Podceňovaní autori


Amnesiac
Amnesiac 02.08.2011 v 20:43

Určite John Cheever. Jeho tvorba je kolísavá, ale určite skúste jeho poviedky a určite Väznicu Falconer, ktorú považujem za najlepšiu knihu z väzenského prostredia. Cheever by si určite zaslúžil väčšiu pozornosť

jitex44
jitex44 22.09.2011 v 15:25

Daniil Charms, Patrick Quentin

hussolga
hussolga 28.08.2012 v 20:44

Jozef Banáš - Zóna nadšení i Zastavte Dubčeka jsou svělé -čtivě napsané,teprve po jejich přečtení si plně uvědomuji, jak složitá byla doba nedávno minulá

Marwin
Marwin 13.09.2012 v 21:31

Rozhodně Gertruda Perkinsová je velmi nedoceněná autorka , její román "Edmund ,příběh majordoma " , byl ve své době hodnocen jako přelomové dílo.
Další velmi podceněnou spisovatelkou je Edmont Pigell Rostandová .
Myslím , že mnoho lidí o těchto autorkách slyšelo , ale asi takřka nikdo nečetl jejich knihy . A to je určitě velká škoda.

HTO
HTO 14.09.2012 v 15:39

Jéje, já myslel, že ta druhá je z filmu s Belmondem! Není?

Marwin
Marwin 14.09.2012 v 17:39

Výborně !!! A ta první je pseudonym Edmunda Černézmije , ze stejnojmeného seriálu.
Jsou to svým způsobem známé spisovatelky.
Zrovna tak bych byl zvědav na některé romány , které jsou známé , ale nikdo je nečetl . Namátkou "Pí-tá odmocnina Oidipa" , což byl román , který psal kuchař z hodinového hotelu a tuším , že to bylo ve "Sladkém čtvrtku"?


HTO
HTO 14.09.2012 v 17:56

Ach, tak to jméno, pod nímž Edmund napsal svoje dílo, bych musel dlouho lovit, díky! Viděl jsem z té série jen dva díly, až teď jsem komplet Černou zmiji sehnal anglicky s anglickými titulky. Znám dobře jen poslední sérii, která je geniální, hlavně poslední díl, to je pro mě asi vrchol televizní tvorby vůbec.

Joe Elegán! Teď jsem tu knihu (ano, máš dobrou paměť) přečetl znovu. Také profesor Moriarty napsal pozoruhodné dílo.

Dudu
Dudu 03.04.2015 v 14:11

Tento příspěvek by byl spíše k "Zapomenutým autorům", ale nechci zakládat další diskuzi, a tak jej vložím sem. Pozapomenutý se mi zdá J. Vrba, kterého sice nedávno trochu prosekal z buřeně Tenax-ovšem zdá se mi, že opět zarostl hasivkou, kde z něj nečouhá již ani klobouk. Přitom je to autor, který ve svém vyprávění na jedné straně podává syrovost stavu věcí v lese, jenž je podpořena jeho odborností- ale na straně druhé se často dostává do fantazírování-možná je to odraz jakéhosi splynutí s přírodou, které vede až k jakémusi mysticismu.

Text příspěvku byl upraven 03.04.15 v 14:12

Zeitblom
Zeitblom 24.06.2015 v 14:27

Dudu nepropadejte beznaději. Příznivý čas pro Vrbu určitě ještě nastane, zájem o tzv. přírodní (možná až ekologicko - literární) tematiku je na vzestupu. Svého času se zdál zapomenutý i Klostermann.
Jinak se mi zdá, že je "podceňován" Jan Křesadlo (vl. jménem Václav Pinkava). A je to škoda, určitě by si jeho knihy zasloužily víc pozornosti.

Text příspěvku byl upraven 24.06.15 v 14:31

jadran
jadran 18.12.2016 v 17:51

Pro mně je nejzapomenutějším autorem Václav Kaplický. Jeho historické romány (kromě nejvíc známého - díky zfilmování - Kladiva na čarodějnice) ukazují skvělým způsobem to, co je v historii jedinečné, co je obecné a co z toho vyplývá pro dnešek. Táborská republika je asi nejlépe a nejobjektivněji zpracovaný fenomén národní historie, Velké theatrum pravdivě ukazuje Bílou Horu a události s ní spojené a přitom nevím proč, vždy mně napadne, jak je tahle událost v oficiálním a oficiózním podání svojí falešnou sentimentalitou podobná třeba osmašedesátému roku nebo (v zrcadlovém obraze) devětaosmdesátému. A musím konstatovat, že na rozdíl od Jiráska a jeho následovatelům dokáže Kaplický vystihnout podstatu perfektním a spád majícím dějem v kombinaci se skutečně uvěřitelnými postavami a krásnou moderní češtinou. Komické je, že třeba Táborskou republiku napsal v období normalizace, kdy bylo husitství vykládáno v duchu zvrácených teorií českého Goebbelse Zdeňka Nejedlého a je protikladem nejpokleslejší literatury tohoto typu, jejímž autorem byl jistý V.M.Kratochvíl.....

Text příspěvku byl upraven 28.04.23 v 09:51

onRock
onRock 08.08.2018 v 17:02

Sholem Asch.

Mygli
Mygli 10.08.2018 v 00:28

Brandon Sanderson. Alespoň u nás. Jeho literatura je naprostý vrchol fantasy, ale lidi pořád žerou jen GRRM, Eriksena, Rowlingovou, Tolkiena, Prachetta, což jsou všehovšudy kvalitní autoři, leč většina profituje z obří reklamy. Sanderson má kvalitu a nepotřebuje přehnanou záři reflektorů. Vystačí si se svou skromností a mega umem jenž mu byl dán shůry. Snad se to jednou zlomí a lidé tomu přijdou na chuť. Věřím v to.



Vložit příspěvek