Nejstarší kniha s tématikou jezdců na dracích


vlkodlaq
vlkodlaq 22.09.2017 v 09:52

Ahoj přátelé.
Obracím se na Vás čtenáře, s dotazem na nejstarší knihu, která byla vydána v jakémkoli jazyce a věnuje se, nebo alespoň zmiňuje jezdce na létajících dracích, ať už se jedná o člověka, elfa, trpaslíka či jinou myslící bytost.
Například série Eragon patří mezi ty nejmladší.
Za návrhy díky.

zlovlk
zlovlk 22.09.2017 v 21:48

Zajímavá otázka, uvidíme, co z toho vzejde. Úplně nejstarší by mělo být něco v Číně. A to nikoliv román nebo jiná fikce, nýbrž "historie" - na drakovi snad prý letěl Žlutý císař. Zmínku bych hledal v Š’-ťi, Knize vrchních císařů, z roku 93 nebo 91 př. n. l. V češtině vyšel z tohoto textu rozsáhlý výbor, Kniha vrchních písařů, ale zdali se tam ta konkrétní zmínka najde, to říci nedovedu. Hádal bych, že ano.
Číně ale jinak vůbec nerozumím.

Eldar80
Eldar80 23.09.2017 v 22:53

Teoreticky by něco mohlo být tady, ale nepamatuji se. Jaký malý jsem to párkrát četl, ale to už je skoro 30 let. Knihu mám u rodičů, takže se do ní nemohu podívat.
https://www.databazeknih.cz/knihy/myty-a-legendy-vlci-draci-bajna-zvirata-44957

vlkodlaq
vlkodlaq 24.09.2017 v 19:23

Wow. Tak to je poněkud starší, než jsem čekal. Dobře, otázku budu muset upřesnit. Hledám tedy nejstarší fantasy knihu, kterou autor psal s vědomím, že se jedná o fantasy, ve které jezdec létal na drakovi. Klidně sem vložte knihu, kterou znáte a zmiňuje draky s jezdci.

reader.007
reader.007 27.09.2017 v 12:22

Barva kouzel - Pratchett

HTO


Vložit příspěvek