Adolf Plachý

nightlybird14.11.2013 v 23:46

Jak se tak prohrabávám na DK, narazil jsem na jméno Adolf Plachý. A ouha, tento autor řady učebnic němčiny a česko-německých slovníků je hoden svého jména. Není o něm totiž nikde na netu v podstatě ani zmínka, tak je plachý. Jen pro informaci : hledal jsem bezvýsledně v databázích NK, World biografical information systému, Památníku národního písemnictví, a Národního archivu (to jen aby někdo případně neztrácel čas).
Stopy na netu se ukázaly vesměs slepými uličkami (i když byly některé zajímavé, třeba českobudějovický poválečný kat, nebo poúnorový emigrant, později pracovník SIFAR a autor knihy La teoria delle interpretazione : Genesi e storia della ermeneutika moderna) - nicméně zůstala jedna, která by mohla být slibná a tak se obracím na BRŇÁKY - pokud je mezi vámi někdo s "detektivním střevem" (varianta básnického střeva), zapojte se do pátrací akce, která bude vyžadovat osobní nasazení (nevyřídíte to od stolu) a notnou dávku drzosti a schopnosti "vymluvit z jalové krávy tele".
Cílem akce je získání alespoň nástinu biografie jmenovaného. Nehrňte se všichni - prvnímu kdo mne kontaktuje SZ pošlu obratem další informace s nástinem další činnosti. Přednost mají "pátrači" se vztahem k Masarykově univerzitě, jejich ziskem bude (jak doufám) bodík za biografii autora.

Text příspěvku byl upraven 14.11.2013 v 23:52

Vložit příspěvek