Máte si s kým popovídat o knihách?


muf
muf 15.05.2011 v 22:09

Také se občas dostanete do situace, že byste si velmi rádi popovídali o knihách, které jste přečetli, ale nemáte s kým, a to i když vedle vás sedí parta vašich dobrých kamarádů? Nevím, čím to je, jestli lidé v poslední době opravdu tak málo čtou, nebo jsou na druhou stranu pro ně důležitější témata k hovoru, kterým se věnovat, ale zatím jsem se nesetkala s příliš mnoha lidmi, kterým by téma čtení příliš mnoho říkalo. Jak to máte vy ostatní, s kým se dělíte o zážitky kromě Databazeknih.cz? :)

nightlybird
nightlybird 16.05.2011 v 01:54

Je známá věc, že v našich krajích se všechny závažné životní problémy odjakživa řešily v hospodě. Sice u mne bylo poslední dobou tak trochu mrtvo (jaký pán, taký krám) - snad se ale zase štamgasti poslézají. Nic vám oběma, jakož i komukoliv nebrání se zastavit na jedno viruální.

Alix
Alix 16.05.2011 v 11:18

Nemám si s kým popovídat o knihách a už jsem se s tím smířila. Proto chodím na čtenářské blogy. Sama občas nevěřím svým očím, jakou dobu tady vydržím pročítat příspěvky a komentáře. Je to velice zajímavé a inspirující. Občas vrním spokojeností a občas jen zírám, ale co nadělám...

Patrika T.
Patrika T. 16.05.2011 v 15:56

S rodinou, přítelem, s kamarádkami. Ale každý má jiný vkus a s každým řeším jiné knížky. A docela si pokecám i v prodejnách knih. Nebo jsem aspoň měla štěstí na prodavačky

bookcase
bookcase 17.05.2011 v 08:38

Jak kdy. Čtu asi nejvíc ze všech lidí z mého okolí. Občas s mamkou a tchýní, to jsou taky velké čtenářky jako já :). Nebo se čtenáři v práci, doporučím, co se mi líbilo a pak se ptám, jak se to zase líbilo jim. :) Jinak chodím na čtenářské blogy a diskuse, založila jsem si blog, kam si zapisuju oblíbené knihy a postřehy z práce.

Jitule Š.
Jitule Š. 17.05.2011 v 11:40

Sestra, kamarádky mamča, přítel. Kamarádky mají jiný vkus a starší paní v mém okolí jsou závislé na Vondruškovi a Robertsové:-))) Ráda čtu krimi, můj přítel radši horory a sci-fi. Sci-fi jsem na chuť nepřišla. A ráda se dívám na různé blogy a diskuse o knížkách. Je fajn, že to mají i internetové prodejny a některá nakladatelství. Naposledy jsem se dívala na www.knizniweb.cz tam se dá i napsat názor a hodnotit knížka. Je fajn i vidět, co idi kupujou k titulu, co jsem si objednala, tím mi někdy poradí:-))) O knížkách moc nemluvím, radši je doporučuji. A pak si jen řejneme, jestli se to líbilo. Nijak to nepitváme:-)))


kajisek
kajisek 25.11.2011 v 18:16

Ano,moje kamarádka Tejinka má podobný vkuz jako já.taky sestra ale ta chce vědět celý děj dopředu a já ji ho musím říct(neptat se proč)

sarekaslukova
sarekaslukova 30.11.2011 v 18:27

No moji kamarádi na knížky moc nejsou a ani rodiče jedině s babičkou sní o knižkách povídat i hodiny a hodiny.Občas si je navzájem ty nejlepší kousky pujčujeme.Ale když otevřu diskuzi s kamarády hned si ze mě dělaj srandu.

Rampelnik
Rampelnik 03.12.2011 v 20:05

V práci je nás 6 ženských a já a 3 další čteme jak o život. A navíc čteme ty samé knížky. Někdy tak diskutujem, až zapomínáme makat.Ale je to super.

Text příspěvku byl upraven 03.12.11 v 20:06

lady
lady 03.12.2011 v 20:08

Ano tady si povídám s hodně lidmi o knihách typický případ je pro mě WEIL,vždy mi odepíše a já jsem za to velmi ráda.

Text příspěvku byl upraven 03.12.11 v 20:10

pistalka
pistalka 03.12.2011 v 20:31

Konečně něco přínosného.

lady
lady 03.12.2011 v 20:38

Jak to myslíš?

pistalka
pistalka 03.12.2011 v 20:43

Některé lidi je dobré něčím zabavit :)

lady
lady 03.12.2011 v 20:52

A jaké lidi? Myslíš mě?

pistalka
pistalka 03.12.2011 v 21:04

Někdy je méně více a nemyslel jsem tím tebe :)

lady
lady 03.12.2011 v 21:08

Á už chápu.

Mayanea
Mayanea 03.12.2011 v 21:26

Kromě příležitostného drbání na DK (hlavně s alper a Monnyskou) drbu (nejen) knížky hlavně ve škole, naštěstí tam je pár čtenářů s podobným či stejným vkusem a ostatní mě rádi poslouchají a někdy si něco i ode mě půjčí, když si týden dopředu promyslím, jestli mi tu knížku jsou schopní nezašantročit.
Čtenářské seance s uživatelem MartyMcFly jsou taky moc fajn, to se čte převážně anglicky a převážně v noci.
S tátou se mi fantasticky povídá o starší science fiction, to jsem zjistila teprve nedávno.
A občas se slibná konverzace rozvine i v knihovnách...
Samozřejmě, taky mám kamarády, kteří nečtou nebo čtou úplně odlišné knihy, s nimi je pak na místě se bavit třeba o historii literatury nebo o něčem všeobecnějším (když už teda zvítězí v hovoru knížky).

muf: Docela hezké téma, musím pochválit.

sidonie kermack
sidonie kermack 04.02.2012 v 11:09

Teď díky "fejsku", "databázi" tak už ano, jinak se mi každý diví, že čtu KNÍŽKY (úroveň mého okolí = drbny typu Blesk a telenovely), ovšem právě proto mě šokovaly reakce na mou knížku, že si ji všichni OPRAVDU přečetli a dokonce pochválili!!! No a jelikož já nečtu knížky typu "jako ze života", tak ani s kamarádkou si moc nepopovídám.

e-Lisbeth
e-Lisbeth 04.02.2012 v 11:14

Se svojí kamarádkou jsme naladěné na stejnou vlnu, co se týče knih a vkusu. A ona je ještě tak skvělá, že si hodně knih kupuje a pak mi je půjčí :-))!!!

WEIL
WEIL 04.02.2012 v 11:16

Někdy jo a někdy ne.

angi5
angi5 04.02.2012 v 13:14

No žádná sláva-s jednou členkou rodiny a s jedním kamarádem na netu,jinak v mém nejbližším okolí jaksi moc čtenářů není.

Marwin
Marwin 04.02.2012 v 13:32

Měli jsme takovou partu , která četla stejné , nebo podobné knihy a naše vzájemná komunikace sestávala převážně z "hlášek " vyčtených z těchto knih.
Nyní to je horší , ale pár lidí se ještě najde.

saunuska
saunuska 03.03.2012 v 19:57

bohužel nikoho takového nemám:-)někdy je mi to moc líto, protože bych třeba chtěla něco probrat a ujasnit si:-(

eniete
eniete 04.03.2012 v 11:27

mí kamarádi moc nečtou-spíš vůbec ne, ale mám kamarádku se kterou si většinou povídáme jen o knihách :D

Text příspěvku byl upraven 23.08.12 v 19:55

klarkys
klarkys 04.03.2012 v 12:25

Bohužel ne, proto vyhledávám různá fóra, kde se o knihách diskutuje. Ale stejně to není úplně ono:-(



Vložit příspěvek