PODVODNÍ UŽIVATELÉ

DISKUZE » Bazar


tenax
tenax 24.08.2016 v 21:56

Vlastně mi do toho nic není a vůbec se mě to netýká, ale přesto si neodpustím jednu poznámku.
Všiml si vůbec někdo, jak se jmenuje tento web? DATABÁZEKNIH! Bazar je pouze přidaná funkce, která se mnoha uživatelům hodí, mnozí ji využívají, ale primárně není smyslem tohoto webu, jen nadstavbou.
Dan má jistě zájem, aby tady bylo co nejvíce spokojených uživatelů (kdo by na jeho místě nechtěl). A když se v poslední době vyrojila spousta stížností na podvodníky, rozhodl se to nějak řešit. Neumím posoudit, nakolik dobře nebo špatně, sám bazar nevyužívám, ale v každém případě je to řešení, které mu jen přidělává práci. Navíc se podmínky stále ještě dolaďují (viz bez poplatku za poptávku, volné kredity za dřívější dobrovolné příspěvky), tak počkejme.
Chápu, že tu valnou většinu poctivých uživatelů to může štvát, ale nenapadá mě žádný jiný způsob, jak aspoň trochu zabránit podvodníkům v jejich "podnikání". Nebo máte lepší nápad? Sem s ním!
Nevěřím, že mnoho uživatelů odejde jinam a že se přestanou přidávat další knihy. Prakticky denně sleduji nově vkládané knihy a musím konstatovat, že nejvíc chyb, duplicit a nutnosti oprav, úprav nebo mazání obsahují právě vklady od velkobazaristů, kteří v zápalu obchodování nejsou kolikrát schopni ani bez chyby opsat název knihy.

alibrum
alibrum 24.08.2016 v 22:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 24.08.2016 v 22:09

Pennywise, co kdybyste se šel věnovat těm jedinečným obchodům, co vám tak dobře jdou a přestal tu urážet. Tedy dělat to, co tu vyčítáte druhým!

Pennywise
Pennywise 24.08.2016 v 22:14

siena // Věnuji nebojte :-) Mám pocit že KOKA nepotřebuje pejska na hlídání a umí semnou zatočit sama :-) Týdny se tady vy a spol vyjadřujete, že mi všichni jsme tupci a teď já urážím ?? A vyčítám druhým :-) Uff

siena
siena 24.08.2016 v 22:27

Já vám někdy řekla, že jste tupec? Tedy dříve než zrovna teď? Řekla to o někom jiném? Že o tom nic nevím!

Před časem jsem se tu dostala do sporu s několika uživateli, jestli by bylo vhodné více nebo méně chránit před podvodníky...když teď vím, kvůli také komu...no, ponaučení pro příště!

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 22:36

Pennywise
Pennywise 24.08.2016 v 22:30

alibrum // Já věřím, že se efekt brzy dostaví - nikdy to nebude 100%, ale alspoň něco. Pokud je bazar, tak musí mít určitý servis a za ten se platí .. Nikdo to nebude dělat zadarmo. Je jasný, že každému to tady nevoní, ale určitě to bude a je od vedení tohoto webu dobrá cesta. Já to hodně vítám - jsem zvyklí platit za proběhnutý obchod a jestli se tady někdy rozhodnu něco prodat za 100 nebo 103 je mi jedno .. Bude určitě léépe :-)


Pennywise
Pennywise 24.08.2016 v 22:39

siena // Jsou situace, kdy musíte číst mezi řádky - když s vámi tak budu jednat, máte pocit, že Vám to musím říkat ?? Pokud litujete svého jednání, tak mi to je líto, ale já opravdu nejsem jediný uživatel tady. Ja přišel v MÍRU a protože mimo tento prostor se nesetkávám s něčím podobným, tak jsem z toho smutnej. Jak říkám .. bude lépe a vše dobré. Fandím novinkám na tomto webu a jen proto, už jsem zase téma pro určité lidi .. Nic osobního

alibrum
alibrum 24.08.2016 v 22:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pennywise
Pennywise 24.08.2016 v 22:58

alibrum // Tak to určitě .. souhlas, pak by to bylo 100% efektivnější .. myslím, že to tady vychytají

Marthas
Marthas 24.08.2016 v 23:03

To alibrum: Třeba budete mít jako ověřený uživatel nějaká privilegia krom toho, že budete tzv. ověřený, tedy důvěryhodnější... Mě napadá, kdy někdo vymyslí, jak zapojit body na kontě, které člověk získá zkulturňováním DK....-)

alibrum
alibrum 24.08.2016 v 23:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pennywise
Pennywise 24.08.2016 v 23:19

alibrum // Je to bohužel tak, proto bude hodně důležitá ta někým neoblíbená a zbytečná " ikonka ověřený uživatel ". Tam už bych asi rozhodně obchodoval klidněji, než u někoho kdo ji tam nemá .. proto to nebude nikdy dokonalé, ale fandím tomu a sám jsem zvědav jak to tady dopadne. Myslím, že si to sedne časem a bude to OK .. nejhorší je, že ten zlodějíček tady čte v diskuzi a hned na to reaguje - koka nebo někdo tady napsal nějakou knihu na prodej (fake) a ta obratem zmizela .. to znamená, že je tady a možná tu i píše .. smutný, má přehled o novinkách, tak šmejdí co je nového ..

Koka
Koka 25.08.2016 v 09:03

Pennywise - psychologové mají na to odborný výraz, který neznám, ale popisuje situaci, kterou právě zažíváš: jsi naštvaný, do hloubky duše zklamaný, že tě nějaký šmejd zlodějský okradl o peníze těžce či vlastně snadno vydělané tvými úspěšnými obchody. A protože se mu nemůžeš nijak dostat na kobylku, našel sis jiné "řečiště", kterým proudí tvůj vztek. Kupodivu, nevím proč, právě mě. Jako jediná jsem ti vyjádřila upřimný obdiv, žes svým neutuchajícím úsilím dotlačil administrativu webu k vůbec nějakému zásahu, což se mnohým, kteří na zhoršující se situaci v oblasti zdejšího obchodování poukazovali před tebou a signalizovali zvyšující se počet podvodníků, nedařilo. Místo, abys to ocenil a radoval ses z mé upřimné pochvaly, otloukáš mi o hlavu počet mých diskusních příspěvků.
Ale tvůj povrchní přístup, jaký máš tady ke všemu, ti už nedovoluje ani podívat se, o čem byla ta - dle tvého názoru hrozná, neskutečná - přemíra těch mých diskusních příspěvků. Ani sis nevšiml, že spousta těch příspěvků "bojovala" přesně za to, zač tady bojuješ ty, akorát že již několil let před tebou. Ani sis nevšiml, že tisíce těch mých diskuzních příspěvků nebyly žádné diskuze, ale účast na literárních hrách, které na DK náladu osvěžují, obveselují, zpříjemňují, a ne že sem vnášejí dusno, naštvání, zlost, obviňování. Žel do takových aktivit ses tady nezapojil. Vlastně vůbec se moc nezapojuješ do aktivit na DK - máš tady 46 diskuzních příspěvků a všechny v jednom jediném diskuzním vláknu! Čtyřicet šest příspěvků za pouhých 20 dnů a pořád na stejné téma, v jediném vláknu - není to poněkud jednostranné a omezené?
Známe tu situaci, když se někdo pořád jakože loučí, že už půjde, že už by šel, a přesto nám furt sedí v obýváku a mele. Podobná situace vznikla tady - jeden uživatel v průběhu pár dnů napsal:
- Všem přeji plno sil - diskuze už je marná.
- Prosím už nikdo nic neřeště a je klid! Mi co jsme chteli nejakým zpusobem podpořit, jsme byly řádně vyškoleni "odborníkama" Beru na vědomí a konec ..
- Už se raději nebudu vyjadřovat a ať to dopadne jak to dopadne.
- Už raději nekomentuji nic a nikoho .
- už nebudu na nic reagovat aby to nebylo "zbrklé" ...
- tím uzavírám za sebe působení v téhle diskuzi.

Co myslíte, dodrží ten opakovaně se loučící uživatel tentokrát ten svůj slib? Své tipy posílejte na hlavní nádraží, lampárna tam svítí celodenně.

Pennywise
Pennywise 25.08.2016 v 10:17

Koka // :-) :-) Já nemám potřebu se na internetu a tedy i tady vyjadřovat :-) Já napsal jasně proč sem chodím :-) Psal jsem pouze sem a ne z důvodu, že jsem přišel o money a teď se postarejte a truchlete semnou - ale aby někdo nezkušený neudělal stejnou chybu jako já - toť vše. Proto těch 40 commentů tady - z toho většina pouze diskuze mimo mísu, jako je tato. Loučím se vždy po komentáři a udělám to i nyní - jen mi pak nedá reagovat, na nějakou narážku - protože nejsem zvyklí na podobné smeče od lidí jako ty .. Jsem rád, že jsi si udělala tu práci a pročetlá mé komentáře ještě jednou. Třeba jsi konečně objevila, že jsem přišel V KLIDU A MÍRU .. AMEN. To že vítám inovaci bazaru a "IKONKU" jste zase ty a kámošky nezkousli a začalo to na novo - " prostě každý jiný názor je špatný a nebo tě budeme školit chlapče " A to já si vždycky něco napíšu :-) I když bych se loučil 100x :-) DK je pro mě oáza klidu a tak to i zůstane .. Zdravím, odcházím, končím (nebo jak to chceš do sbírky) na lampárnu :-)

miss-revenge
miss-revenge 01.09.2016 v 23:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 02.09.2016 v 09:32

to: 0942: nejdřív doporučuji vyjasnit si pojmy. Začínáte svůj příspěvek slovy : "Mnozí ze mě dělají... " a končíte větou "... konkrétně je to Koka" . Já nejsem mnozí, na rozdíl od mnohých tady nemám dva či tři nebo sedm profilů, ani to nedělám tak, jak někteří důmyslní uživatelé, když se jim zdá, že už svou přítomností někoho popudili, tak pod jménem A ukončí své působení a jako nové bytosti, pod jiným, třeba nickem B, jej znovu, s čistým stolem, začnou. (Pak alespoň nejsou "obviňováni" z toho, co já - že by tady měli příliš mnoho příspěvků :=)
A teď k obvinění:
- uživatel "bajtik" upozornil, že za knihu Dlouhá trnitá cesta ... zaplatil 550 Kč, knihu nedostal, příjemce peněz zrušil svůj profil a že zřejmě si založil nový (viz příspěvek bajtik z 24.8.)
- bajtik neuvedl, z čeho usoudil, že podvodník si založil nový profil, tak jsem se podívala, kdo stejnou knihu nabízí: v té chvíli, kdy jsem svůj příspěvek psala, tu knihu nabízel pouze jediný uživatel, který ve svém profilu neměl nic, jenom dvě bazarové nabídky - na Dlouhou trnitou cestu za 600 a na Heroinové deníky za 900. Tím uživatelem byl "0942" a na jeho nabídku jsem zde upozornila. Jak vzápětí po mě psala R.E.M. - ten inzerát na prodej Dlouhé trnité cesty do dvou minut po mém upozornění zmizel. V profilu "0942" tak zůstal jenom inzerát na Heroinové deníky.
A pak se v tomto vlákně psalo kromě jiného i o tom, jak tady nabízejí své knihy i lidé, kteří nemají ve svém profilu nic, žádné údaje, žádné stopy po své čtenářské či lidské charakteristice, a že před takovými by měli být kupující na pozoru. No a vzápětí, ještě v ten večer, se v do té doby prázdném profilu 0942 objevily i další údaje - několik přečtených knih, další bazarová nabídka a podobně.
Je to tedy opravdu jenom nešťastná shoda náhod, a já jsem vám 0942 tímto omlouvám, že jsem na váš profil s inzerátem Dlouhé trnité cesty poukázala přesně pár hodin poté, co byla vystavena, a přesně dvě minuty předtím, co byla přes fejsbůk prodána a z DK navždy zmizela.
Mé podezíravé konání bylo vyvoláno tím, že ve svém profilu jste v té chvíli (24.8. ve 21:00) neměla nic, jenom dvě nabídky na dvě těžko sehnatelné a draze nabízené knihy, což na mě v té atmosféře působilo krajně podezřele.
Je fakt smůla, že jsem spochybnila průkaznost vašeho prázdného profilu jenom pár hodin předtím, než jste jej ještě v tentýž večer dalšími údaji naplnila. Vlastně teď se dívám - ten profil nebyl ani předtím úplně prázdný - bylo v něm zaznamenáno, že jste do té doby přečetla a hvězdičkami zde hodnotila jednu knihy nazvanou Kdo je psychopat.
Opravdu jde jen o časovou shodu náhod. A adminům byste to rozhodně měla hlásit, protože takových náhod, které působí podezřele, ale ve skutečnosti jsou čisté, je tady hodně, tak aby to zbytečně - jako já - neřešili.
Smazat můj komentář bude opravdu vhodné a hlavně mnohem snazší, než vypudit odsud podvodníky, hulváty, kazisvěty.

miss-revenge
miss-revenge 02.09.2016 v 11:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 02.09.2016 v 11:57

Svůj původní příspěvek jsem smazala poté, kdy došlo k "úpravě" komentáře předešlého...viz níže...

Text příspěvku byl upraven 02.09.16 v 15:49

miss-revenge
miss-revenge 02.09.2016 v 12:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

miss-revenge
miss-revenge 02.09.2016 v 12:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 02.09.2016 v 12:15

Ale? Úpravy textu samozřejmě dělám také, ale jedná se o chyby a překlepy. Vy jste svůj příspěvek přepsala, pozměnila. Čímž, a to se na mě nezlobte, ze sebe udělala, alespoň pro mne, osobu zcela nedůvěryhodnou...

Text příspěvku byl upraven 03.09.16 v 10:41

miss-revenge
miss-revenge 02.09.2016 v 12:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 02.09.2016 v 13:24

Tak Vy tady obviníte, nejspíše jako protiakci, jinou uživatelku z podvodného jednání. Na to použijete, zmíníte, účet jiné. A když na to druhý zareaguje a poukáže na opravdu velmi zvláštní shodu náhod, proč jste zrovna měla potřebu zmínit tento účet, protože má náhodou zkušenosti s oběma, tak svůj původní příspěvek zcela změníte. Kdybych se neozvala, přepíšete také?!? A nakonec čekáte, že bych se snad měla omlouvat?!? Vážně by mě zajímalo za co...

Abych byla zcela korektní, vrátila jsem se v diskuzi zpátky, zdá se, že jste svůj příspěvek nezměnila na základě mé reakce, alespoň dle časových údajů u nich. Přesto si nemyslím, že vymazání té nejpodstatnější části, znamená jen menší úpravu. A holt jste měla, nebo já, pech, že jsem si ho mohla přečíst ještě před úpravou:) A byla to bohužel právě tato pasáž, která mě přiměla reagovat.

Text příspěvku byl upraven 02.09.16 v 16:59

miss-revenge
miss-revenge 02.09.2016 v 16:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 02.09.2016 v 16:50

Já z podvodu ani předražených knih myslím nikoho neobvinila, rozhodně ne vás. Mne pouze zarazila vaše argumentace, na tu jsem reagovala. Vymazání mi přišlo podivné, to je celé. Omlouvám se tedy za tu nedůvěryhodnou, nebylo to vhodné. Chtěla jsem tím jen říct, že je potom těžké s někým o něčem debatovat.
Jestli přesto mé příspěvky zapříčiní nějaký další zmařený obchod, či snad ještě v budoucnu zmaří, napište mi...

Text příspěvku byl upraven 02.09.16 v 17:30



Vložit příspěvek