Knihy, po kterých pátrám - poraďte


Nikies
Nikies 03.02.2021 v 12:29

Dobrý den, jdu si k Vám také pro radu. Kdysi jsem četla knihu, která mě velmi zaujala, hlavními postavami byl jakýsi Singer, který poslouchal Vážnou hudbu, byla to nějaká konkrétní symfonie tuším že od Beethovena, a ten Singer se seznámil s dívkou, jejíž jméno si nepamatuji a ta chodila tu vážnou hudbu poslouchat k němu. Nic spolu neměli, to vím, ale příliš si z knihy nepamatuji. Nevíte náhodou prosím, o jaký titul se jedná?

žlebis
žlebis 03.02.2021 v 16:19

taky potřebuju poradit :D

Před několika lety jsem četl knihu z Japonské historie o sjednocení Japonska, byl to román s dějem jak se Jošimo (myslim že se tak jmenoval) stal z obyčejnýho člověka nejdřív samurajem a následně lenním pánem a vazalem Ody Nobunagy pod jehož vládou sjednotil japonsko. Nobunagu na konci knihy zavraždí a on ho pomstí. Naneštěstí jsem knihu v elektronické podobě ztratil a nemohu si vzpomenout na její název. Nevíte někdo jak se jmenuje?

pajaroh
pajaroh 03.02.2021 v 16:30

žlebis
Může to být Taiko?
https://www.databazeknih.cz/knihy/taiko-10604

ijcro
ijcro 03.02.2021 v 16:34

TAIKO
Epický román o bojích a slávě feudálního Japonska
Eidži Jošikawa

ijcro
ijcro 03.02.2021 v 16:36

nebo
MUSAŠI
Eidži Jošikawa

žlebis
žlebis 03.02.2021 v 16:37

moc děkuju, mám teĎ karanténu a tak myslim že zvládnu oba :)


ijcro
ijcro 03.02.2021 v 16:48

@Nikies:
jaký žánr nebo prostředí?

Text příspěvku byl upraven 03.02.21 v 16:49

Nikies
Nikies 03.02.2021 v 20:15

@ijcro Amerika, asi 50.léta?

adorinka
adorinka 08.02.2021 v 00:45

Ahoj, už několik let se marně snažím spomenout na název knížky -mladá bioložka přijede do nějaké horské oblasti v USA ( někde v Montaně, Utahu?...) zkoumat tamní populaci vlků, která dle místních farmářů ohrožuje jejich dobytčí stáda. Pamatuji si, že ti statkáři vlky zabíjí, ona proti tomu bojuje, pak je tam dejová linka se synem hlavního ranchera, se kterým se do sebe zamilují... Četla jsem to už dávno, ale pamatuji si, že se mi to moc líbilo.... Třeba někdo bude znát název...

pajaroh
pajaroh 08.02.2021 v 08:31

@adorinka
připomíná mi to knihu Vlci od N. Evanse
https://www.databazeknih.cz/knihy/vlci-80010

Text příspěvku byl upraven 08.02.21 v 08:32

adorinka
adorinka 10.02.2021 v 17:29

@pajaroh ano, je to ono, moc děkuji!

charlie1313
charlie1313 19.02.2021 v 00:34

Vzpomněl jsem na knihu kterou jsem četl již velmi dávno bohužel nepamatuji se ani na autora a ani na název . Pomůže někdo? : pojednávalo se o životě Satyra nebo Pana boha stád který žil ze starořeckými bohy a nějak odešel do říše lidí a snažil se žít jako lidé nejprve přišel o ocas potom o rohy a byl čím dál víc podoben člověku ale jelikož byl nesmrtelný bylo to vlastně popis dějin lidské společnosti. Neví někdo?? Prosím

modena70
modena70 19.02.2021 v 15:37

Agent Pendergast mi učaroval, neovládajíc jiný než český jazyk, nejsem schopna dopátrat seznam knih přeložených do češtiny. Poradíte? Děkuji

Bücherratte
Bücherratte 19.02.2021 v 15:47

@modena70
třeba tady?
https://www.databazeknih.cz/serie/pendergast-751

chaera
chaera 20.02.2021 v 21:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Navarro
Navarro 20.02.2021 v 22:32

Zdravím, potřebuji poradit název povídky, kterou mám zafixovanou jako farmu zvířat. Pod tím jménem to však nikde nemohu najít a též to není Orwell. Je o klinice, kam přijde obézní člověk. Velmi bohatý. Zjevně tam není ani poprvé. Mají mu pomoci zhubnout, místo toho udělají kopii jeho těla, které dostane novou identitu a nahradí jej. On sám je pak poslán na jakousi farmu, kde musí do úmoru makat na poli a když už padá držkou k zemi, je bičován starým dozorcem. Ten nezná slitování a to je i pointa celé povídky.

alibrum
alibrum 20.02.2021 v 23:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Navarro
Navarro 21.02.2021 v 12:48

Jasný@alibrum, moc děkuju. O.S.Card, farma tlouštíků.

Ennny
Ennny 23.02.2021 v 20:15

prosím pěkně o pomoc ...jde určitě o nějaký erotický román ,holka co je bytová disaignerka ,on je samozřejmě nějaký zazobanec ,ale jeho tajemstvím je tuším že vlastní nějaké erotické kluby v kterých se provadí hůavně BDSM praktiky ,pak si vybavím že když si je chce vzít tak si ji připoutá pouty a její matka je z toho na mrtvici...a v posledním díle tuším zjistí že je těhotná a má mít dvojčata,přičemž se dozví že on je vlastně z dvojčat a že měl ditě které umřelo při nehodě a ho se snaží nějak vydírat tak matka toho dítěte ....prosím o jakou serii jde ? Neumím si vzpomenout a doufám že jsem nepomotala dva ty romány :D

Ennny
Ennny 28.02.2021 v 08:50

Dobrý den prosím o pomoc... vzpomněla jsem si na knížku ,ona pracovala tuším v kavárně ale byla myslím nakonec psycholožka pořád chodila v converskach a on neustále jen v oblecích...ona žila s babičkou , protože se jí měla matka vzdát když byla mala,což jak se na konci ukázalo nebyla úplně pravda ... ještě si pamatuju že měla ségru a ta nakonec byla biologická dcera otce toho jejího chlapa.On byl samozřejmě posedlý kontrolou ...na konci si akorát vybavuju že jejich syn kradl dětem ponožky ve škole, protože neměli stejný pár .On ji kupoval všechny možné barvy konversek...nechal ji hlídat protože věděl že se něco děje ,on totiž věděl že ta její matka tam v tom městě je někde v nějakém bordelu tuším,jo ještě vím že ta babča dostala infarkt a starali se o ní jak o poklad přitom ona byla takový drson a nakonec o všem co se dělo věděla....jo a ten jeho tata měl poměr s nějakou sekretářkou proto ta její sestra byla nemanželská...vím že se čekalo na testy jestli i ona není jeho dcera , protože v té chvíli už čekala dítě .Měla nějakého nejlepšího kamaráda který ji vlastně ukazoval jak se má oblékat jako ženská, chodila více méně ve sportovním a tomu právě dominovaly conversky.Dekuji za případnou pomoc.

Renča1964
Renča1964 02.03.2021 v 01:06

Dobrý den, sháním knihu Diamantová sekera pamatuji si ji z dětství měla jsem ji moc ráda pamatuji si že jsem jí četla pořád dokola. Teď bych chtěla stejné pocity dopřát mé vnučce. Můžete prosím poradit kde knihu sehnat ??? Moc děkuji

Marla
Marla 02.03.2021 v 06:02

Renca1964 - dá se momentálně sehnat zde v bazaru a v nabídce je i na aukru, pokud neshanite úplně novou knihu...

siena
siena 02.03.2021 v 08:57

Renča1964:
https://muj-antikvariat.cz/hledani?q=Diamantov%C3%A1+sekera&search_sub=Hledat

JosefW
JosefW 03.03.2021 v 22:31

Dobrý den,
marně pátrám po knížce (asi?), kterou jsem kdysi četl a kromě několika málo útržků děje si nedokáži vybavit vůbec nic dalšího. Mé pátrání na internetu zatím nikam nevedlo.
Co si pamatuji: nějaký kluk, myslím, že princ, vyráží s družinou (přáteli?) na výpravu snad s cílem zachránit svou zemi, cestou se dostává asi někam do jiného jiného světa a v průběhu toho všeho uplyne v jeho domově 22 let (nevím, proč mi naskakuje zrovna toto číslo, nemusí být správné), ale on zas až tak moc nezestárnul (nelineární plynutí času).
Četl jsem ji cca 15 let nazpět (tuším nižší ročníky druhého nebo konec prvního stupně ZŠ) a měl jsem tuto knížku zapůjčenou z dětského oddělení v knihovně.
Vím, že toho moc nevím, ale třeba někdo z vás bude tušit.
Předem děkuji za váš čas :-)

Jass
Jass 04.03.2021 v 01:18

Josef: V souvislosti s nelineárním plynutím času mi naskakuje "Princetta a kapitán", řada parametrů sedí, ale hlavní hrdinkou je dívka...



Vložit příspěvek