Hledám Horror/Thriller/Mysteriozní/Fantasy z viktoriánské Anglie

DISKUZE » O knihách


Rachmael
Rachmael 04.02.2012 v 02:02

Dočteny mám již kusy:

Dan Simmons - Drood
Mark Frost - Seznam sedmi
Mark Frost - Šest mesiášů
Allan Moore - Z pekla

A rád bych navázal podobně laděnými knihami. Budu rád za tipy.

Lomax
Lomax 04.02.2012 v 06:49

Strašidelné příběhy z viktoriánské anglie je můj velmi oblíbený styl. Ostatně už od 14 let /dnes 40/ se zabývám podrobně studiem literatury hrůzy a samozřejmě i četbou.

Já bych ti doporučil klasiku: R.L.Stevenson "Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda". Není to žádné moderní čtení jako Drood od Simmonse,ale určitě to nezklame. A když jsme u toho Simmonse,tak mimo viktoriánskou dobu je absolutně vynikající horror Terror /levné knihy za 100,-/. Tady litovat rozhodně nebudeš.
Také můžeš narazit na antologii "Viktoriánské strašidelné historky",která ale kvalitou hodně pokulhává.
Doporučuji také tři antologie klasických horrorů,kde najdeš to co hledáš:

"Strašidla,duchové & aspol.
Přízraky,zázraky & aspol,
Upíři,démoni & aspol."

Další lahůdkou je román od J.S.Le Fanu "Strýc Silas" a "Dům u hřbitova"
Mezi nejlepší povídky od mistra J.S.Le Fanu patří sbírka "Zelený děs"

Text příspěvku byl upraven 04.02.12 v 07:05

Alix
Alix 04.02.2012 v 06:58

Myslím, že od R. L. Stevensona by nemusel zklamat ani Ostrov pokladů. A co takhle povídky E. A. Poe? Ty jsou strašidelné všechny!

Lomax
Lomax 04.02.2012 v 07:08

Ostrov pokladů je super,ale není to horror ani fantasy. E.A.Poe má spíše psychologické horrory. Je to sice mistr hrůzy,ale ne každému sedne.
Jinak u Poea nejsou všechny povídky strašidelné. V podstatě jich má jen pár,ale zase patří mezi zlatý fond.

Alix
Alix 04.02.2012 v 07:31

Ale no jo, ale Ostrov pokladů JE strašidelný a Poe má teda SKORO všechny povídky strašidelné. Však ať si to Rachmael vyzkouší, třeba se mu něco z nabídky zalíbí...

Lomax
Lomax 04.02.2012 v 08:05

Ostrov pokladů je tak možná strašidelný pro děti ve věku 10 let. Vždyt je to klasický dobrodružný román :-)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Robert_Louis_Stevenson


Alix
Alix 04.02.2012 v 08:27

Ach jo, vždyť říkám, ať si vybere...

Lomax
Lomax 04.02.2012 v 08:42

Já to chápu Alix,ale nemůžeš tady někomu předkládat klasický dobrodružný román,když tu hledá horror. To už by tu byl trošku Kocourkov. Jinak v pohodě ;-)

Minas
Minas 04.02.2012 v 09:35

Ale, Lomaxi, může. Proč by ne? Rachmael se táže také po mysteriozním díle, což si myslím, že Ostrov pokladů splňuje. Mysteriózní neznamená nutně nadpřirozené a to, že je to určeno převážně mladšímu čtenáři ještě neznamená, že si ji nemůže vychutnat i dospělý nebo senior.

P.S.: Ten Terror se za 100kč v LK koupit nedá. Sice je uveden na netu, ale v prodejně nikdo o ničem neví. Sice LK o tomhle šotkovi ví, ale již nějaký pátek s tím nikdo nic nedělá.. třeba chtějí nahnat zákazníky ke koupi něčeho jiného, když už budou v knihkupectví :)

Lomax
Lomax 04.02.2012 v 11:14

MINAS

Mysteriózní literaturou si opravdu představuješ Ostrov pokladů?
Promiň mi to,ale já studoval literární vědu a zaručuji ti vlastní kůží,že pod pojem "mysteriózní" se Ostrov pokladů rozhodně nedá zařadit.

Všechny odborné knihy o literaruře ti řeknou jediné:
"Ostrov pokladů je klasický dobrodružný román"

Žádný horror ani mysteriózní literatura. Je to prostě klasický pirátský příběh,který patří do zlatého fondu dobrodružné literatury.

Jestliže se podíváš na knihy,které Rachmael četl,tak ti musí býti jasné /pokuď ty knihy znáš/, jakou literaturu uživatel hledá.
V žádném případě nepodkopávám nádherný příběh "Ostrov pokladů"
Tento román patří mezi to nejlepší a doporučuji ho každému.
Rachmael ale hledá opravdu jinou literaturu,protože já jsem četl:

Mark Frost - Šest mesiášů
Allan Moore - Z pekla
Dan Simmons - Drood

...a vím,že Ostrov pokladů do tohoto literárního žánru rozhodně nepatří.
Ostatně to asi vědí i děti na šestém stupni základní školy.

Co se týče románu Terror v LK,tak nevím. Vycházím pouze z informací,které jsem viděl na webu LK.

Text příspěvku byl upraven 04.02.12 v 11:16

Alix
Alix 04.02.2012 v 11:18

Aleale, pánové! Nechcete to fakt nechat na Rachmaelovi, co si vybere?

Text příspěvku byl upraven 04.02.12 v 11:19

Lomax
Lomax 04.02.2012 v 11:25

Ať si vybere co chce,to je úplně jedno. Jen mu Alix prosím nedoporučuj "Ostrov pokladů",když hledá horror/mystery/fantasy. To už mu rovnou můžu doporučit Malého Bobeše nebo Kocoura Mikeše. Ty jsou také fajn.

KONEC

Text příspěvku byl upraven 04.02.12 v 11:26

Alix
Alix 04.02.2012 v 11:35

Lomax, co to do tebe vjelo, proboha? Vždyť já ti ani neodporuji, ani se s tebou nehádám, jen jsem si dovolila smířlivě napsat, ať si vybere Rachmael sám, co chce. Dobře, tak mu Ostrov pokladů nebudu doporučovat, když si to nepřeješ, ale nemám pocit, že jsme se s Minasem dopustili nějakého společenského přestupku, když jsme se o knize zmínili. Nebo ano?

Lomax
Lomax 04.02.2012 v 11:42

Nechme toho.Jde to mimo diskuzi a téma jaký horror/fantasy/mystery.

Rachmael
Rachmael 04.02.2012 v 14:49

Moc díky za diskuzi a za vaše tipy.
Terror právě dočítám a právě proto, že mi zbývá asi už jen tolik stránek jako Crozierovi rumu, chtěl jsem si nechat poradit, kam svou pozornost zaměřit dál.

Vypadá to, že z moderních románů se touhle érou už žádný v daných žánrech nezabývá, tak nezbývá než se pustit do klasiky. (J.S.Le Fanu, R.S. Stevenson a jeho Jekyll a Hyde)

Lomax
Lomax 04.02.2012 v 14:57

Máš pravdu,moderní romány se viktoriánskou Anglií moc nezabývají.

Text příspěvku byl upraven 17.06.12 v 19:13

knihomoli
knihomoli 04.02.2012 v 17:33

Rachmael - Mark Frost obkopčil Doylovy mystické romány a propojil je s jeho detektivkami. Nutno říct, že to udělal s vkusem, vystihl atmosféru. A něco podobného těžko říct, co takhle zkusit Meyrinka - Anděl západního okna, Bílého dominikána a další nebo Artura Machena . Tři podvodníci a nebo mého oblíbeného Alfréda Kubína . Zemi snivců. Z novější ale v zásadě taky klasické literatury doporučuji povídkové knihy Lupiči mrtvol, Tichá hrůza a nebo tvorbu českých autorů Čas a smrt. Ale pokud jde o anglické romány, pak je speciální edice anglických gotických románů, tak se ptej po ni, např. Lewis Mnich atp.

Text příspěvku byl upraven 05.02.12 v 15:34

Raksa.A
Raksa.A 12.02.2012 v 23:55

Když Meyrinka - tak Golema!

czechmonster
czechmonster 17.02.2012 v 23:12

Jestliže čtete v angličtině, tak bych se poté poohlédla také zde http://www.lochneska.cz/knihyonline-zdarma-anglicke

AnetSpring
AnetSpring 02.07.2016 v 12:07

Temné šílenství
Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Barek Street-případ třetí-hledá se Watson
a pak tu mám knížku, kterou jsem ještě nečetla, ale chci si ji přečíst-PĚT



Vložit příspěvek