Jak číst knihy?


denysek2
denysek2 03.08.2010 v 18:02

Určitě v křesle, hudba mi nevadí, a hlavně když mě nikdo neruší !!!

tuldas
tuldas 10.08.2010 v 18:42

no ja taky asi v posteli a pak taky v kavarne si da 1 pivko ci presičko čtu a popijim
tuldas

luciferrus
luciferrus 17.08.2010 v 13:05

Pravidelně po cestě do práce a z práce a každý večer před spaním pár dopisů z korespondence Voskovce a Wericha.

davidus
davidus 19.08.2010 v 12:02

Nejčastěji v posteli před spaním a pak v koupelně, na záchodě, na gauči, nebo ve vlaku. V MHD nečtu nikdy - vadí mi ten ruch všude kolem, a navíc nikdy nejezdím moc daleko, tak že bych přečetl sotva stránku. U čtení mám rád klid - žádná televize, ani hudba. Ideální by byla nějaká klidná půdní místnost, nebo tichá skrytá zahrada :-)

nightlybird
nightlybird 23.08.2010 v 23:04

Dovolím si doplnit k již jmenovaným možným i nemožným místům:
1) ve vaně - napustit teplou vodou až po přepad, aby se dala při vychladnutí rychle dopouštět, na vanu postavit sklenku, zapálit cigárko, vybrat knihu u které neusnete - paráda,
2) v koruně stromu za mírného vánku - je vhodná kniha poezie.
Rozhodně nečíst při bivakování v skalní stěně - s tím mám nepříliš dobrou zkušenost.

nadeje
nadeje 24.08.2010 v 11:57

Tak asi nejvíce toho přečtu v metru, cestou do práce a zpět domů.


Rockwood
Rockwood 24.08.2010 v 20:44

Já nejvíce čtu v posteli. Na čtení také potřebuji klid, takže v buse, vlaku, na zastávkách a podobně to není nic pro mě. To se moc na knihu nesoustředím. Maximálně tak audio-knihy, to už by se dalo, takhle v rušné části dne :)

Nastasija
Nastasija 31.08.2010 v 19:46

Väčšinou v posteli alebo pohodlnom kresle, ale keďže do práce chodím dlho tramvajou alebo busom, a z Ovy do Piešťan to mám 5 hodín vlakom, zvykla som si aj na dopravné prostriedky (vo vlaku aj po stojačky). Ruch mi nevadí, pri čítaní aj hudbu počúvam. Keď sa začítam a kniha ma fakt baví, prestávam vnímať okolie. Raz keď som šla v tramvaji, tak jednu slečnu pri vystupovaní okradol cigán, vraj robila docela krik. Keby mi o tom priateľ nepovie, tak ani neviem, čomu on nechápal, stalo sa to skoro pred nami.

pet-kyval
pet-kyval 03.11.2010 v 18:57

Abych to zjednodušila: Čtu všude, kromě WC a MHD, když je v ní matka s dítětem a nebo člověk cucající protézu. Už tak mladá jsem háklivá na ty tiché, stále se opakující zvuky, jako je odkapávající kohoutek, šťárání se za nehty, žvýkání žvýkačky,... to pak chodím a utahuji, opravuji, spílám a protestuji. Jinak se mi stává, že při čekání na trolejbus otevřu knihu, s knihou v ruce nastoupím, sedím, vystoupím, jdu na přestupnou zastávku, nastoupím do autobusu, sedím, vystoupím, jdu do kopce až domů a až u dveří se podívám vzhůru. Dokonce to jednu dívku inspirovalo a naučila se chodit s knihou v ruce domů. :)

Vojta
Vojta 03.11.2010 v 19:08

Nejčastěji čtu v posteli nebo u stolu, ale občas i v autobuse. Jsem však velmi háklivý, takže pokud jsem jen trochu vyrušen, nedokážu se soustředit. Natož když někdo nahlas povídá. Nerad čtu v autě, jelikož se mi potom dělá špatně. Nejsem také fanouškem "záchodové četby", jsem přece jenom muž a nedokážu dělat dvě věci najednou. Je mi jasné, že někteří lidé chodí na záchod jenom číst, ale to už je skoro taková úchylka, kterou já rozhodně netrpím.

KateCullen
KateCullen 05.11.2010 v 23:29

Protože nemám moc čas, čtu cestou do školy v metru a potom o přestávkách ve škole nebo v posteli, když jdu spát...

LenkaStr
LenkaStr 23.11.2010 v 21:25

V posteli nebo v křesle. Klid nevyžaduju, jak se začtu, vypínám vnímání světa ;-)

Apoxyomenos
Apoxyomenos 05.12.2010 v 09:55

najčastejšie v posteli a vo vlaku kvôli častému cestovaniu, ale nerobí mi problém čítat hocikde a hocikedy -bus, kaviaren, v parku na lavicke nevadi mi ani hluk, proste otvorim knihu a nevnimam svet okolo seba :)

Heide
Heide 06.12.2010 v 19:27

Závidím všem kdo mohou číst vždy a všude. Já nemám tolik času, čtu půl hodiny ráno před tím, než začnu sebe a děti chystat do práce a do školy. Vstávám proto v pět ráno, abych měla aspoň trochu klidu na čtení...večer v posteli to nejde, usínám.

knedlik
knedlik 06.12.2010 v 21:54

Heide: hezky, to já bach nevstala. Pak bych nedporučovala číst v posteli, nýbrž někde v křesle či u stolu s hrnkem kávy ;)

bada
bada 10.12.2010 v 19:08

jednoznačně v posteli :)

Sudlice
Sudlice 26.01.2011 v 13:08

Nejčastěji v posteli, v létě na terase, ve vlaku či v autobuse, během čekání na zastávce, někdy i za chůze po ulici.... nikdy nečtu v koupelně nebo na záchodě. Nejčastější je ale ta postel. :)

Azizi
Azizi 26.01.2011 v 15:05

Obvykle doma. Rada by som čítala aj inde, aby som nejak efektívnejšie využila čas (MHD, čakanie na niečo...), ale moc mi to nevychádza, pretože keď niekde som, tak často musím myslieť ešte aj na kopu iných vecí, nemám toľko času, kľud a tak.

hadak
hadak 26.01.2011 v 23:04

Vážení knihomilové,
já nejvíc čtu doma o víkendu u stolu, vleže, hodně času na WC. Přes týden pak hlavně ve vlaku a MHD. Zkrátka jako většina ostatních.

SaraSun
SaraSun 27.01.2011 v 15:01

u moře, když se oplauji :-) hodím tak 3 knihy za jednu dovolenou

Sierra88
Sierra88 28.01.2011 v 16:38

Já hodně čtu v posteli, s hudbou podle nálady a tak samo i MHD včetně auta. De prostě oto jak ten den se cítím a jak se dokážu koncentrovat na knihu. Když čtu doma a vím, že ten den nevytáhnu paty z domova, tak se povzbudím nějakýma slabšíma oblbovákama na soustředění(hlavně pro svojí fantazií) . :-)

Val
Val 08.02.2011 v 17:16

Já čtu nejraději v horké vaně plné pěny....a pak v práci.... :)

bércoun
bércoun 12.02.2011 v 20:25

Nejčastěji čtu při cestování MHD, pak dokážu číst i za chůze, ale asi to ostatní lidi trošku rozčiluje. Čtu si také v posteli, jenže to mě často uspí. No a na wc si tahám knihy a čosopisy neustále. Teď využívám i čas kojení, to čteme hlavně pohádky.

mumin63
mumin63 21.02.2011 v 15:23

Já čtu všude, kde to jde (tedy kromě práce - tam by to asi neskousli), jakmile vím, že někde budu byť chvíli čekat, tak mám v kabele knihu

Lady Greystoke
Lady Greystoke 21.02.2011 v 16:11

Doma na pohovce :) Občas ve vlaku, když vím, že pojedu sama a daleko.



Vložit příspěvek