Věra Nosková citáty

česká, 1947

Citáty (11)

Bohužel, chlapi jsou většinou verbální pařezové. Zato jsou bystrouši v přijímání erotických, byť i podprahových signálů. Zaregistroval její lačný pohled a mozek nakopnutý pohlavními hormony se začal činit. Erotizující podněty přijímané receptory se dostaly do hypotalamu, který začal uvolňovat gonadropin. (Bereme, co je)


Budu brát to, co je, neboť nelze mít to, co není. Taková je prostá logika tohoto světa. (Bereme, co je)


Jsme přece jen pokračovatelé prastarých chlastacích kultur. S alkoholem si každý sám secvičujeme specifický taneček, vedeme s ním drobné, větší a někdy osudové zápasy, zjišŤujeme, na které strunky v nás hraje jemně a na které divoce. Pití je ověnčeno bohémskými legendami, drsnou srandou, chlapským rabiátstvím. Kdo odolá vábení hospodské subkultury, kde se při omamování mozku melou emoce, zaniká ostych a kvetou prchavá přátelství? (Obsazeno)


Kdo se předběžně strachuje, je vlastní vinou uťápnutej! Je nutné být ve střehu, hlídat si vnitřní svobodu a pečovat o vzpurnost. (Víme svý)


Kdybychom se v životě náhodně setkaly jako cizí osoby, nestály bychom jedna druhé za zájem. Věnovaly bychom si jen lhostejný pohled. Udělat z nás matku s dcerou byl od náhody a přírody zlomyslný vtip. (Bereme, co je)


Nám, darwinistům, je to šumafuk, kudy lezem na svět, nad biologií se neošklíbáme. A vůbec. Jak to, že křesťanskej bůh nechal stejnou cestou protlačit na svět svého dokonalého syna?


Opečováváním stovek předmětů nanošených do hnízda, uspokojováním jednoduchých potřeb rodinky se dá vyplnit celý život a pozoruju, že mnoho žen tomu mikrosvětu život s chutí obětuje. Vládnou ručníkům, nábytku, hadrům, kuchyňským spotřebičům, plotně, obsluhovaná rodina respektuje některá jejich přání, ba i rozkazy. ... Nároky zahnízděných žen v manželství nenápadně bobtnají. Brání mužskému, aby vrážel peníze do neužitečných zálib, aby plýtval energií, když z toho neplyne pro členy rodiny užitek. (Víme svý)


Rodinu znám jako těsné hnízdo, kde ostatní nevnímají vaši potřebu svobody, klidu, intimity. Pěkně zblízka vás pozorují, hodnotí, zesměšňují, kritizují a činí nátlak. Dovolují si určovat, jak máte žít! Ohavné! Všichni psychopati, hysterky, agresoři, manipulanti a zakomplexovaní křiváci se přednostně seberealizují ve svých rodinách. (Víme svý)


Stačí pár prvních odvážných kroků a pak už se mě ujme cesta a sama mě povede a bude se bavit na rozcestích mým rozhodováním. Život je zábava, radost a hra. Výzva schopnostem, inteligenci a vášni. (Bereme, co je)


Štěstí je stav, který umím snadno nahodit, a jedu v něm jako vydra v proudu. (Bereme, co je)


Umím se zpít bdělými sny jak starej násoska. (Víme svý)