Kniha od veřejně známé osobnosti (ne spisovatele)

Spud11.06.2016 v 14:00

David Duchovny: Kráva nebeská

v3v313.06.2016 v 15:28

Boris Johnson (politik, bývalý starosta Londýna): Faktor Churchill

Litocha14.06.2016 v 20:42

Já jsem si vybrala Zahradu Jiřího Trnky.

KMiriam25.06.2016 v 23:30

Grygar: O vědě a víře

lama_on_line26.06.2016 v 16:27

Sally Perrel - Přežil jsem v Hitlerjugend

Počítá se, že ano? Nevím, že by psal ještě něco dalšího...

LittleZedd28.06.2016 v 13:23

A co třeba božský Julius? (Gaius Julius Caesar) Zápisky o válce galské
http://www.databazeknih.cz/knihy/zapisky-o-valce-galske-336

egres29.06.2016 v 11:31

Da sa tu ratat aj "To snad nemyslite vazne!" od Feymana?

egres30.06.2016 v 12:24

super, dik! :)

Schullerka05.07.2016 v 19:44

Já jsem výzvu pochopila tak, že se jedná o veřejně známou osobu, která je známá nejen jako a kvůli tomu, že je spisovatel. Každý, kdo napsal a nechal si vydat nějakou knihu je logicky spisovatel (i když pochybujete o kvalitě jeho psaní). A někteří jsou k tomu známí i kvůli něčemu jinému než kvůli tomu, že napsali nějakou knihu. :D Havla každý zná jako prezidenta (politika), někteří ani nevědí, že někdy něco napsal. (tím myslím hlavně nečtenáře) Podle mého tedy kniha od něho výzvu úplně v pohodě splňuje.

Každopádně já jsem si do výzvy zvolila knihu od ředitele pražské ZOO Miroslava Bobka - Trojský lev. Na veřejnosti vystupuje právě jako ředitel naší největší ZOO a proto podle mě do výzvy v pohodě zapadá. Ve výsledku je každému jedno, jak si výzvu vyložíte, nikdo vás trestat nebude. Tak se tu přestaňte dovolovat, jestli danou knihu číst můžete nebo ne. :D :)

Litocha07.07.2016 v 00:23

Pokud je součástí výzvy kniha od známé osobnosti, která není spisovatelem, těžko to dle mého může být někdo, kdo byl nejdříve právě spisovatelem (dramatikem) - jako Havel. To, že ho někdo jako spisovatele nezná, na věci nic nemění (pokud vím, je běžnou součástí osnov na gymnáziích). To je, jako by snad Reagan nebo Schwarzenegger přestali být považováni za herce, když vstoupili do politiky.
A to, že každý, kdo si nechá vydat knihu, je spisovatel, je myšleno vážně? Je Láďa Hruška spisovatel? Jsou všichni ti, kteří vydávají své texty vlastním nákladem, spisovatelé? Je zpěvák každý, kdo někdy někde veřejně zpíval?

Schullerka07.07.2016 v 00:40

Ano myslela jsem to vážně, ale tahat sem Láďu Hrušku, který vydal kuchařky s recepty, které ani nevymyslel on. :D Chápu váš názor, ale podle mě se kolem knižní výzvy a významu každé kategorie dělá moc velký humbuk. Uznávám, že Havel byl prvně spisovatel než politik. Ale jak jsem psala, tak já tuto část výzvy beru jako - kniha od osobnosti, která je známá nejen nebo ne jako spisovatel. Proto jsem napsala, že si myslím, že zařadit sem Havla mi přijde v pohodě.
Zpětně si uvědomuju, že definice spisovatele je složitější, než to co jsem napsala v předchozím příspěvku, ale spisovatelé jsou různí a existují i spisovatelé samozvaní (to budou nejspíš ti, co vydávají na vlastní náklad). Nechci se tu dohadovat, prostě jsem jen vyjádřila svůj názor, jestli vám přijde hloupý, tak se vám omlouvám. :D

Text příspěvku byl upraven 07.07.2016 v 00:51

Lady Greystoke07.07.2016 v 22:17

Tak jsem se tu po čase zase vyskytla a dovolila bych si zareagovat - že každý kdo vydal knihu je spisovatelem je opravdu odvážné tvrzení. Podle mě plno lidí kteří vydali knihy mají od spisovatelů daleko (viz zmíněný LH - vydal knihu, tedy dle vaší teorie je spisovatelem) Spisovatel je povolání a tak je to tu zřejmě myšleno. A stran Václava Havla - zadání výzvy zní "Kniha od veřejně známé osobnosti (NE SPISOVATELE)!!! Havel není spisovatel? Podle mě ano a do této kategorie nepatří.

Schullerka08.07.2016 v 11:38

Už jsem napsala, že si uvědomuju, že moje tvrzení správné nebylo. ;) A taky jsem napsala, že jsem Havla jsem uznávala do této kategorie, podle mého pochopení názvu výzvy. Ano výzvu jsem zřejmě pochopila špatně a vyjádřila jsem svůj názor, když jsem si to pak po sobě četla znova, tak ano, moje označení spisovatelů je blbé. To jsem i potom uznala, protože jsem si uvědomila, že označení toho kdo napíše a nechá si vydat knihu je autor a ne spisovatel. Ale spisovatele bych neoznačovala za povolání, ale za uměleckou činnost, docela málo lidí se psaním uživí. To je ale zas jiné téma. :)

Nechci to tu řešit, svojí chybu uznávám a pokud někoho můj příspěvek pohoršuje, tak ať ho už ignoruje. :)

Evda08.07.2016 v 11:41

Ladislav Zibura - 40 dní pěšky do Jeruzaléma

ja.ko10.07.2016 v 16:02

Ahoj, doporučuji tuhle knihu: http://www.databazeknih.cz/knihy/astronautuv-pruvodce-zivotem-na-zemi-234153

Plus navrhuji třeba něco od B. Coxe, J. Grygara, S. Hawkinga...

Text příspěvku byl upraven 10.07.2016 v 16:04

vratislav136510.07.2016 v 17:01

Soudce Ding (Jan Cimický)

Litocha10.07.2016 v 21:54

Tak zrovna Cimického bych za spisovatele jako jednu z jeho profesí považovala, vždyť mu vyšlo kolem sta knížek různých žánrů (třeba detektivek nebo poezie) a posbíral za detektivky několik cen.

elin.m11.07.2016 v 15:38

Mám e-knihu Kafe a cigárko od Marie Doležalové, tak snad mi to uznáte :)

Deena_27.07.2016 v 19:45

Mohu použít Memento od Radka Johna? Tady v databázi není jako spisovatel zapsaný.

Koka27.07.2016 v 20:33

Deena_ a tohle je kdo?
http://www.databazeknih.cz/autori/radek-john-580

Deena_27.07.2016 v 22:13

Koka - Dobrý mě to došlo hned jak jsem napsala přispěvek že jsem trouba :D

Luccik729.07.2016 v 10:39

Šla by do téhle kategorie zařadit kniha Girl Online od Zoe Sugg neboli Zoelly?

Lady Greystoke29.07.2016 v 14:08

ja:ko - To vypadá na moc zajímavou knížku, škoda že jsem si to nepřečetla dřív, možná bych do toho šla. Ale už mám přečteného Grygara, tak třeba v příští Výzvě :-) V každém případě děkuji za tip a knihu si ukládám :)

maleuskala03.08.2016 v 16:15

Aňa Geislerová - P.S.

Vložit příspěvek
7