PODVODNÍ UŽIVATELÉ


siena
siena 27.11.2020 v 08:34

Danae001, to je dobře.

jamajka99
jamajka99 27.11.2020 v 14:47

A nebylo by nejjednodušší üpravit podmínky tak, že každý musí mít ověřený účet?

siena
siena 27.11.2020 v 15:30

jamajka99, to myslíte jako jak? Že každý zde registrovaný, musí někam odevzdat číslo svého účtu? Či i něco jiného?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2020 v 15:47

Já to pochopila tak, jak je to napsané. Jestli chcete mít krytý obchody, tak číslo účtu od každého ne jako vstupní údaj, vždyť tady ani není povinné jméno. Myslím, že tak to bylo myšleno a z mé strany pochopeno. Smysl to dává....

Text příspěvku byl upraven 27.11.20 v 15:48

siena
siena 27.11.2020 v 15:55

A co by to jako pořešilo zrovna v tomto případě? Proto mi to smysl nedává!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2020 v 15:59

Teď někdo psal, že příběh měl šťastný konec. Což podle mě způsobil ověřený účet. Ale určitě se najde někdo, kdo mi to hravě vyvrátí, že? :/
Ale chápu, že to se nikdy nestane. Vyprudilo by to dost lidí :D


siena
siena 27.11.2020 v 16:03

No, ani jsem nechtěla, ale, když už tu přišla řeč na šťastný konec... Nebyla první reakce DK, že nenese odpovědnost, ověřený účet, neověřený účet? A neprojevilo se to i v komentářích zde diskutujících?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2020 v 16:08

No, a nakonec to databáze vyřešila.

Ale kdo chce hledat jenom špatný věci, najde je i na rozkvetlý louce plný květin a krásných motýlů, kde nic špatného není...já mám šťastný konce ráda. Všude a vždycky :)

Naias
Naias 27.11.2020 v 16:11

LV, ešte nikdy ťa na rozkvitnutej lúke plnej kvetín a motýľov nepoštípal mravec? Alebo kliešť? Nič je len ružové, smola.

siena
siena 27.11.2020 v 16:11

Ano, pořešila. Dokonce bychom mohli říci, že i navzdory uživatelům, kteří tu druhým vykládají, že když je někdo "ojebe" (omlouvám se, ale dovolím si ocitovat naplno), tak je to v naprostém pořádku, dle zdejších pravidel je to jen jejich problém... takže nakonec šťastný konec nadvakrát!

Text příspěvku byl upraven 27.11.20 v 16:26

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2020 v 16:36

Naias: fajn je, když se to vyřeší. Ale kolik je takových případů? Asi málo. Ale kdo ví, kolik je tady nepoctivých lidí doopravdy, že...já ne :(
Ale na druhou stranu se musí počítat i s tou variantou, že když se stane něco špatného, tak se to nemusí povést. To je právě risk toho, co je v podmínkách. Asi se tím databáze jistí, kdyby ti bylo něco tak velkého, že už to je na trestní stíhání :(
Čili, když se něco...poto...víme...tak to pokaždé nemusí vyjít tak dobře jako teď uživatelce. A to je dobře. Že se to povedlo jí, ne že se to nepovede ostaním třeba :) jsem myslela...

Ale když jsem na té louce, tak mě mravenec občas šťípne, protože to je jeho teritorium víc než moje, ale jak mi vleze do baráku, asi by mě to dost naštvalo....

Text příspěvku byl upraven 27.11.20 v 16:39

Marthas
Marthas 27.11.2020 v 17:47

Danae001: To je dobře, ale trvalo to, co?
To jamajka99: Tuším, že ta povinnost ověřeného účtu už je na DK daná u bazaristů, co mají více jak deset inzerátů a "nejsou noví". Ta nerovnost: prázdný nezajetý účet má nárok na deset volných kreditů a plný účet a bazarista s nějakou reputací by měl být ověřen a ještě platit. Otázkou je, že jsem už párkrát četla, že se ověření účtu dá obejít a že někteří bazaristi posílají peníze dk bez účtu a prochází jim to. Víme, co je důležité. Asi ho nechtějí sdělovat, berou to jako citlivý údaj a mnohdy jsou to i velcí bazaristé s dobrou reputací.
Ps: Potěší, že admin na nás z hůry dohlíží, přitom, jak často říká, nemá čas, aby diskusi sledoval a své problémy mu máme psát do Napište nám:-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2020 v 17:51

Marthas: tak ono jde o to, že účet může databázi každý zadat jaký chce a potom lidem do zprávy psát jiný, holt nebude využívat funkce přidat účet, když se mu to zdá jako "citlivý údaj" (stejně ho zná jenom databáze) nebo když zde má člověk víc profilů a potom zadá databázi nějaké číslo účtu a v reálu mu všechno chodí na jeden :D

Marthas
Marthas 27.11.2020 v 18:01

To Lenka. Vílka: Já spíše myslela ten typ, co nedává žádné číslo účtu a posílá to přes poštu složenkou.-) Ale to je každého věc, důležitá je součinnost a důležité též je, zda dk chce, abychom byli všichni součinní, že.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2020 v 18:03

Marthas: aha, pravda je, že by mě ani nenapadla tak nepraktická věc jako platit složenkou...moje chyba :/

Marthas
Marthas 27.11.2020 v 18:08

To Lenka.Vílka: Mě taky ne, ale slyšela jsem, že to jde.-) Všechno jde, když se chce, ne?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2020 v 18:10

Marthas: nejde o variantu, že by to nešlo. Jenom...je to za mně nepraktické. To jsem tím myslela ;)
(Leč pro někoho může být praktické.)

Text příspěvku byl upraven 27.11.20 v 18:11

Marthas
Marthas 27.11.2020 v 18:20

.-))) To ano pro někoho, ano.

kollektor
kollektor 02.12.2020 v 17:16

Může mi někdo vysvětlit, proč je dovoleno oje#*@at lidi člověkem, co si říká davepp? Osobně s ním mám dvě příšerné zkušenosti. Jednu vlastní, kdy mi vynadal do blbečků. Chtěl jsem knihu, on ji slíbil a týdny se vymlouval. Po zrušení zájmu mi začal nadávat. Stejné se stalo mé přítelkyni, té vynadal do krav a měl jsem chuť si od něj cokoliv poslat a pak si to s ním osobně vyřídit. Nakonec jsem to neudělal. Ani jeden jsme mu nedali negativ. Rád je oplácí jak je vidět v profilu. Tam je vidět, že nadávky nejsou ničím výjimečným a že svou taktiku úspěšně aplikuje dlouhodobě. Vinu pak hází na nespokojené zájemce. Proč tu je někdo takový trpěn? Píšu úmyslně pod novým nepoužívaným profilem abych se ušetřil další spršky nadávek od tohoto cvoka.

Skallarix
Skallarix 02.12.2020 v 17:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kollektor
kollektor 02.12.2020 v 17:56

@Skeeve
Nabídkou poptávkou asi nic neporušuje. Na to neupozorňuji. Upozorňuji na jeho specifičnost co se týče nadávek, lží, překrucování. Nabízení něčeho, co nemá, uvádění zájemců v omyl, je snad porušení pravidel také. Podle hodnocení si nechával peníze za nedodané knihy měsíce a až na negativ reagoval vrácením. Dělá to furt a stěžuje si na něj x uživatelů. Upozornil jsem uživatele i adminy, dál neřeším. Děkuji.

Skallarix
Skallarix 02.12.2020 v 18:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 02.12.2020 v 21:30

kollektor, píšete, že jste mu, ani Vy, ani Vaše přítelkyně, nedali negativní hodnocení. Ono pak je těžko někoho umravňovat. Když nespokojených uživatelů bude více, když se ti, obrátí přímo na správce, šance pro jeho i zablokování je větší. Za Bazar sice DK nenese odpovědnost, nicméně je i on vizitkou stránek. Pochybuji, že budou zcela ignorováni všichni ti, kteří se dostali s ním do křížku... Ale popravdě, já bych si, po přečtení hodnocení, jakýkoliv obchod rychle rozmyslela.

Text příspěvku byl upraven 02.12.20 v 21:39

siena
siena 03.12.2020 v 07:27

Pročetla jsem si příspěvky i v druhém vlákně... Mnozí uživatelé, z celkem pochopitelných důvodů, do Diskuze vůbec nechodí. Takže si Vaše "hodnocení" těžko přečtou. Proto je přímo u samotného Bazaru tato možnost. A i když rozumím, že konfrontace nebývá příjemná, je i možnost na případné výlevy přímo reagovat.

A ještě mne zaujalo, že jste si zřídil "nový" profil pro napsání svých příspěvků. Zdá se, že i to není zde nic neobvyklého, ať už jednotlivé uživatele k tomu vede cokoliv...

kollektor
kollektor 03.12.2020 v 16:56

@siena
Můžu dát hodnocení já i má přítelkyně. A dalších deset lidí. Co se tím změní? Bude mít místo třiceti negativů čtyřicet. Padesát. Z hodnocení lidí je jasné, že:
-davepp nabízí knihy, které často nemá
-davepp prodává drahé knihy, které neodpovídají popisu
-davepp háže po negativech vinu na kupující a některým i nadává
Další hodnocení to jen zopakují. Kolik jich má být, aby si z lidí přestal dělat legraci a obíral je o peníze? Protože zasílat knihy kolem litru s věnováním, když jsou inzerované jako nové, je obírání o peníze. Má být negativů padesát? Sto? Podle mě by mělo pár případů stačit minimálně na upozornění. Když toho jsou desítky, tak je jasné, že nejde o náhodu, ale jeho metodu. Já se mu vyhnu obloukem. Vy taky. Další taky. Nemělo by jít ale o princip a neumožnit takovým lidem provozovat svou pseudoživnost? Takoví lidé dělají této stránce špatnou reklamu a chodí nakupovat jinam. Ze strachu, že narazí na další podobné a nikoho to nebude zajímat. Jestli se má něco změnit, tak další hodnocení jsou k ničemu. Napsat adminům je řešení polovičaté, je to jenom stížnost, kterých mají i tak hodně. Nejlepším je napsat to veřejně. Ať se to dozví co nejvíc lidí. Ať se co nejvíc lidí vyjádří. Ať co nejvíc lidí požadují nějaký zásah. Který je tady snad na místě. Mějte se všichni fajn.



Vložit příspěvek