Co je to za knihu - IV


kní
kní 18.08.2013 v 14:07

Já teda netuším, ale jistá entita navrhuje H. G. Wellse (že bych od něj opravdu nic nečetla? - už to tak vypadá)

Dudu
Dudu 18.08.2013 v 14:18

Správně :-) je to stroj času a frčíme dál :-)

kní
kní 18.08.2013 v 14:24

(ten google je ale šikula) ... (na rozdíl ode mě) ...

Nyní tedy vynáším hodinového žolíka - kdokoli přistupte blíže a zavěste svoji hádanku - když hodinu nic, tak pak něco vyštrachám já

Dudu
Dudu 18.08.2013 v 14:45

Joo ta technika, ale i tak dobrá práce :-) Jsem zvědav, jakou kulišárnu na nás vyštracháš :-)

kní
kní 18.08.2013 v 14:48

Já doufám, že nebudu muset štrachat a že se zapojí někdo další: Dámy a pánové, kluci a holky! - račte přistoupiti blíže, pojďte si hrát! ... :-)

Marwin
Marwin 18.08.2013 v 14:51

"Kde ses tu vzal?Proč nejsi v práci?"
"Já nepracuji," řekl .......,"jsem student."
"A co studuješ? Kde máš knihy?"
"Studuji darebáky, Excelence.Právě teď jsem na jednoho padl a moc nerad bych o něj přišel.Chtěl bych si ho totiž pořádně prostudovat a podívat se , co v něm vězí."
"Darebák? Tady jsou všichni darebáci. A jestli jsi našel nějakého , kterého neznám, tak mi ho ukaž."
"Zajisté Excelence, "odpověděl ........a v očích mu zablýsklo šibalstvím.Ponořil ještě hlouběji ruku do levé kapsy a vytáhl zrcátko , které používal při chytání skřivánků.


Marwin
Marwin 19.08.2013 v 06:21

Napovím jméno hlavního hrdiny.
V jedné povídce Š+G se říkalo:"Pane profesore Zelí , mohl byste k nám přijít v neděli na oběd? Maminka dělá knedlo vepřo a marně shání přílohu."
Našeho neznámého hrdinu bych pozval takto:"Pane ......, mohl byste k nám přijít ve všední den na oběd?Maminka dělá guláš , má maso(kližku) , olej , pepř , sůl ,papriku a potřebuje ještě ......., aby mohla udělat gulášový základ."

Monicay
Monicay 19.08.2013 v 08:23

Mohl by to být Herbert George Wells - Stroj času, což? BTW ten citát je moc pěkný :-)

kní
kní 19.08.2013 v 08:45

Monicay, správně, ale stalo se ti to, že upozorňovač tě poslal na stránku s příspěvky, které jsi četla naposledy, kde zároveň je první z těch, které jsi dosud nečetla, a nevšimla sis, že poslední jsou na další straně... už se to tu někde někomu stalo, mě málem jednou taky :)

Teď se hádá Marwinovo

Monicay
Monicay 19.08.2013 v 09:21

Aha, tak to jo. Měla jsem si napřed aktualizovat stránku, no :-). Marwinovo nevím, tak počkám, co se z toho vyklube. Nápověda mi příliš nenapovídá :-D

Dudu
Dudu 19.08.2013 v 09:30

Monicay : Ten citát je pěkný a také na něj kní zabrala :-)

kní
kní 19.08.2013 v 09:30

No, Marwine, tu knihu neznám, ale jako kuchařka tipuju, že to bude nejspíš Sádlo nebo Cibule... :)
Jméno Cibule se mi ale nějak nezdá, tak spíš ten Sádlo?

(Monicay - aktualizace stránky nepomůže, stačí jen si všimnout dole, jestli jsi na poslední nebo předposlední; kdybys teoreticky tu dlouho nebyla a v nějaké "tvé" diskusi přibylo 100 nových příspěvků, taky tě to hodí na tu stranu, kde je ten první, časově nejstarší z tebou ještě nečtených - a byla by to strana před-před-před-předposlední...)

Marwin
Marwin 19.08.2013 v 13:01

Kní : sádlo to není , neb kuchařka používá olej .Tudíž je to Cibule . Ale půlka rodiny má problém se žlučníkem , tak je to pouze malá cibule.

Dobrá , napovím ještě trochu .
Protivníkem našeho hrdiny je rytíř , který se jmenuje jako jedna potravina.
Její zařazení je diskutabilní . Někdo jí zařazuje mezi zeleninu , ale prý je to ovoce.

Thanyss
Thanyss 19.08.2013 v 13:14

Jééé, že by to bylo O statečném Cibulkovi??? :D
Jedna z nejhezčích knížek mého dětství!

Text příspěvku byl upraven 19.08.13 v 13:17

Marwin
Marwin 19.08.2013 v 13:20

Odpovím slovy kultovní postavy ze seriálu Přátelé Zeleného údolí a to lesníka Horyny:"Je to pravda Pavle , koloušek Ti nelhal!!!"

Ano , máš pravdu , je to Cibulka .Jsi na tahu a pozor ,při volbě ukázky pamatuj , že jsi v sekci č.4 a né v nějakém levelu u strejdy Míši!

Thanyss
Thanyss 19.08.2013 v 13:35

Pochopila sem to tak, že sem mám vkládat dostatečně profláknuté knihy, aby je mohlo uhodnout i méně sečtělé osazenstvo serveru. :) Tak to tedy zkusím:

Každým rokem mohli hradní chráněnci, kteří dovršili
patnáct let, požádat, aby byli přijati za učně u mistrů různých
oborů, jež sloužily hradu a jeho obyvatelům. Obyčejně se
řemeslo vybíralo podle toho, čím byli jejich rodiče nebo jaký
měli mistři na hradě vliv. Chráněnci žádný vliv zpravidla
neměli a tohle byla možnost, jak si mohli zajistit budoucnost.
Chráněnci, jež si nikdo nevybral nebo pro které se nenašlo
uplatnění, byli přiděleni do rodin sedláků v blízké vesnici na
zemědělskou práci. Pěstovali obilí a chovali zvířata pro potřeby
obyvatel hradu. **** věděl, že k tomu dochází zřídka. Baron a
mistři si pokaždé dali záležet, aby chráněnce k nějakému
řemeslu přidělili. Stát se to ale mohlo a takového osudu se bál
ze všeho nejvíc.

Marwin
Marwin 19.08.2013 v 13:47

Tady v té sekci se lidé spíše mají pobavit .Tudíž knihy profláklé i neprofláklé , hlavně zábavné a tudíž jako zdroj dobré nálady.
Aby člověk , který jde do sekce 4 se tetelil očekáváním , jakou kravinu na něho ostatní připravili.Tu kravinu však chápejmež jako něco roztomile vtipného , nebo prostě vzpomínku na dětství.
Pozor: v sekci čtyři není nutno používat vyhledavačů.

Dudu
Dudu 19.08.2013 v 13:59

Hraničářův učen ? Čtvrtá sice trochu tu spící, ale potěší i méně zdatné soutěžící :-)

Thanyss
Thanyss 19.08.2013 v 14:00

Dudu má pravdu (přesně jsou to Rozvaliny Gorlanu), tak nás něčím potěš :)

Text příspěvku byl upraven 19.08.13 v 14:01

Dudu
Dudu 19.08.2013 v 14:27

Thanyss- díky za potěšující zprávu :-) a zde je můj flák
Zaduněl velký roh.
Arlen na chvíli ustal v práci a zadíval se na levandulovou šmouhu jitřní oblohy. Ve vzduchu ještě lpěla mlha, která v sobě nesla vlhkou, nakyslou pachuť, až moc dobře známou. Čekal v ranním tichu, doufal, že se mu to jen zdálo, a v útrobách se ponenáhlu rodil děs. Bylo mu jedenáct.
Přišla odmlka a pak roh zadul dvakrát rychle za sebou. Jednou dlouze a dvakrát krátce znamená jihovýchod. Podlesí. Táta má u Drvoštěpských kamarády. Za Arlenem se otevřely dveře do domu a Arlen věděl, že tam bude máma, s dlaněmi přitisknutými na ústa.

Thanyss
Thanyss 19.08.2013 v 14:36

Tetovaný od Bretta? :)

Dudu
Dudu 19.08.2013 v 14:41

Jawohl a můžeš válčit dál :-)

Thanyss
Thanyss 19.08.2013 v 14:47

Děkuji :) Jinak super knížka, už se třesu na třetí díl!

Když mluvíš o válčení, nechala jsem se inspirovat:

Moji nenapravitelně tupí vojevůdci mě neustále unavovali snášením důkazů. Shromážděni jako na sněmu, rokovali o budoucnosti. A doufali, že tak se stanou obratnými. Vyznali se totiž především v dějepise a znali jedno za druhým všechna data mých výbojů a porážek i všech narození a úmrtí. Proto se jim zdálo samozřejmé, že události vyplývají jedna z druhé. Viděli dějiny člověka v podobě dlouhého řetězu příčin a následků, který měl kořeny v první řádce knihy historie a pokračoval pořád dál až ke kapitole, v níž stálo psáno pro budoucí pokolení, že šťastným vyústěním onoho průběhu stvoření je právě tato konstelace vojevůdců. A jak už nabrali dech, od jednoho důsledku ke druhému chtěli dokazovat i budoucnost. Nebo za mnou přicházeli se spoustou pádných důkazů: "Tak a tak musíš jednat v zájmu lidského štěstí nebo míru nebo blaha říše. My jsme vědci," říkali, "studovali jsme historii ..."

Dudu
Dudu 19.08.2013 v 15:14

Neni to exploze nějakého existencionalisty ?

Thanyss
Thanyss 19.08.2013 v 15:21

No je to takový soubor úvah nad životem (v poušti, oázách atd.). Autor je možná znám spíše svou jinou knihou, kde se jeden malý šlechtic vydává na daleké cesty. :)



Vložit příspěvek