20. Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy


MíšaS.
MíšaS. 02.01.2020 v 11:13

No právě. Také jsem na to koukala, že jde o vydání, ale některé prostě jsou červeně ať tak či tak. O to právě jde. Toto je nějaký "oficiální" žebříček a vlastně neplatí.

Hanin
Hanin 02.01.2020 v 11:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

sichovaj
sichovaj 02.01.2020 v 12:29

Hanin, to je ale správně - kniha musí mít víc přečtených jak 20 x
(Kniha, která je na Databázi knih v době čtení méně než 20x v Přečtených)

Hanin
Hanin 02.01.2020 v 12:56

Sichovaj...ježiš a jo :-)

MíšaS.
MíšaS. 02.01.2020 v 13:22

Ale mě šlo o to, že tam jsou knihy s názvem v červené barvě, což je výzva č.18. A mají červený název i v jiných vydáních . Počet v prečtených jsem ani nezkoumala.

Text příspěvku byl upraven 02.01.20 v 13:22

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.01.2020 v 13:47

MíšaS: no, on si tam mohl dát někdo svoje vydání. Třeba hned první pětka knih. Čas opovržení nemá všechna vydání stejná, ale v žebříčku je "hlavní vydání knihy".

Pokud to mají ale všechna vydání knihy, těžko soudit, zda je to databázi nebo tím, že někdo nedával pozor při kontrole...

Text příspěvku byl upraven 02.01.20 v 13:49


MíšaS.
MíšaS. 02.01.2020 v 14:07

Lenka.Vílka : přesně o tom mluvím. Třeba Chladnokrevně má nápis červeně a Opskurno také a nemají jiné vydání, takže to tam někdo má neoprávněně. To je jako loni s knihou odehrávající se v Ostravě. Tam byly také knihy, které kolem Ostravy prošly na míle daleko a nikoho to nezajímalo, hlavně když mám splněno. Já vím, že to záleží pouze na nás, ale asi by to přeci jen nějakou formu mít mělo. Možná teď budu za bonzáka, ale už jsem si na to i stěžovala Danovi, který slíbil, že to zkusí nějak promyslet. Alespoň základní kontrola by podle mě být měla. Jestli někoho štve plnit výzvu, tak ať jí neplní vůbec, než dávat do kategorií nesmysly.

Text příspěvku byl upraven 02.01.20 v 14:07

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.01.2020 v 14:16

Míša.: takže každoroční evergreen už 2.1., tedy 1.1., ta již splněná výzva. Protože k čemu jsou potom ony žebříčky? Jako inspirace většinou ne, když tam jsou kvůli určitých elementům podobné věci :(

MíšaS.
MíšaS. 02.01.2020 v 14:20

Lenka.Vílka : ale někdy velmi úsměvný evergreen. Třeba teď na mě vykoukla Hana, že je v ČV, tak jsem koukala v jaké kategorii a je dokonce ve dvou - jako kniha o holoukastu a jako kniha, která nesplňuje předchozí témata :D :D :D Já jsem nečetla, takže nemohu soudit, ale asi by to doopravdy chtělo někoho, kdo to bude trochu kontrolovat...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.01.2020 v 14:23

MíšaS: pro zasmátí u knihy rozkliknout, kam všude jí za celou dobu někdo přidal :O když je den trochu chmurný najedu si vždy právě tam. A je to hned lepší! Lidská blbost pomáhá. Ne že ne ;)

MíšaS.
MíšaS. 02.01.2020 v 14:32

Lenka.Vílka : také jsem koukala, co vše ta kniha splňuje. Já jsem si jí chtěla přečíst právě loni, protože se má odehrávat v Ostravě a díky diskuzi jsem zjistila, že se tam neodehrává a při následném pátrání po jiné knize, jsem našla další, které se tam také neodehrávají a proto jsem napsala Danovi, zda by to nešlo nějak řešit... Vím, že o nic nejde, ale prostě nechápu, proč je tak těžké splnit taková jednoduchá zadání... Jen u výzvy č. 20 jsem se letos trochu pozastavila, ale nakonec našla, teď už jen záleží až jí začnu číst, zda se nebude někam hodit :)

Hani77
Hani77 02.01.2020 v 15:18

MíšaS. a Lenka.Vílka: jj, máte obě pravdu, taky kolikrát žasnu, co lidi zařadí blbě :-). A já jsem vloni řešila s Danem, jestli mi uzná knihu, která na DK má sudý počet stran, ale mně končí text na liché straně :-D. To jsem ještě nevěděla, že to nikdo nekontroluje ... U Hany jsem taky koukala jak blázen, že ji mají lidé zařazenou pod Ostravou-ani jsem pomalu nepostřehla, že se děj na chvíli přesunul do Ostravy :-). Vůbec nechápu, co je to pro koho za výzvu, když neplní zadání. Mě tedy výzva obohacuje o znalost knih, o které bych jinak ani nezavadila :-). A co se týče letošní otázky č. 20, tak jediné, co mi vadí, že se mi musí líbit obálka. Tak jsem si řekla, že když mi obálka nevadí (mám ráda jednoduché a to moje kniha splňuje), tak knihu do toho tématu zařadím. Jen doufám, že tam nebude pohřeb/svatba. :-D

Pauvka
Pauvka 02.01.2020 v 15:26

Jozef Karika - Trhlina. Myslite ze to splnuje?

Katuska88
Katuska88 02.01.2020 v 15:40

Pauvka:
pokud už jste od Kariky něco četla, není vašim vysněným povoláním student vysoké školy nebo blogger, a pokud začátek knihy nezačíná zájmenem (to už si bohužel nepamatuji), tak podle mne ano.
Pokud Vás ovšem nezaujala kniha svým názvem :)

Text příspěvku byl upraven 02.01.20 v 15:43

Pauvka
Pauvka 02.01.2020 v 16:24

Katuska88:
Dekuji, musim najit teda jinou doma :-D

Katuska88
Katuska88 02.01.2020 v 16:30

Není zač.
Já myslím, že je tu právě docela zásadní to, že to vlastně nesmí být kniha autora, kterého jste dosud nečetli :)
Takže třeba lovit jen ze svých "stálic".

Pauvka
Pauvka 02.01.2020 v 16:59

Katuska88:
No prave. Toto tema jsem jaksi vypustila :-D

MíšaS.
MíšaS. 02.01.2020 v 17:40

Hani77 : Já si vždycky připadám jako poctivý blbec, který aby to měl správně se raději zeptá a když pak koukám a někdo má 2.1. splněnou výzvu, připadám si jako naprosté pako. Ale zase mám svědomí čisté :)
U té 20. doufám v to samé, jinak by kritéria měla splňovat :D

Text příspěvku byl upraven 02.01.20 v 17:42

Kitty
Kitty 02.01.2020 v 21:25

MíśaS. : nechápu, proč by měla být kontrola. Každý si přece dodržuje pravidla, jak uzná za vhodné. Pokud chce někdo napleskat body, je to jeho problém. Čtu podle výzvy, abych objevila něco nového, co bych mohla číst, protože mě baví hledat a plánovat atd. A je mi šumák, jestli má někdo "svědomí čisté ", je "poctivý blbec", nebo mu dělá radost zapsat si knížky, které ani nečetl. Je to můj boj a co dělají ostatní mě přeci neovlivní.
Běžte do háje se všemi kontrolami. Nechcete tu třeba udělat povinnost si pořídit elektronickou evidenci, kolik čeho a jak rychle každý čte?

MíšaS.
MíšaS. 02.01.2020 v 21:40

Kitty : Vážená, pokud se má číst kniha taková a maková a někdo si přečte úplně jinou, tak zcela jednoznačně nesplnil, co má. Viz. kniha Hana z loňského roku Man Bookerovu cenu doopravdy nevyhrála, ale i tak je v ČV v této kategorii. Mě to holt vadí. Vám ne a je to Vaše věc. Mě kontrola nevadí, já mám svědomí čisté.

Text příspěvku byl upraven 02.01.20 v 21:41

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.01.2020 v 21:42

Kitty: na svém profilu statistiku svého čtení už máte...od kdy do kdy co čtěte, taky...a dáváte to tam dobrovolně ;)

Text příspěvku byl upraven 02.01.20 v 21:45

Beru01
Beru01 02.01.2020 v 23:05

Taky mi přijde, že tam jsou některé knihy, které by tam být neměly. Třeba tu vidím Hotýlek, který jsem zrovna dnes přidala ke svatbě a pohřbu...

MíšaS.
MíšaS. 03.01.2020 v 06:40

Nečetl jste někdo Murakamiho 1Q84? Šel by mi sem zařadit pokud v něm nenajdu nějakou svatbu anebo pohřeb, pokud se nepletu...

Kitty
Kitty 03.01.2020 v 10:11

MíšaŠ. "Vážená", trochu popřemýšlejte nad výrokem "mě kontrola nevadí, já mám svědomí čisté".
Nikdo není nucen překračovat nějaká pravidla, je to každého věc. Snažím se je dodržovat, a co dělají ostatní je přeci úplně jedno. Nebo někomu vadí, že není první, kdo přečetl? Čte knihy proto, aby se ukázal jiným? Aby porovnával množství?
Nechci se vůbec nějak dohadovat, chci si tu najít inspiraci co číst. Toto přeci není soutěž!

LenkaVilka: ano. a není to kontrolovaná povinnost.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.01.2020 v 10:41

Kitty: to od kdy do kdy co čtěte ne. Ale to druhé, jak čtěte, si vypnout nemůžete.

Ale asi jste nebyla v botách toho, kdo na knižní databázi uvěřil žebříčku knih k danému tématu, aby potom zjistil, že tam kniha nepatří. Argument, "měl si to ověřit", je pravdivý. Ale je dost lidí, kteří téhle databázi prostě věří a (u)věřili, že když je tam ten žebříček, mohou podle něj. Ostatně všechna ocenění knih sem přidávají samy uživatelé. Kdo to neví, nemůže tušit, že i tam tedy muže byť chybka. Byla v loňskem cenovém tématu. Byla i letos a seznam neúplný. Pokud si nepředstavíte druhou stranu, v tom případě váš přístup naprosto chápu. Ale jinak by bylo fajn, aby jste se na chvíli obula. Možná potom by jste pochopila I ty druhé. Pouze takové skromné doporučení...
Protože váš přístup je docela sobecký. Měla by jste si uvědomit, že každý kdo je výzvě, nemusí být v kolonce "dospělá vzdělaná žena" jako vy.

Text příspěvku byl upraven 03.01.20 v 10:42



Vložit příspěvek