Antologie, povídky, povídkové sbírky


bovinka
bovinka 02.08.2010 v 14:04

Byla jsem na Růži pro Algernon 2x v divadle , spolek Kašpar. Hlavní role Jan Potměšil(ten na vozíku) a bylo to něco neskutečného!!! Doporučuji

bovinka
bovinka 02.08.2010 v 20:33

Já mám ráda povídky Williama Saroyana a Ivana Krause. U něj konkrétně To na tobě doschne a jak jsme hráli společenskou hru.

paulhunter
paulhunter 07.08.2010 v 20:07

Doporučuji povídku "Růže pro Algernon" od Daniela Keyese.

Pokud by měl někdo zájem, můžu (nebo Paulhunter´s pet) zaslat povídku v e-podobě na mail.

http://www.databazeknih.cz/povidky/hugo-story-i-41426/ruze-pro-algernon-123

paulhunter
paulhunter 07.08.2010 v 20:15

P. K. Dick - Planeta, která neexistovala (oba díly) - pro mě zatím asi nejlepší povídková sbírka sci-fi ////

Ray Bradbury - Kaleidoskop a jiné povídky (Baronet 2009) ////

Stephen King - Mlha, Všechno je definitivní, Noční směna

pajonek
pajonek 21.08.2010 v 00:10

[pajonek] ..... zajímalo by mne, kdo má jakou oblíbenou povídkovou scifi antologii .... kdo má jakou oblíbenou jen povídku ????? mohli bychom vytvořit zde na databázi, jakousi imaginární scifi antologii z vybraných nejlepších navrhnutých povídek /třeba by se našel někdo, kdo by pro příznivce dokázal vytvořit ebook jen pro členy Databazeknih / já dávám pro začátek : (povídkovou sbírku) - Between Time and Terror / česky - Hrůzný čas, strach ve světě science fiction! povídky pro začátek debaty - - J.W.Campbell - Kdo je tam? --- známější jako "Věc" - J.W.Campbell - Soumrak - G.Langelaan - Moucha - D.Morrell - Nádherné přerostlé vlasy hrobů ____ mimo dávám povídku kdysi dávno uveřejněnou v časopise Zápisník /někdy kolem roků 1965/ pod názvešm Cizí život, ale nebyl tam uveden autor___ tuhle povídku střežím přes 40 roků jako klenot scifi povídek Tak se zapojte do debaty, inspirujte se, inspirujte druhé........

paulhunter
paulhunter 21.08.2010 v 12:20

Začnu zatím Bradburym, protože těch povídek bude asi trochu víc, ale nedokážu vybrat ty úplně nejlepší:
Kaleidoskop, Město (The Town Where No One Got Off), Marionety a.s. (Marionettes, Inc.), Čertík v krabičce (Jack-in-the-Box) - povídka velice podobná filmu Vesnice, Burácení hromu (A Sound of Thunder) - tahle povídka je obzvlášť dobrá, Drak (The Dragon) - velice krátká, skvělá, doporučuji, Malý vrah (The Small Assassin) - mrazivá, Čekám (The One Who Waits)...

S Bradburym je to obzvlášť těžké, těch dobrých povídek je skutečně moc, a pokud jsem na nějakou zapomněl, tak je to právě toho důkaz.


paulhunter
paulhunter 21.08.2010 v 12:39

P. K. Dick - tenhle autor si svými povídkami rozhodně zaslouží velkou pozornost. Zde uvedu jen opravdu ty nejlepší (dle mého názoru): Čelenkář (The Hood Maker), Když se řekne člověk (Human Is), Podvodník (Impostor) - zfilmováno!, Typ číslo dva / Druhá série (Second Variety), Úpraváři (Adjustment Team), Výprava na povrch (A Surface Raid). ............a rozhodně se přimlouvám za Kingovu povídku Jaunt, kterou také považuji za jednu z nej sci-fi.

pajonek
pajonek 27.08.2010 v 17:36

tak listuji ve starších časopisech Ikarie a Fantasy and Science Fiction, snad najdu nějaký povídkový klenot...........

pajonek
pajonek 31.08.2010 v 22:23

........přidávám další oblíbené, skvělé povídky , tentokrát všechny napsal scifista "zlatého věku scifi" Alfred Elton van Vogt a povídky se jmenují : Ixtl, Zorl, Riimové, Anabis........... tak pěkné počteníčko, kdo má........

knedlik
knedlik 25.09.2010 v 10:41

Něžná (v překladu rovněž jako Plachá) od F.M.Dostojevského

Azizi
Azizi 02.01.2011 v 23:08

Roald Dahl - od neho snáď čokoľvek je vynikajúce.

Kunstábl
Kunstábl 30.03.2011 v 17:32

Jakákoliv z knížky Noc, kdy jsem měla zemřít. Nebo Svědek obhajoby od A. Christie. Taky je dobrá detektivka Špatná od přírody - myslím, že autor je Deaver

Jitule Š.
Jitule Š. 30.03.2011 v 18:19

Obě od Deavera, ta druhá knížka je lepší

Jitule Š.
Jitule Š. 30.03.2011 v 18:20

Vzpomínky na mrtvé nebo Vražda krále hraček od Veroniky Černucké

hafinka
hafinka 31.03.2011 v 13:14

Mám ráda Směšné lásky od Kundery. Z detektivek povídky od Agáthy. Teď je dobrá novinka Noc, kdy jsem měla zemřít. A vřele doporučuju od Škvoreckého Nápady čtenáře detektivek - jsou to spíš eseje o detektivním žánru, ale bomba!! Deavera jsem četla, tak se mu povedlo jen něco. Dřív jsem kupovala antologie detektivek, ale v poslední době to není ono - už vyčerpali to nejlepší. Ale zkuste tu Noc - pokud máte rádi detektivky. Když jsem byla malá, tak jsem hltala Sherloka Holmese.

hafinka
hafinka 31.03.2011 v 13:15

Teď mi došlo, že i Anna Kavalda má dobrou povídkovou knížku - nějak Kdyby na mě někdo čekal - nebo podobně:-))) S tou prorazila do světa, čte se to dobře, je to dojímavé, i vtipné. Slabší povahy si popláčou

Lenka Kadeřáb
Lenka Kadeřáb 31.03.2011 v 18:22

Vedou povídky A. Christie - nejlepší jsou příběhy úterního klubu, teď to vyšlo jako Třináct záhad. Připomíná to pohádku: Marplová si štrikuje, poslouchá příběhy, které nevyřešili policajti ani soudci, a pak jen tak mimochodem řekne, jak to bylo doopravdy. Doporučuju

mariana
mariana 31.03.2011 v 19:59

Případy otce Browna. Outsider jako Marplová, ale geniální!! Nejlepší povídka je s tou useknutou hlavou. Vrah vezme u popravy hlavu a nasadí ji na trup oběti. Všem zamotá hlavu, jen nenápadný mužíček vraždu vyřeší

Beranka66
Beranka66 06.05.2011 v 11:45

Noc, kdy jsem měla zemřít - teprve čtu, je to novinka
Milostné rošády
Jáma a kyvadlo - Poe
Černí myslivci - R. Svobodová
a všechny detektivní a hororové antologie, co mají v Levných knihách:-))) Povídky miluji. čtu j eraději než jeden dlouhý příběh. Když mě to nudí, najdu konec a nemusím čekat 300 stránek a pak litovat vyhozených peněz. Ale všimla jsem si, že i zahraniční autoři mají výkyvy - některé povídky super, jiné odpad. Bohužel se to týká i mé oblíbené A. Christie

Beranka66
Beranka66 06.05.2011 v 11:45

Něco z Milostných rošád. Nebo něco z Jámy a kyvadla

Kunstábl
Kunstábl 06.05.2011 v 20:21

Všechny sci-fi antologie

mariana
mariana 13.05.2011 v 14:02

Teď čtu Pohřbení ve snu - Deset a jedna japonská detektivka. Tak ta první:-))

Jitule Š.
Jitule Š. 17.05.2011 v 11:54

Cokoliv od Doyla. Některá se povede víc, některá míň, ale jako celek jsou perfektní

Darknnes
Darknnes 08.08.2011 v 18:17

http://draktennes.blog.cz/ zdravim....na tomhle blogu jsou povídky :) rád bych abyste se na to podívali pokud budete mít čas :) díky a s pozdravem :) Anton Ketner :)
+ omlouvám se za chyby :)

Minas
Minas 08.08.2011 v 21:02

Pro milovníky sci-fi a detektivek vřele doporučuji sbírku povídek Mluvící kámen od Asimova



Vložit příspěvek