Knihy, po kterých pátrám - poraďte


jale
jale 22.11.2010 v 08:21

Poraďte mi. Hledám název staré knížky pohádek ve kterých chodil Pán Bůh po světě se Svatým Petrem a konali dobro. Bohužel nevím ani autora těchto pohádek. Děkuji

Dell
Dell 22.11.2010 v 10:51

Nemohla by to být kniha Deset pohádek o Svatém Petrovi od Boženy Němcové?

marilleva
marilleva 19.12.2010 v 17:14

Dobrý den

Mám prosbu,nečetl někdo knihu,Na sluneční straně nebo Večerní šaty pro Janu/alespon myslím,že se tak jmenovaly/Chtěla bych vědět kdo je napsal.

nightlybird
nightlybird 20.12.2010 v 17:11

Nevím, jestli bude mých pár řádek co platných, nic z tebou jmenovaného jsem nečetl, ale :
Večerní šaty pro Janu - dívčí románek autorky Míly Pacnerové, možná k sehnání někde v antikvariátu,
Na sluneční straně - o knize nevím, jmenoval se tak ale starý český film, režírovaný Vančurou scénář snad (?) podle vlastního námětu ( možná povídka ?), spoluautor Nezval - sociální námět z prostředí dětského domova.

nightlybird
nightlybird 20.12.2010 v 17:14

Pacnerová nebo Pachnerová, nejsem si jistý - to víš, skleróza -:o

asam
asam 20.12.2010 v 18:44

Určitě Míla Pachnerová

http://aleph.nkp.cz/F/?func=find-c&;local_base=skc&ccl_term=wtl=Ve%C4%8Dern%C3%AD+%C5%A1aty+pro+Janu


Arthur
Arthur 02.01.2011 v 16:46

Tak jsem přemýšlel,přemýšlel a nakonec bych si řadši nechal poradit..
Jakou knihu bych měl skusit od Stephena Kinga,jako první?

WEIL
WEIL 02.01.2011 v 16:51

Zkus jeho kniho "O psaní".
Dozvíš se hned něco z jeho života, a proč píše co píše a v jaké kapele rád hraje atd.

Arthur
Arthur 02.01.2011 v 17:00

To zní zajímavě,ale zajímalo by mě spíše,jakou knihy-příběh.
Nicméně děkuju za reakci.

WEIL
WEIL 02.01.2011 v 17:40

Tak začni tím, co Ti první přijde pod ruku. Jaképak dlouhé rozvažování.

Arthur
Arthur 02.01.2011 v 19:55

Skusím asi Pistolník nebo Noční směna..

dzejnyka
dzejnyka 02.01.2011 v 19:58

Ja som ako prvého čítala Running man-a. Rozhodne ma nenechal v kľude :-)

paulhunter
paulhunter 02.01.2011 v 20:43

Pistolníka bych na začátek nedoporučoval.
Ale spíše knihy jako Misery, Dlouhý pochod, Noční směna, Running Man, Řbitov zviřátek.

pistalka
pistalka 03.01.2011 v 16:34

Pistolníka na začátek určitě ne!
Řbitov zviřátek, Mrtvá zóna nebo Misery - to bych ti doporučil já :)

Arthur
Arthur 03.01.2011 v 18:28

Dobrá dobrá :))

minirock
minirock 03.01.2011 v 18:38

Ani já bych Pistolníka jako první knížku od Kinga nedoporučoval. Je to totiž jako jedna z mála kterou jsem téměř nedočetl a kvůli ní už potom vůbec nečetl další díly Temné věže. Já bych doporučil buď povídky - např. Policajt z knihovny nebo Čtyři roční doby, a nebo třeba Cujo, Pytel kostí, Dlouhý pochod nebo co se mi od něj moc líbí - Tommyknockeři. No a pokud bys chtěl začít opravdu zostra, tak potom sáhni po Svědectví. U Kinga můžeš vpodstatě začít skoro vším ale Pistolníkem jako jednou z mála asi ne.

Dell
Dell 03.01.2011 v 18:46

Já jsem jako první od Kinga četla Čtyři roční doby a byla to trefa. I když jsem hned potom začala číst Cuja, což mi vůbec nesedlo a nebavilo mě, ten dobrý dojem z Ročních dob si už King snad ani nemůže zkazit. Prostě si mě tou první knížkou získal.

pistalka
pistalka 03.01.2011 v 18:54

Tak Svědectví bych vůbec začátečníkovi nedoporučoval. Ač výborný román, přece jen trochu náročnější a hlavně ten rozsah - 1050 stran - to taky může hodně lidí odradit :)

A je škoda nečíst další díly Temné Věže kvůli Pistolníkovi. První díl je totiž naprosto odlišný, od dvojky to pak je typický King :)

Jitule Š.
Jitule Š. 30.03.2011 v 18:42

Od Agáty je nejlepší Deset malých černoušků a potom Smrt na Nilu. Jinak jsou dobří_ Japrisot Past na Popelku, Cain Pošťák zvoní vždycky dvakrát a teď novinka Černucká Noc, kdy jsem měla zemřít - je to takový mišmaš všech

Jitule Š.
Jitule Š. 30.03.2011 v 18:43

Misery má mizerný konec. Kdyby to zkrátil o pár stránek, nic by se nestalo. Četli jste Kingův životopis a jeho rady spisovatelům? Jmenuje se to O psaní. Fakt čtivé a zajímavé!

tuleň
tuleň 17.05.2011 v 18:56

Jak se jmenuje ten právník, co píše trillery z právnického prostředí? Určitě začíná na M. Jeden příběh je o právničce, která měla za manžela soudce. Oni ho zavraždili a podezírali ji. Pak se ukázalo, že ona je vrahem. Pak napsal jednu knížku o obhájci, co byl nejlepší, ale nechtěla ho žádná ženská, protože byl šeredný. A on se zamiloval do právničky, kterpu obhajoval - tahle byla nevinná. A na třetí, co si vzpomínám: právník zvoral případ, kde zastupoval obviněného místo svého otce. Za trest ho poslali do nějaké vesnice, kam se mu nechtělo. Musel pracovat jako trestní obhájce. Zamiloval se tam a vysekal z vraždy klienta. Pak se směl vrátit do firmy, ale on tam zůstal. Je to známé jméno, ale mně úplně vypadlo:-)))

vasago
vasago 03.08.2011 v 09:45

Ahoj jsem tady mezi Vámi nový. Ani jsem nevěděl, že knihy čte ještě tolik lidí :-).
Nevíte náhodou někdo jak po sobě vydával Wilburt Smith, své knihy. Některé na sebe lehce navazujou a v ČR vycházely trochu jinak.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 03.08.2011 v 10:41

vasago: Doplnil jsem údaje u Wilbura Smithe, abys zjistil tebou požadovanou informaci, stačí když vlezeš do autora, klikneš na knihy a dáš seřadit podle vydání originálu.

vasago
vasago 03.08.2011 v 10:53

Super, dík moc. Mířím do knihkupectví.

hadouska
hadouska 03.08.2011 v 18:12

Ahoj!
Nečetl jste náhodou někdo knihu Shantaram? Hledám něco v podobném stylu, nemůžete doporučit? Představovala bych si něco s duchovním nádechem, východní filosofií nebo tak...ale aby to byla beletrie..a aby to zas nebylo moc přehnané do typu self-help book. Takže tak :) Jestli můj popis dává nějaký smysl, budu moc ráda za odpovědi. Děkuju!



Vložit příspěvek