Filmy a TV seriály natočené podle knižní předlohy

DISKUZE » O knihách


pajonek
pajonek 21.01.2015 v 14:01

...kdo si oblíbil knihy od Gillian Flynn /Zmizelá,Temné kouty, Ostré předměty...tak má možnost se podívat na první film podle těchto bestsellerů.... Zmizelá -- dvě a půl hodiny parády......

Dudu
Dudu 22.01.2015 v 08:51

Zmizelá je dalším povedeným kouskem-Pajonku, díky za tip. Opět jedna skvěle zahraná saň, na jejíž počínání tentokráte doplatil chudák Neil...

Text příspěvku byl upraven 22.01.15 v 08:55

marlowe
marlowe 30.01.2015 v 12:31

Připravuje se filmová verze románu Dominika Dána Kapitán Smrt (Červený kapitán). Ve filmu se mají objevit Oldřich Kaiser, Michal Suchánek, Maciej Stuhr nebo Ladislav Chudík. Předběžné datum uvedení: jaro 2016.

https://www.youtube.com/watch?v=A4HQ_ePG4og

kuceju
kuceju 22.02.2015 v 22:12

Já teda nevím o filmu, který bych měla radši než knihu...(Až filmy, které byly dříve než kniha) A mám pocit, že takový ani nemůže být. Ano, může být dobrý film, ale kniha je kniha a autorovy myšlenky a styl psaní - což dělá celou knihu - prostě do filmu nijak nepřetransformujete... A taky mi film vždycky úplně zkazí moje vlastní představy, jako například vzhled postavy, nebo nějaké místo...

Dudu
Dudu 07.03.2015 v 14:21

A další-tentokráte trochu starší film, který má také knižní předlohu: http://www.csfd.cz/film/7100-cesta-kolem-me-hlavy/

eva-lupen
eva-lupen 12.03.2015 v 18:12

Krásné jsou Madisonské mosty, seriál i film Pýcha a předsudek, koprodukční italská miniserie Vojna a mír, seriál Sever a jih a Láska a válka, a také seriál Zdivočelá země se moc povedla.
Kdysi se mi líbily seriály Pod napnutými plachtami, Po stopách kapitána Granta, Vilém Tell...
Zato příšerné je filmové zpracování Richarda Sharpa, Ranhojič, Muž se srdcem kovboje... Úplně jinak vyznívají Andělé a démoni...


eva-lupen
eva-lupen 13.03.2015 v 11:05

Babička. Tu jsem nikdy nedočetla.

Plútarchos
Plútarchos 15.03.2015 v 10:46

Teď běží na ČT2 trilogie Milenium od Stiega Larssona. Bohužel, přestože jsem se na film moc těšil, abych znovu procházel Lisbethin příběh, nedokázal jsem se dívat až do konce. Film mi zdaleka nepřipadl tak napínavý jako kniha. Vměstnat do 90 minut celou knihu se asi prostě nedá...

helenkan
helenkan 15.03.2015 v 17:02

Taky jsem byla zvědavá na trilogii Milénium a byla jsem zklamaná.I když mám pocit,že filmy byly delší než 90 minut.Trvaly skoro dvě hodiny.Chybělo toho tam spoustu a něco bylo i jinak.Hlavně konec druhého dílu.Podle knížky uvázal blonďatýho obra v lese u stromu a ve filmu to vypadalo,že někam zmizel.Zrovna tyhle filmy se moc nepovedly.

pajonek
pajonek 15.03.2015 v 17:54

...ale jděte, co to tady píšete ?????....ještě jste zapoměli, že měl Mikael jiný trenýrky než v knize .....a to je tedy hrubý nedostatek.....

R.E.M.
R.E.M. 15.03.2015 v 21:21

Kdyby jen trenýrky. Ale i tílko!
:-))

LiLLu
LiLLu 16.03.2015 v 09:01

zrovna o víkendu jsem na zmizelou koukala, asi prostě nemůžu číst knížku a pak vidět film...to samé platí i o knize Dřív než pujdu spát, kniha výborná film ušel. Ale kniha bude vždy napínavější:-)

helenkan
helenkan 16.03.2015 v 14:29

Dovolila jsem si napsat jen svůj názor.

tamila
tamila 21.04.2015 v 13:27

Nedávno jsem přečetla a zhlédla další 2 kousky které jsou jak v knižní, tak ve filmové podobě úžasné.
1. Sbohem, baby- napsal D.Lehane, film se jmenuje Gone, baby,gone a zrežíroval ho herec Ben Affleck. Pozoruhodné je i to, že hlavní roli svěřil svému bratrovi Casey Affleckovi a udělal moc dobře.
2. Zmizelá - stejné jméno pro knihu i film. Zde Ben Affleck velmi dobře zahrál jednu z hlavních rolí. Knížka i film výborné.

hankapimi
hankapimi 22.04.2015 v 14:50

Běžel asi před 30 lety britský seriál Perla v koruně o britské koloniální nadvládě v Indii. Protože seriál na shlédnutí není už nikde k nalezení, chtěla bych si přečíst knihu (pokud je seriál podle knihy). Nevíte někdo autora a název tohoto dílka? Přeji pěkný den

Koka
Koka 22.04.2015 v 15:16

hankapimi, ten román, podle kterého byl TV seriál, nebyl myslím nikdy do češtiny přeložen:
http://www.amazon.com/The-Raj-Quartet-Scorpion-Everymans/dp/0307263967

pajonek
pajonek 22.04.2015 v 15:21

Paul Scott -The Jewel in the Crown česky asi nevyšlo

Koka
Koka 22.04.2015 v 15:34

... možná by to ale mohl být podnět pro česká / slovenská vydavatelství, protože ten seriál byl hodně zajímavý, kniha by se tedy jistě také líbila.

Arya26
Arya26 22.04.2015 v 18:21

Somozdřejmě KNIHÁM!!! Filmy jsou většinou horší ,protože se nedrží děje knihy a ze všech postav udělají pitomce. Jediné knihy co se mi líbí jsou ,,Hunger games´´ ,protože tam se fakt drží předlohy. Naopak nesnáším filmové spracování ,,Eragona´´ a ,,Divergenci´´. Jinak já jsem jště neviděla ani jeden díl ,,Pána prstenů´´ ,protože si jako první chci přečíst knížky a pak až se kouknout na film.

hankapimi
hankapimi 22.04.2015 v 23:11

Koka, Pajonek
děkuji mockrát za info. To je škoda, to byl moc pěkný seriál. Kdyby byla dobře přeložená kniha, to by byl určitě oprašovaný klenot v lecjaké knihovně...

pajonek
pajonek 22.04.2015 v 23:14

...já zase hodně často sleduji oba filmy a čtu občas znovu a znovu - když nastaly deště / nádhera

Aiwa
Aiwa 24.05.2015 v 20:58

Nedávno začala televize FOX vysílat seriál Wayward Pines na motivy knihy B. Crouche http://www.databazeknih.cz/knihy/mestecko-pines-170906 Zatím jsem viděla dva díly a jsem celkem nadšená. Knihu mám zatím na pořadníku.
Taky jsem zvědavá na dalšího Jacka Reachera (Never go back, opět s T. Cruisem), který se snad chystá.

Eicherik
Eicherik 18.10.2015 v 08:15

Film Král Šumavy je lepší než kniha. Ve filmu je atmosféra, která mi v knize chybí.

Jass
Jass 21.10.2015 v 22:07

Těch je vážně strašně málo, snad jen Případy detektiva Murdocha a Labyrint

Tajnůstkář
Tajnůstkář 21.10.2015 v 23:50

Já si myslím, že filmy jsou většinou vydařenější. Je z čeho se poučit a režizer a hlavně herci mají šanci do děje vložit něco dalšího,nového.
Třeba Román pro ženy.



Vložit příspěvek