Elanius, Čarodějky a jiná havěť ze Zeměplochy. :)


SuperFrankie
SuperFrankie 08.10.2014 v 16:57

Dobrý den, milý uživatelé DK. :)
Chtěl jsem se místních fandů Zeměplochy zeptat, jestli je možné číst knížky jako Noční Hlídka/Zimoděj/Hrr na ně bez toho, abych četl minulé díly. Zajímá mě to hlavně u linie industriální revoluce a noční hlídky.
Díky moc předem!

kní
kní 08.10.2014 v 19:17

Možné to je, číst Zeměplošky nahodile, ale ochudíš se o vývoj postav, charakterů - a o radostné potkávání starých známých.

Azizi
Azizi 08.10.2014 v 19:38

Ahoj, ja súhlasím s kní, tie knihy sa samy o sebe čítať dajú, sú to vždy uzavreté príbehy a maximálne majú len nejaké voľné pokračovanie (no možno okrem Barvy kouzel a Lehkého fantastična, tie sú skôr ako taký dvojdiel). Ale ja ich radšej čítam po poradí, prídu mi známe niektoré súvislosti z minulosti (či už týkajúce sa postáv, ich charakteru, udalostí) a to ma baví. Ale je to na tebe :) Ja som najskôr prečítala všetky knihy s Mrakoplašom a teraz čítam celú Zeměplochu porade a vyhovuje mi to tak.

čertina
čertina 08.10.2014 v 22:38

Určitě můžeš číst tak,jak Ti to přijde pod ruku.Do té party zapadneš raz dva.Je to jako přiženit se do velké rodiny,také poznáš postupně všechny její členy.

notburga
notburga 09.10.2014 v 09:24

Taky čtu (případně poslouchám) na střídačku, jak se ke které knize dostanu. Někdy mi potom při čtení předchozího dílu dojde pár drobností v tom navazujícím, kterých jsem si předtím nevšimla, ale není to nic dramatického :)

reader.007
reader.007 15.10.2014 v 17:52

číst na přeskáčku? Podle mě klíďo píďo... ony taky málokoho uchvátí na poprvé třeba Soudné sestry nebo Barva kouzel. A když pak dočítáte co se dělo předtím je to jako byste dosbírával drobky a drby k tomu co už znáte a já osobně mám podobný pocit jako když shlédnu film který se mi líbil a pak si přečtu dodatečně předlohu kde je toho pochopitelně mnohem víc...



Vložit příspěvek