Nakouknete při čtení na konec knížky?


helenkan
helenkan 07.12.2015 v 12:54

Eicherik:Mě se to totiž stalo.Koupila jsem si knížku a chyběly mi tam listy a to zrovna konec.Od té doby listuju a hlavně koukám zda ten konec tam je.:)

certik003
certik003 07.12.2015 v 15:04

Kdysi měl v TV Karel Šíp pořad věnovaný znamením, každý měsíc se věnoval jednomu a zmiňoval tam typické vlastnosti daného znamení, což ale neznamená, že je musí mít každý. Tohle má být typická vlastnost Blíženců a protože jsem se v tomhle znamení narodila, můžu to potvrdit. Myslím si, že je to tím, že Blíženci jsou zvídaví a netrpěliví. Nedělám to pokaždé a čím jsem starší, tím méně častěji nakouknu, jak to dopadne. Proč to dělám, opravdu netuším, ale někdy prostě "musím" a nemůžu se ovládnout. Ale ještě nikdy mi to nezkazilo prožitek z knížky.
Ale děkuju za "tip" přečíst si poslední větu, třeba mi to bude stačit, až jednou zase bude nutkání silnější než já. :D

liletka_a
liletka_a 08.01.2016 v 22:52

Tak tady se musím přiznat, že jsem 100% vina..:D Když jsem byla mladší, půjčila jsem si knihu a ta měla kolem 500 stran, fakt se mi líbila, nemohla jsem od ní odtrhnout oči a pak když jsem se dostala na závěr vše skončilo špatně, byla jsem fakt naštvaná a tak jsem se u další knihy koukla na konec jak vše dopadne no a to už mi zůstalo..;) Nemůžu si pomoct, nefandím knížkám se špatnými konci a tak je skoro nečtu..;) Někdy to zkouším, číst bez koukání, ale vždy se podívám, asi už mi to zůstane..:D

Text příspěvku byl upraven 08.01.16 v 22:54

Kiwisska
Kiwisska 14.01.2016 v 12:50

liletka_a A nejsi potom zklamaná? Nepřipravuješ se o ten sladký pocit nevědění? :)

avalonek
avalonek 15.01.2016 v 11:12

Musím se přiznat,že jsem teď četla jednu knížku a šlo tam dost do tuhýho,tak sem se jukla jen tak zběžně ke konci knihy,jestli to pro toho hlavního hrdinu dopadne dobře a potěšilo mě to,ale stejně pak postupem normálního čtení,tam spoustu užasnejch postav zemřelo,a ten hlavní mi tam zůstal sám.Tak sem se teda přiznala no:-(

Knoflík28
Knoflík28 16.01.2016 v 18:14

Můžu se zeptat, co to bylo za knihu, Avalonek?


fojtikjirik
fojtikjirik 16.01.2016 v 19:45

Ano. A asi vždy.

liletka_a
liletka_a 17.01.2016 v 23:16

Kiwisska: No zklamaná ani být nemůžu, když si za to vlastně můžu sama..;) Nevím no, i když vím které pasáže přijdou, tak si je stejně užiju a nepřipadám si o něco ochuzená..:D Podobně to mám i s filmy, jak můžu tak se na konec podívám, asi mnoho lidí můj názor nesdílí, jelikož moji přátelé mě doslova "vraždí" pohledem, když mi ten konec vylítne z pusy v průběhu..:D

avalonek
avalonek 18.01.2016 v 10:56

Knoflik28:Byl to J.Červenak Černokněžník Krvavý ohěn..Opravdu se mi to libilo.Třetí díl a já sem teda byla opravdu napnutá jak struna ke konci..:-)

Kiwisska
Kiwisska 18.01.2016 v 13:12

liletka_a

No to se jim ani nedivím, taky bych vraždila, hlavně co se týká knih :D Ve filmech mi to tak nevadí, ale v knížkách hrozně. Proto i tady, když hledám knihu, dávám pozor na spoilery :D

Radasek
Radasek 21.01.2016 v 11:25

Nekdy ano.Jsem treba v prostred knihy a bojim se o hlavniho hrdinu.

Janasem
Janasem 21.01.2016 v 11:28

Pokud je to k neučtení, tak ano, abych věděla, jestli se tím krkolomným textem mám prodírat dál, či je to zbytečné. Většinou totiž věřím, že se objeví zrnko pravdy a autor mi osvětlí, proč je to napsané. Většinou však nepodvádím.

liletka_a
liletka_a 21.01.2016 v 18:09

Kiwisska: No zase bych jim moc nenadržovala..:D Oni mi to zase oplácí tím, že když oni znají konec, tak mi ho za žádnou cenu nechtějí říct. :| To bych zase vraždila já..:D Asi to chce ten kompromis no..:))

Kiwisska
Kiwisska 23.01.2016 v 12:15

liletka_a :D Ale k nezaplacení je ten pocit, že už jsi to viděla/četla a nechceš ostatní ochudit o ten zážitek :D Takže ti vlastně prokazují službu :))))

liletka_a
liletka_a 27.01.2016 v 22:31

Kiwisska: Jo jak už sis asi všimla, tak "miluju" ten pocit k nezaplacení..:D Celkově nemám ráda překvapení, takže asi tak..:D Každopádně podle toho, co jsem tady četla jsem skoro jediná, kdo to tak dělá..:D

Kiwisska
Kiwisska 29.01.2016 v 11:17

liletka_a No, jedna z velmi mála :D Já třeba osobně taky nemám ráda překvapení, například dárky :)) ale s tou knížkou nebo filmem jsem na tom jinak, tam se nechávám bavit a překvapovat ráda.

ayra
ayra 31.01.2016 v 15:45

Samozřejmě, že mívám chuť podívat se na konec, ale vždycky to vydržím.

Trissi
Trissi 31.01.2016 v 17:22

Někde jsem tady četla, že my blíženci to děláme z vrozené netrpělivosti a zvídavosti. Tak já to radši vždy vydržím, protože by mě kniha už nebavila. Přiznávám ale, že zrovna v knižce kterou čtu, jsem se podívala asi o sedm stran dopředu, abych se dozvěděla, zda mladá žena bude zabita, či zda přežije.

vangog
vangog 01.02.2016 v 09:54

Nikdy to nedělám už bych knihu nedokázal dočíst.Fantazie by přestala fungovat.

Jossie
Jossie 01.02.2016 v 11:04

Já to dělám výjimečně ve dvou případech:
1) Knih se vleče a nebaví mě, kouknu se na konec, jestli se tam něco stane a díky tomu to někdy přece jen přečtu. Většinou to ale už nedočtu.
2) Velmi se bojím o nějakého oblíbeného hrdinu - přečtu si, jak zemřel a pak už to dokážu číst s klidem a bez stresu.
Ale jsou to opravdu výjimečné případy.

Eumenida
Eumenida 02.02.2016 v 15:08

Liletka_a: k tomu spoilerování, pokud vám osobně nevadí, že se dozvíte konec dřív než si knihu přečtetete nebo film uvidíte, je to vaše volba - ale pokud vám spoiler vyletí z pusy před přáteli, nedivte se nevraživým pohledům. Ne každý se totiž k věci staví jako vy, někdo chce být překvapen. A věřte, že někdy vyzrazený konec opravdu ze srdce nasere. :D

lenka.v
lenka.v 02.02.2016 v 15:35

Přiznám se že někdy pár vět přečtu ale hned se vrátím zase ke čtení!

Totojsemja
Totojsemja 10.02.2016 v 18:01

No, vždy se podívám na poslední větu, která vám toho moc neřekne.

moore.allonsy
moore.allonsy 21.05.2016 v 16:18

Kdepak, to se přece nedělá! Dobrá, dobrá, někdy trnu nad tím, jak to dopadne, tak očima pošilhávám na další následující stránku, ale na konec nekoukám nikdy. To je jako by si člověk rozbalil vánoční dárek v listopadu jenom proto, že ho našel schovaný ve skříni. Taky by to nebylo ono a ten správný požitek by z toho zmizel.

Adelka123456
Adelka123456 26.05.2016 v 22:25

Čtu ráda detektivky a thrillery, a pokud bych si přečetla konec, nemělo by pro mě smysl tu knihu číst... A ani necítím pokušení se na konec podívat... Takže to pro mě není žádné trénování vůle, nedělám to tak nějak automaticky...



Vložit příspěvek