, historickú, životopis či cestopis. Ťažko sa radí, keď nenapíšeš obľúbený žáner.

Venezia
Venezia 19.06.2013 v 21:17

Pozrite štítok LÉTO.

knedlik
knedlik 20.06.2013 v 11:54

Já jsem na dovče četla Báječná léta pod psa .-)
Jinak je otázkou, co je lehké čtení - klidně bych doporučila i nějakou Kingovku nebo Pratchettovku, eventuelně pak perly jako Saturnina, Tři muže ve člunu... podle vkusu :-)

Dell
Dell 20.06.2013 v 12:40

Já to mám nějak obráceně, když už dovolená tohoto druhu, je to ta pravá doba na čtení knih, na které mi při běžném poklusu nějak nezbývá energie nebo spíš více souvislejšího času.
Oddechovky (detektivky, sci-fi apod.) mám hlavně ve zvukové podobě na dobrou noc, kdy se mozek už pomalu vypíná, mám to jako takové uspávací pohádky.
Barilac, nejsem zedník, ale takový prodloužený víkend čistě relaxační jednou za čas vítám. Kdyby už jen pro tu možnost neomezeně v klidu číst. :-)

zuzulique
zuzulique 20.06.2013 v 14:14

Nevyberám si na dovolenku knihy podľa náročnosti, ale také, na ktoré mám v tej chvíli chuť...asi preto, že nechodím k mori, tak si nevyberám "oddychovky" :-) mám v pláne si tento rok do Francúzska vziať niečo od Marcela Pagnola a knihu S elegancí ježka, aby to bolo o to autentickejšie a moc sa na ne teším :-)

paulhunter
paulhunter 20.06.2013 v 15:34

Na dovolenou je úplně ideální čtečka kvůli minimálnímu rozměru či váze a maximálního obsahu. Minulý rok jsem kvůli místu mohl vzít s sebou jen jednu knihu, která mě nakonec ani moc nebavila. Taky se mi občas stane, že si třeba na cestování vezmu určitý titul a nemám pak na něj zrovna chuť nebo náladu. Do čtečky si teď můžu dát libovolný počet knih a vybírat si. Ideální.

zuzulique
zuzulique 20.06.2013 v 16:25

Tak keď už sa človek nachádza v takom čitateľskom štádiu, že si vie vybrať (na základe toho, že už "niečo" načítal), nemôže byť z knihy sklamaný...mne už sa to stáva v poslednej dobe max 1 titul z 50 a to tiež nie je titul, ktorý by som úplne zhanobila, keďže som si ho určite vybrala z nejakého dôvodu...niektoré knihy chcem skrátka čítať len preto, že chcem mať prehľad :-) samozrejme nehovorím o "mainstreme"

Azizi
Azizi 20.06.2013 v 18:19

Ťažko sa mi radí konkrétne, keďže takmer všetko čo som dosiaľ čítala si viem v pohode predstaviť na dovolenke. Ale mám takú zaujímavosť, že moja úplne prvá knižka, ktorú som čítala pri mori bola Barva Kouzel od Terryho Pratchetta. A inak celkovo som si asi najčastejšie brávala so sebou Zeměplochu. No a raz si pamätám, že som mala so sebou v Chorvátsku knižku Čajka Jonathan Livingston a bolo to naozaj krásne podvečer, keď už sa malá pláž medzi skalami vyprázdnila za hlasného škrekotu čajok a špliechania vĺn čítať túto milú, útlu a veľmi inšpiratívnu knižku. Zvlášť ja mám doma aj také krásne vydanie s obrázkami čajok, jednoducho malo to úžasnú atmosféru...

Dell
Dell 20.06.2013 v 19:01

Patřím k těm, co čtou několik knih najednou. Střídám je podle nálady apod.
I když nejradši mám knihy papírové a pokud to jde, vyberu si knihu, kterou můžu držet v ruce, listovat si v ní atd., na cesty a dovolené jsem si zvykla brát něco jako čtečku, ve které mám celou příruční knihovničku. :-)
A k tomu nejlíp do telefonu nějakou tu audioknihu.

HTO
HTO 20.06.2013 v 21:56

U moře jsem byl jen v roce 1975 a to jsem ještě neuměl číst, ale pod modrou oblohou a v horku se mi nejlíp vždycky četly knihy o scholastice.

Ach, moje oblíbené čtení v letních podmínkách je už roky rovněž tato kniha: Christopher Hibbert, Vzestup a pád rodu Medici.

Text příspěvku byl upraven 20.06.13 v 22:36

alipeli
alipeli 24.06.2013 v 10:53

Já si na dovolenou beru všechna nová vydání knih od Trudi Canavan (takže 6 knih na 14 dní, pohoda :D), miluju tu autorku, tak ji můžu číst pořád.

padajicidvere
padajicidvere 24.06.2013 v 19:37

Já sem minulý týden u moře četla dvakrát Deset polibků, a Neslušná sázka :)



Vložit příspěvek