Se kterým autorem jste měli možnost se setkat?


bovinka
bovinka 21.04.2011 v 13:18

Napadlo mě, jestli třeba absolvujete autorská čtení, či besedy. A nebo, kterého autora jste viděli osobně? Kdysi za dob dávno minulých... tedy za totáče, byla v Jedl. ústavu perfektní parta vychovatelů. A ti nám zvali na besedy různé i třeba zakázané autory. Měla jsem možnost vidět tak Františka Nepila, Jaroslava Foglara, Hermínu Frankovou a jiné...

knedlik
knedlik 21.04.2011 v 18:23

Mě strašně mrzí, že jsem se nedostala do Brna na autorské čtení A.Lustiga někdy loni či kdy to bylo :-(
Jinak jsem měla tu "čest" s Michalem Vieweghem, to zrovna předčítal nějaké ty jeho pohádky pro dospělé. No moc mě nenadchnul ten pán...

Vojta
Vojta 21.04.2011 v 20:52

Na několika zajímavých besedách jsem byl, například s Martinem Hilským(překladatel Shakespeara), Andrzejem Sapkowskim nebo Erichem Taberym(šéfredaktor Respektu). Nejvíc mě zaujal poslední jmenovaný, přestože se o politiku zase tolik nezajímám, tak beseda s ním mě zaujala velmi. Asi bych s ním nesouhlasil úplně ve všem, ale jinak podle mě mluvil velmi rozumně a hlavně nám vše ochotně vysvětlil, včetně svých vlastních postojů k politice.

Beranka66
Beranka66 06.05.2011 v 12:37

Jsem ze Severních Čech. Naživo jsem viděla: Patrik Linhart, Alena Antošová, Ivo Harák a Veronika Černucká

hafinka
hafinka 07.05.2011 v 16:33

Viděla jse Viewegha. Místo skromného chlapce dorazil namachrovaný macho. Už nikdy víc!!!

mariana
mariana 13.05.2011 v 14:14

Alena Antošová. Měla autorské čtení. A o prázdninách Vl. Vondruška. Koupila jsem si i jejich knížky. Sympatičtější byl Vondruška - docela upovídaný chlápek:-)))


muf
muf 15.05.2011 v 22:31

Minulý rok jsem se v rámci autorského čtení měla možnost setkat s Ivanem Krausem, který mě svojí moudrostí, vtipem a nadhledem nadchnul mnohem více než jeho knihy do té doby.. Od té doby jsem však změnila názor:)

Patrika T.
Patrika T. 16.05.2011 v 16:05

Viděla jsem Pawlovskou. Její knížky moc nemusím, opakuje se. Dostalo mě, že se nestydí za svoji váhu:-)) Já bych lezla kanálama. A byla jsem na autogramiádě J. Bauerovi. Moc jsem se nezasmála:-( Bylo to takové vážné. A jestli se počítají i politici a jiné tzv. slavné osobnosti, tak jsem byla na několika autogramiádách, ale to opravdu nebylo o literatuře:-))

Patrika T.
Patrika T. 16.05.2011 v 16:06

Nejhorší byl Miloš Zeman - podepisoval knížku, kupovali ji jen důchodkyně. Pak byla diskuse. lidi se ptali a on odpovídal na úplně jiné věci. Zeptali se na manželku a on popisoval svpje dětství. Tragédie!

Jitule Š.
Jitule Š. 17.05.2011 v 12:18

Viděla jsem jich dost. Nejskromnější a nejsympatičtější byli ti, co napsali nejvíc knížek. Čím míň knížek (nebo čím horších), tím víc namachrovanosti. Viděla jsem i překladatele a lidi z nakladatelství. Chápu, že mohli mít špatný den, bolely je zuby, ale když už dělají něco pro lidi a chtějí mít reklamu, tak by se mohli překonat, vzít si prášek proti bolesti a být trošinku milí. Platí, že autoři jsou jako jejich knížky. Kdo píše nudně, nebude vtipný společník. Jedno jméno za všechny: pan Viewegh se zřejmě rád poslouchá a opájí se svou genialitou. Ale asi musel zpychnout, když mu čtenáři líbají ruce a vykládají mu se slzou v oku, jak je skvělý:-))))

bookcase
bookcase 02.06.2011 v 16:45

S Terezou Boučkovou, pořádali jsme s ní v knihovně besedu. Moc příjemná a nenápadná paní, vůbec jsem si jí nevšimla, i když stála vedle mě a lízala zrmzku :))). Je úžasná, její vyprávění chytlo všechny.

vas
vas 16.08.2011 v 13:13

Každý den se setkávám s V. A. Slámou. Někdy se to s ním dá vydržet, někdy se chová jako úplný idiot. Jinak si Vás dovoluji pozvat na autorský blog: vojtech-alberto.blog.cz

Ula
Ula 19.08.2011 v 21:33

S Dänikenem - navzdory svému věku je nesmírně vitální a mladistvě nadšený. A měl to svoje legrační modré sako-jako na fotce v databázi. Pak s paní Terezou Boučkovou - vypadá mnohem mladší, je křehká,drobná, má krásný hlas a je velmi inteligentní. A ještě s Jaroslavem Nohavicou (páč je to nejen zpěvák ale taky básník) a toho asi miluji.

frenchie
frenchie 20.08.2011 v 01:37

S Járou Rudišem, Tobiášem Jirousem a vlastně i Ivanem Magorem Jirousem (i když s ním jsem si prohodila jen pár slov), Šimonem Šafránkem a to je zatím všechno :) snad přibudou další..

Terry300
Terry300 14.09.2011 v 09:47

Měla jsem to štěstí,a setkala jsem se s Arnoštem Lustigem. To je tak úžasný člověk ! S jakým humorem umí vyprávět své těžké chvíle je až obdivuhodné.

jitex44
jitex44 22.09.2011 v 15:39

pan Cimický - velice príjemný a skormný pán:)

Jakubisko
Jakubisko 11.11.2011 v 20:38

Jaroslav Rudiš, super skromný sympaťák :) A zde "oblíbený" Juan Zamora se mnou chodil na gympl :D

Marwin
Marwin 06.02.2012 v 09:53

Osobně jsem se setkal s fyzickým básníkem Petrem Vášou , neb jsme spolu jeden rok působili u stejného ženijního pluku v Litoměřicích.A jelikož jsme se aktivně zapojili do Armádní soutěže umělecké tvořivosti (divadlo +hudba) , mám nepřeberné množství zážitků s ním a jeho tvorbou.

Minas
Minas 06.02.2012 v 12:37

Měl jsem možnost setkat se s Arnoštem Vašíčkem, jelikož jsme na základní škole s ním měli přednášku o různých záhadách v historii Země :)

Kiki C.
Kiki C. 04.08.2012 v 00:44

V květnu jsem se setkala s Christopherem Paolinim! (na autogramiádě) Bylo to úžasné a nikdy na to nezapomenu. Byl ták charismatickej a měl/má tak krásný úsměv... vrrr! :D Mám od něj dohromady 5 podpisů (z toho 2 s věnováním) a společnou fotku! :))

Yunnan
Yunnan 04.08.2012 v 20:42

S panem Robertem Fulghumem, což byl pro mne nezapomenutelný zážitek a s panem Jaroslavem Duškem. Obě setkání a podpisy pro mne moc znamenají.

houston
houston 10.10.2012 v 12:30

V roce 2004 jsem měl tu čest setkat se s Arnoštem Lustigem. Úžasný, nesmírně inspirující člověk.

paulhunter
paulhunter 10.10.2012 v 16:59

Viděl jsem Roberta Fulghuma na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě. Ale od autora jsem nic nečetl, takže jsem jen prošel kolem. Ale vypadal sympaticky a autogramy rozdával s nadšením.

WEIL
WEIL 10.10.2012 v 21:41

Já jsem R.F. viděl Na Plovárně. A překvapilo mě, že je to pastor, což bral jako hlavní téma svého života, a psaní až na druhém místě.

Jinak největší celebrity, s nimiž jsem mluvil, tedy pro mě - Ladislav Fuks a Jan Skácel.

kní
kní 10.11.2012 v 09:28

Místo činu: levé křídlo Průmyslového paláce, stanoviště L 411
Datum: 19. 5. 2012, 15 hod.
Podmínky: slunečno (provizorní hala = vedro, dusno)
Pozice: 5. místo ve frontě
Materiál: postarší Hovno hoří, zbrusu nová, právě zakoupená Máslem dolů
Chvíli po 15. hodině přichází – pomenší, lehce rozvrkočené šedivé vlasy i vousy, výmluvně červený v obličeji, přátelsky naladěn neustále trousí vtipné poznámky, v patách asistent s půllitrem piva. Když „obslouží“ první čtyři fanoušky, přicházím na řadu. Mistrovi již vyprahlo, zvedá půllitr, zadívá se na mě a nabídne mi ho – zdvořile si cucnu – „Co děláš? Napij se pořádně, ne?“ – tak si přihnu, on také, půlka sklenice v něm zmizí, jen to zasyčí. „Ááááách,“ olízne si pěnu z kníru a jde se na to („Co já už kvůli vám dneska musel udělat – vykoupal jsem se, umyl si vlasy, oholil se...“). Fajn chlapík...
- pro pořádek uvádím, že podepisoval Petr Šabach a "já" nejsem já, ale moje starší dcera (jsem ale očitý svědek - stála jsem opodál - v dohledu a doslechu)

Text příspěvku byl upraven 10.11.12 v 09:32



Vložit příspěvek