Dokážete číst v rámuse


keri.H
keri.H 04.06.2014 v 18:26

Muflonius: S televizí to mám taky tak, ruší mě při čtení a občas i když někdo mluví, ale jak jsem psala v předchozím příspěvku, někdy se do toho tak ponořím, že ani nevnímám mluvení. :D
Ale s tou hudbou, ta mi taky vadí u čtení, hlavně když je nahlas a ani jako kulisu jí nemusím. Ale dobře se mi u hudby vždycky učilo. :D

MissiPippi
MissiPippi 04.06.2014 v 22:43

Záleží, jestli kniha pohltí nebo ne. Pro mě bylo čtení dokonalé odreagování a uklidnění na závodech, když jsem čekala na svoji disciplínu. A tam je rámus dosti velký :) Jinak čtení na cestách je už samozřejmostí, dost často se ale stane, že mě to ukolébá ke spánku :D
Jinak doma radši preferuji ten klid a ticho.

knihomoli
knihomoli 04.06.2014 v 23:21

Záleží na tom o jaký rámus se jedná. Nejvíc mi vadí když někdo mluví do mobilního telefonu, příp. hlasité pisklavé hovory. To mne opravdu od knihy vytrhne. Jinak celistvý rámus mi nevadí, ale pro jistotu si do tramvaje beru špunty do uší, protože se mi v dopravních prostředcích dobře čte.

Dudu
Dudu 08.06.2014 v 16:46

Teď opět nastala doba sekání trav, čímž přišel čas řvoucích sekaček a křovinořezů, které masakrují trávu a také můj klid při čtení na zahradě.

Pallando
Pallando 09.06.2014 v 18:01

Záleží na druhu rámusu. Dřív mi nevadil prakticky žádný druh hluku, ale dneska už některé ano. Především televize nebo případně výrazně hlasitý hovor. Nevadí mi hudba nebo monotónní randál typu sekačky.

kuceju
kuceju 15.06.2014 v 11:37

Mě to vadí jak kdy. Ale většinou ne, protože když jsem do knihy hodně zažraná, tak je to úplně jedno.


Roselunda 1928
Roselunda 1928 15.06.2014 v 12:08

Někdy, třá o přestávce jo, při televizi taky, ale lepší to je v klidu:D

keri.H
keri.H 15.06.2014 v 19:40

kuceju: jo o tom mi povídej, mě se někdy stane v mhd, že se do toho úplně začtu a vůbec nevnímám to hlášení těch zastávek a pak si najednou uvědomím, že vůbec nevím, kde jsme. :D a nejlepší je, když zjistím, že už příští zastávku mám vystupovat. :D Ale záleží to právě na knize, jak hodně zaujme. :)

Pallando
Pallando 15.06.2014 v 23:43

Mně se jednou stalo, že jsem se začetla do knihy a nevšimla si, že jsem vyjela ze zóny a musím si cvaknout lístek. A jako na potvoru přišel revizor a stálo mě to pětistovku:-)

keri.H
keri.H 16.06.2014 v 18:36

Pallando: Tak to fakt naštve. No škoda, že na ně nezapůsobí taková věc jako je, že jsi se začetla do knihy. :D

klarik
klarik 30.06.2014 v 15:36

Já při ramusu čtu v pohodě. Zvlášť knížky do kterých jsem fakt zažraná, ale v klidu to je nejlepší.

Yaruschka
Yaruschka 03.07.2014 v 13:40

V konstatním "bordelu" číst dokážu úplně v pohodě, prostě se uzavřu do sebe a dokážu se soustředit na knihu. (Přečetla jsem celkem náročnou knihu, když přítel zkoušel na bicí ve zkušebně, seděla jsem tam asi dva metry od něho :-)):-)).......ale nedej Bože, aby v místnosti bylo ticho, které by prořezával hluk třeba od sousedů.......rány, dupání, běhání,....to můžu vysublimovat :-))

kristýnka007
kristýnka007 03.07.2014 v 14:13

ani náhodou..!:D to už ta knížka musí být jó zajímavá, ale jinak bych nejradši stopla čas a zapnula ho až po přečtění knížky:)

jsemvlastovka
jsemvlastovka 15.07.2014 v 06:45

Musí být ticho, jinak se na knihu nesoustředím a ruší mě to.

myshmother
myshmother 15.07.2014 v 13:08

Když je kniha napínavá a jsem do ní začtená, nedokáže mě rušit naprosto nic. Mám naopak problém s návratem z děje knihy do reálu, takže pokud jsem při čtení vyrušena nějakým dotazem, musím na tazatele asi chvíli působit dojmem idiota, který nechápavě kouká a přemýšlí nad odpovědí i na nejbanálnější otázku. :-) Umím číst v MHD, když manžel sleduje televizi, na pláži, na dětském hřišti, neumím číst pouze v autě za jízdy (jako spolujezdec), protože se mi zvedá žaludek (asi mořská nemoc). :-(

CHB-SPQR
CHB-SPQR 22.08.2014 v 11:36

Já čtu jen se sluchátka a ve vlaku v autě u vysavače ..... jo mě to nevadí :D

šlejfířka
šlejfířka 22.08.2014 v 14:25

Čtu a čtu a vše je mi fuk

I.Zi...
I.Zi... 01.09.2014 v 12:00

Ani nee, a proto v dopravních prostředcích sluchátka s mnou vybranou hudbou a doma mám po ruce zátky do uší... kdyby těch nebylo, tak se ani nevyspím..ovšem občas narazím na takovou knihu, která mě pohltí tak moc, že je všechno jedno..ale to je velmi vzácně.. prostě miluju ticho a klid... viz úryvek z Ukolébavky ;)
...V mém bytě stropem otřásá nějaká rychlá hudba. Stěny si špitají zjančenými hlasy. Buď u sousedů ožila prokletá staroegyptská mumie a snaží se je všechny oddělat, anebo koukají na film. Pod podlahou někdo řve, štěká tam pes, třískají dveře, zpěvavě vyvolává dražitel. Tohle se vydává za civilizaci. Lidé, co by jaktěživi nevyhodili smetí z auta, kolem vás klidně projedou s vřeštícím rádiem...Právě ti lidé, co by nikdy nepoužili herbicidy nebo insekticidy, klidně kropí sousedy ze sterea skotskou dudáckou kapelou. Čínskou operou. Country... Shora skrz strop někdo vyštěkává slova písně. Tihle lidé, co potřebují, aby pořád hrála televize nebo rádio. Tihle lidé, co se strašně bojí mlčení. To jsou moji sousedé. Ten zvukoholismus. Ta tichofobie....

Russell
Russell 01.09.2014 v 15:47

Obdivuji všechny lidi, kteří dokáží číst v rámusu. :-D Já prostě musím mít na čtení absolutní klid a někdy mi dokážou soustředění rozhodit i tikající hodiny. Stačí si jen uvědomit, že ty hodiny tam jsou a z nenadání mi připadá, jako by vydávaly ten nejhlasitější rámus na světě. :-D

lenkaknel
lenkaknel 01.09.2014 v 21:14

na čtení potřebuji ticho a klid, jinak se na text nedokážu soustředit =)

keri.H
keri.H 02.09.2014 v 17:37

Russell-2-Dope: Mě občas tikající hodiny vadí i když nic nedělám. :D Naštěstí teď doma žádné hodiny nemám, jelikož máme malý byt a mám po ruce telefon nebo počítač, abych se podívala kolik je. :D

Russell
Russell 02.09.2014 v 22:53

keri.H: No já vážně přemýšlím nad tím, že až budu bydlet sám (snad to bude brzy :-D), tak si žádné hodiny do svého bytu rozhodně nedám. Jak píšeš, telefon nebo počítat bohatě stačí... Hlavně, aby mě nerušilo to tikání. :-D

keri.H
keri.H 03.09.2014 v 18:28

Russell-2-Dope: Určitě je to lepší a doporučuju to. :D Protože je to fakt klídek potom. :) A nejlepší je, když jsem pak doma sama a je naprosté ticho. :)

Morgainne
Morgainne 05.09.2014 v 09:25

Vzhledem k tomu, že poslední dobou čtu převážně ve vlaku a v šalině, tak s hlukem nemám problém :-)

Eicherik
Eicherik 12.03.2020 v 19:34

Dokážu, ale musí to být rámus, který si sám dobrovolně pustím do sluchátek. :-)



Vložit příspěvek