Prosím o opravu


kapr
kapr 27.08.2017 v 04:29

pobijecmuch
Vydané zobrazovat tak jako doposud, nevydané italikou a modře. Teprve až bude skutečně vydáno tak upravit záznam,
(nikoliv automaticky, ale až po ověření, že skutečně vyšla a se jménem kdo vložil jako již vydanou.) Nepomohlo by to?

Text příspěvku byl upraven 24.08.18 v 10:36

pobijecmuch
pobijecmuch 27.08.2017 v 10:05

kapr - něco podobného bych uvítal.
Nebo prostě sem pouze vkládat připravované knihy, které mají už všechny náležitosti českého (slovenského) vydání - tedy mají známé přibližné datum, ISBN, vydavatele a i českou obálku.
V těch připravovaných knih je největší nepořádek. To se jen pořád opravuje, doplňuje nebo maže.

Text příspěvku byl upraven 28.08.17 v 08:42

kapr
kapr 28.08.2017 v 13:37

https://www.databazeknih.cz/knihy/skrysa-viera-nadej-a-smrt-dvojtah-59540
https://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/skrysa-viera-nadej-a-smrt-dvojtah-59540
Anotace (popis):
Tri detektívky anglického autora obsiahnuté v tomto výbere predstavovali v čase vydania vrcholky modernej anglickej detektívnej tvorby.
David Craig
welšská, 1929
Welšan může být britem, ale už ne angličanem.
Jinak D.Craigů jsou spousty, skutečné jméno A.Tucker, publikuje i pod dalším pseudonymem B.James. Samá frekventovaná jména, získat informace právě o jeho osobě, a ne o někom jiném stejného jména je opravdová chuťovka. Hledal jsem zdroj kterému mohu věřit. Zřejmě někde existuje. Já už jsem to po několika hodinách hledání vzdal.
-
2018 08 24
Opraveno jméno, namísto pseudonymu uvedeno skutečné.
Opravena národnost v anotaci z anglické na welšskou.
-
Až to bude celé opravené tak tento příspěvek smažu.

Text příspěvku byl upraven 24.08.18 v 11:11

Dakarianna
Dakarianna 09.09.2017 v 12:59

https://www.databazeknih.cz/serie/detektiv-tom-douglas-5216
Nevíte někdo, proč tato série začíná druhým dílem? Knihy jsem nečetla, jen jsem na to náhodně narazila.
Podle Goodreads se první díl této série jmenuje Only the Innocent a vůbec jsem tam nenašla českou verzi.

kapr
kapr 10.09.2017 v 15:55

2018 08 24
Rubrika "Kdo jsem" kdysi vykazovala zajímavou chybu. Kdykoliv v ní byla vložena následující hlásková řada echo, program ji potlačil.
Chyba je dávno odstraněna, ale protože zde existují odkazy na tento příspěvek, zatím jsem jej nemazal, plánuji tak ale učinit v nejbližší době.
-
Rubrika "Kdo jsem" vykazuje zajímavou chybu - vlastnost. Teď jsem to zkoušel ještě jednou i z dalších prohlížečů, a chová se to stejně.
Přemýšlel jsem zda může být chyba na mé straně, snad nějaký virus nebo co. Ještě to zkusím na jiném počítači.
Velice by mi pomohlo, kdyby tato slova:
dechovka, čechoameričan, čechoslovák,
zkusil pro otestování vložit do svého profilu kterýkoliv jiný uživatel, nebo administrátor tak, abych si ověřil, že se to nestává pouze u mne.
https://www.databazeknih.cz/editme
Pokud vložíte do této rubriky slovo obsahující skupinu následujících hlásek
e c h o
tak text uvedený PŘED ní, i text uvedený ZA ní se korektně uloží, a skupina hlásek echo zůstane neuložena.
Například vložíte-li Čechoslovák nebo Čechoameričan uloží se Čslovák případně Čameričan.
Senam slov ze slovníku jazyka českého, která jsou tím postižena viz
http://ssjc.ujc.cas.cz/search.php?hledej=Hledat&;heslo=echo&sti=EMPTY&where=hesla
Podle tohoto slovníku se jedná o 109 heslových statí.
Protože skupina potlačovaných hlásek "echo" není žádnou nesmyslnou skupinou, viz wikislovník:
význam
(knižně) ozvěna
(hovorově) upozornění na skutečnost, kterou adresát sdělení domněle nezná
ohlas
Proto se domnívám, že někde je něco chybně ošetřeno, pro skupinu hlásek "echo" je někde uložen pokyn, který má něco vykonávat, nebo naopak něco, nějakou činnost blokovat. A sekundárním, nezamýšleným důsledkem je i tento jev.
Proč se to projevuje právě v kdo jsem, a zřejmě nikde jinde, je mi ovšem záhadou.

Text příspěvku byl upraven 24.08.18 v 11:19

Naias
Naias 11.09.2017 v 07:47

Kapr, vyskúšala som, echo zmizlo.


irisee
irisee 11.09.2017 v 14:29

https://www.databazeknih.cz/knihy/letni-touhy-letni-touhy-2001-111192 - série: Letní touhy - nejedná se o sérii, ale o název knihy...

Text příspěvku byl upraven 11.09.17 v 14:31

Koka
Koka 14.09.2017 v 09:25

Včera jsem zde nahlašovala, že u této autorky:
https://www.databazeknih.cz/autori/jirina-sejbalova-26006
chybí tato kniha:
https://www.databazeknih.cz/knihy/abychom-netloustli-122696

To moje upozornění bylo zřejmě smazáno, ale ta kniha u ní nadále není přiřazena.
Prosím opravit.

Edda
Edda 14.09.2017 v 12:38

Naias: Jestli to nesouvisí s tím, že u ostatních vydání Jiřina Šejbalová jako spoluautor není uvedena.

tenax
tenax 14.09.2017 v 13:23

Causa Šejbalová - Problém je hlavně v tom, že Jiřina Šejbalová byla spoluautorkou pouze 1. vydání z roku 1970 (podle NK - předmluvu napsala a poznámkami doprovází Jiřina Šejbalová). U dalších vydání (1976, 1979 a 1987) už se nevyskytuje. A co včil?

asam
asam 14.09.2017 v 13:44

Kontrolovala jsem Šejbalová - opravdu je uvedena jenom v roce 1970, kde napsala předmluvu. U ostatních vydání není uvedena. Doporučuji smazat jako autorku i u vydání 1970.Do anotace uvést - předmluva Jiřina Šejbalová.

tenax
tenax 14.09.2017 v 15:12

Asam - ano, v poznámce u 2. vyd. (které mám a potvrzuji, že je to tak) NK uvádí:
Z druhého vydání příručky, která informuje o zásadách správné výživy, o vhodné kuchyňské úpravě redukčních jídel a přináší základní diety pro otylé, pro ovocné a zeleninové odlehčovací dny, pro ostré a mírné redukční diety, byly vypuštěny historky J. Šejbalové o jídle a hercích. Rovněž došlo k obměně některých předpisů na přípravu dietních jídel.

Koka
Koka 14.09.2017 v 16:28

Další vydání sice neznám, ale v tom vydání, o němž mluvím, bych roli paní Š. rozhodně neredukovala pouze na autorství předslovu. Ona je regulérní spoluautorkou a její příspěvky zabírají minimálně třetinu počtu stran. Vždy je tam nějaký recept a pak následuje její vyprávění (fejeton, vzpomínky, anekdota z hereckého života) které někdy má a někdy nemá vztah k použitým surovinám či kuchařskému postupu při přípravě onoho jídla. Něco na způsob: recept na úpravu kapra a pak Šejbalové vzpomínka na to, jak její herecký kolega XY chodíval na kapry k rybníku ... a pak se v šatně divadla chlubil že .... a pod.

tenax
tenax 14.09.2017 v 16:33

To souhlasí, v 1. vyd. (1970) tomu tak bylo a je nepochybně spoluautorkou. Ale od 2. vydání (1976) už byla vypuštěna a nemá tam ani slovo. Čili tam už spoluautorkou není.

Koka
Koka 14.09.2017 v 16:37

... a proto nevidím důvod, proč by jí mělo být odebráno spoluautorství i od té knihy, kde regulérní spoluautorkou byla. Pokud jí nějací pitomci z ideologických či jakých důvodů z dalších vydání vyloučili, půjdeme v jejich stopách?!

siena
siena 14.09.2017 v 16:42

No, jestli mohu...jestliže v dalších vydáních byly příslušné pasáže vypuštěny, tak se již nejedná o "stejné" knihy a vyjmula bych ji ze sloučení.

Koka
Koka 14.09.2017 v 16:46

Sieno, díky! Ano - to je to nejsprávnější řešení. Pak jde skrátka o různé - rozdílné knihy s rozdílnou autorskou sestavou . Prosím, asam, šlo by to tak?

Text příspěvku byl upraven 14.09.17 v 16:46

tenax
tenax 14.09.2017 v 16:47

Jasně, u vyd. 1970 ji ponechat, ale vymazat u vyd. 1976, 1979 a 1987 a tam ponechat jen Doberského a Horáčkovou. Pak to bude podle reality, jen nevím, jestli se to bude zobrazovat i v autorském profilu.
Ale nebral bych to jako jinou knihu. Ve 4. vyd. je autorem předmluvy otec dr. Ratha Ratmír, přesto to není jiná kniha. Jsou různě upravená vydání, ale přesto je to tatáž kniha.

Text příspěvku byl upraven 14.09.17 v 16:54

siena
siena 14.09.2017 v 16:53

Koka, nemáš za co...nevím, jestli jako laik mohu do toho vůbec mluvit, a když už mluvím, jestli to bude akceptováno:)
Když to budou různé knihy, tak proč by ne? Nebo je zádrhel ve stejném názvu?

Koka
Koka 14.09.2017 v 17:00

tenax, snažila jsem se - myslím, že docela podrobně - vysvětlit, že J. Š. nebyla v té knize pouze autorkou předmluvy, ale autorkou značné části jejich textů. Proto bych sem nemíchala zas jiného autora jiné předmluvy v jiném vydání téhož titulu. Myslím, že autory předmluvy či doslovu ke knize nikdy neuvádíme, resp. já je občas vpisuji do anotace.
Ty knihy - jak píše siena - se neliší autorstvím předmluvy, ale i obsahem.
Je mi divné, že kvůli tak samozřejmé věci je nutné napsat tolik příspěvků. A také mi je divné (ale asi by ani nemělo být), že první mé upozornění na to téma bylo bez jakékoliv odezvy smazáno - ani nebylo vyhověno, ani nebylo řečeno, proč vyhověno být nemůže. Kdybych si na to nevpomněla a nebyla tak dotěrná, tak by to tiše usnulo.

tenax
tenax 14.09.2017 v 17:12

Koka - já to pochopil, nicméně je běžnou praxí (i v tiráži knih a katalozích), že se označuje např. 1. vyd., 2. vyd., 3. ,upravené vydání, 4. doplněné vyd. atd., které se mírně liší obsahem. Přesto je to pořád jeden titul. Proto jsem navrhoval ponechat J.Š. u jednoho (1970) vydání a u ostatních smazat, protože na těch už se nepodílela. Jen nevím jak to bude se zobrazením v autorském profilu.

Koka
Koka 14.09.2017 v 17:20

Když se to paní Šejbalové nezobrazí v autorském profilu, tak celá tato debata byla naprosto zbytečná. (Ale nebylo by to poprvé, a jistě ani naposled :=)

Dan
Dan 14.09.2017 v 19:00

Já bych ponechal J.Š. tam, kde má být a jako hlavní vydání nastavil to, ve kterém je i ona (aby kniha byla i v jejím profilu).

asam
asam 14.09.2017 v 19:43

Myslím, že to Dan vyřešil ke spokojenosti všech. Hlavní vydání jsem označila a J.Š.má knihu ve svém profilu.

Naias


Vložit příspěvek