Ilumináti a konspirační teorie


vladceTyran
vladceTyran 21.02.2014 v 15:15

četl jsem ruce pryč... a tajné společnosti. Doporučíte někdo další?

HTO
vladceTyran
vladceTyran 21.02.2014 v 23:03

to je scifi & fantasy... to já nechci :-)

HTO
HTO 21.02.2014 v 23:05

No, chtěl bych vidět knízku o tajné společnosti, která není fantasy, ale když si o téhle trilogii něco najdete třeba na Wikipedii (anglické), zjistíte, že se z ní ohromně poučíte, a kromě toho zábavnou formou.

nechapacka84
nechapacka84 22.02.2014 v 20:06

hehe knížku o tajnej spoločnosti hehe ;)

vladceTyran
vladceTyran 22.02.2014 v 20:55

co ti na tom připadá směšný dědo? Nejsou tam vyjmenovaná konkrétné jmena jak si ty predstavujes :-)


nightlybird
nightlybird 23.02.2014 v 01:17

No ono to slovní spojení působí jako svého druhu oxymoron : "kniha o tajné společnosti" !!!
Pokud je společnost tajná, není o ní možno napsat knihu - jestliže i přesto někdo knihu napíše, není už ta společnost tajná. Takže je to při nejmenším úsměvné.
Jinak různých konspiračních teorií včetně knih o nich je celá řada a internet je obdobných textů plný. Pokud to někoho baví, je to jeho věc - neměl by ale při takovém druhu četby vypínat "zdravý selský rozum".

Robur
Robur 23.02.2014 v 10:59

nightlybird:
"Pokud je společnost tajná, není o ní možno napsat knihu "

Celkem by mne zajímalo, kde jsi tuto mylnou myšlenku vyčetl.
Podstata "tajné organizace" totiž nespočívá v utajení své existence před světem. Ba naopak. Tajné spolky dávali o své existenci vědět, protože byly hybnou pákou pro řadu králů i papežů. Tajná společnost je "tajná" především proto, že je mystifikován její systém řízení, zajištěna anonymita členů a skutečné poslání organizace. Tvůj názor je opravdu mylný, což ti doloží i papežské spisy Jana Pavla I. Jednoduše řečeno slovy papeže Pavla I.- co je TAJNÉ ještě neznamená, že je neviditelné.

Konspirační teorie se často netýkají samotné existence tajných řádů, které jsou v historické mapě mnohdy přesně doloženy. Konspirační texty se nejvíce obírají samotným posláním těchto spolků. To je opravdu často fikce nebo námět na fantasy. Ale kdo ví...

Co se týče tvého doporučení na "zdravý selský rozum", tak to zde opravdu nemůže fungovat. Příkladem budiž ZÁZRAKY Ježíše Krista. Podívej se kolik lidí dnes v Krista věří :-) Pomůže zde tvůj "zdravý selský rozum"? Chceš se s miliony veřících hádat o jeho pravosti božství? Opravdu Ježíš dělal zázraky? Opět musím říci...kdo ví :-)


vladceTyran:
Vedle papežských knih, které jsem četl a jsou psány dost nezáživnou formou, bych ti doporučil knihu Svatá krev a svatý grál. Tato kniha tě jistě dostane.

http://www.arara.cz/product/160398?gclid=CLy7kb2H4rwCFfLHtAod-koARA

Text příspěvku byl upraven 23.02.14 v 12:01

vladceTyran
vladceTyran 23.02.2014 v 12:10

Díky za tip

nightlybird
nightlybird 23.02.2014 v 23:38

Robur - pokud cituješ tu moji větu, nemyslím si, že je mylná - jen nepřesná. Mělo tam být řečeno pro úplnost PRAVDIVOU knihu. A není to myšlenka vyčtená, ale odvozená právě za pomoci oněch "šedých buněk mozkových", které často zmiňuje jistý H.P. Chápu ale, že je to věc názoru.
Ona totiž podstata "tajné společnosti" nespočívá v její neviditelnosti, ale v tom, že nikdo nezasvěcený nezná její strukturu, její rituály a hlavně její cíle. Právě to je živnou půdou pro tvorbu konspiračních teorií, které jsou ve své podstatě snůškou pravděpodobného, možného a smyšleného až fantasmagorií, proto ta odvolávka na "zdravý selský rozum".

No a ten poslední odstavec - to je odbočení od tématu, to opravdu nemá s rozumem nic společného, to je otázka víry. Víra v cokoliv je téma tak složité a navýsost soukromé a neváhám říct až intimní, že je nemá smysl zatahovat do diskuze - navíc tady (tím myslím tady na DK a navíc v anonymním prostoru internetu).
No a ke knize tebou doporučované - je pochopitelně i tady http://www.databazeknih.cz/knihy/svata-krev-a-svaty-gral-52116
včetně komentářů čtenářů a dalších děl autora/rů, takže má vládce Tyran možnost se inspirovat. Možná by mu i další podobné knihy vyběhly při použití štítků : konspirační teorie, záhady,... atp.

Text příspěvku byl upraven 23.02.14 v 23:52

HTO
HTO 23.02.2014 v 23:58

Vřele souhlasím s nightlybirdem v tom, že víra a rozum jsou dvě úplně odlišné věci, na to je nejlepší autoritou svatý Tomáš Akvinský.

Říká se, že nejchytřejší zvíře je to, které nikdo nikdy neviděl. Jak je to s tajnými společnostmi nevím, logicky bych soudil, že budou utajovat nejen své vědomosti, ale i svou existenci, ale je mi to vlastně fuk. Zato mám rád, když je někdo tajný rada, jako Goethe, což neznamená, jak jsem si myslel, že se neví, jestli někomu radí, ale neví se, co ví, ačkoliv to, že něco ví, se ví veřejně.

Ach, mimochodem, Svatá krev a svatý grál je velmi sugestivní kniha, ale autoři buď naletěli podvodníkovi, nebo s tím podvodníkem spolupracovali, což vyjde, co se knihy týká, nastejno. Mluvilo se o tom znovu v souvislosti s jejich žalobou na Dana Browna, který jejich knihu vybrakoval pro Šifru mistra Leonarda.

martula.07
martula.07 14.03.2014 v 19:21

Sem se to zřejmě moc nehodí, ale existuje něco jako dokumentární seriál Konspirační teorie. Provází bývalý guvernér Minnesoty Jesse Ventura. Možná ho znáte z wrestlingu. Zaměřuje se na věci z nedávné doby a dokáže fakt nahlodat. Kdybyste náhodou měli náladu odskočit si od knížek k něčemu jednoduššímu :D.

Text příspěvku byl upraven 14.03.14 v 19:59

vladceTyran
vladceTyran 30.04.2014 v 22:21

jj, díky ale nikde jsem nesehnal české titulky, jenom asi na tři díly. Na youtube jsem našel pár hodně nekvalitních ripů z prima cool



Vložit příspěvek