Jazykové učebnice pro samouky...


Marthas
Marthas 17.08.2015 v 19:03

To Naias: Skvělé, takhle jsem se nenasmála už dlouho, jako u této ukázky, z čeho to je? Smím-li se zeptat. Já narozdíl od nich rozumněla své učitelce ( v tomto případě), ale nedokázala odpovědět... I když je pravda, že spíše rozumím psanému jazyku než mluvenému, to si pak říkám, a co že to říkala, ta moje blbá paměť...
Někdy si člověk říká, že pokud to takhle vypadá běžně na hodinách cizích jazyků, tak ty učitele opravdu lituju, ale je pravda, že ne každý je na jazyky takové dřevo...
Díkybohu, učitelé necvoknou ze všech ale jen z některých...

Naias
Naias 17.08.2015 v 19:06

http://www.databazeknih.cz/knihy/studaci-a-kantori-75625
Veľmi vrelo odporúčam.

Marthas
Marthas 17.08.2015 v 19:12

To Naias: Díky.:-)
Hned se kouknu, zda to ještě mají u nás v knihovně, takováhle knížka by se mi zrovna teď hodila, když mám jít na operaci, bohužel ale až po ní si ji budu moci přečíst, mamka dneska už v knihovně byla.

Naias
Naias 17.08.2015 v 19:20

Dá sa to nájsť aj na uloz to.

Marthas
Marthas 17.08.2015 v 22:17

To Naias: Jasně, ale v nemocnici nemají kompy a já doma netisknu, páč nemám tiskárnu a ani nevedu ten vynález jménem tablet...
Takže to bude muset počkat, zasměju se za týden, tedy doufám.)
Mimochodem ani nejsem příznivkyní uložto...)

Text příspěvku byl upraven 17.08.15 v 22:26

HTO
HTO 17.08.2015 v 22:46

Marthas: kdybyste to chtěla v hrané podobě, je to ve filmu Škola, základ života.


Marthas
Marthas 17.08.2015 v 22:58

Díky HTO: Tuším, že jsem tento film i film Cesta do hlubi študákovi duše viděla v televizi, když jsem byla mladší a tento úryvek mi to pouze neupamatoval...
A radši si to přečtu.)

HTO
HTO 17.08.2015 v 22:59

Rádo se stalo. Minulý týden jsem se na to právě díval, tak jsem se smál, jak tuleň nese domovníkovi dýmku.

Marthas
Marthas 17.08.2015 v 23:06

To HTO: Já už si to moc nepamatuju, jen vím, že v jednom z těch filmů hrál Pan Herec pan Marvan, miluju jeho ztvárnění rady Vacátka podle předloh Hříšných lidí města pražkého a Panoptikum města Pražkého od J. Marka ( promiňte, vzpoměla jsem si pouze na pravé jméno, které nevím, jak se píše, takže jsem to musela dohledat....)

HTO
HTO 18.08.2015 v 17:35

On hrál učitele v obou, jak Škola základ života!, tak Cesta do hlubin študákovy duše. V tom druhém byl sympatičtější.

pavlinda
pavlinda 21.08.2015 v 12:49

Timati-existuje starší konverzační příručka Mluvíme s cizinci( sedm jazzků),ale není moc obsáhlá.

Koka
Koka 21.08.2015 v 15:08

Timati, mám malinkatý slovníček, který se jmenuje "Schweizer Sprachen / Langues suisses / Lingue svizzere / Linguas svizras " a je to slovník - konverzační příručka (Konversationsführer / Guide de conversation / Manuale di conversazione / Guid da conversaziun) čtyř jazyků používaných ve Švýcarsku.
Na základní znalosti němčiny, francouzštiny a italštiny je jako dělaný!



Vložit příspěvek