Koupit knihy

Traci Chee

americká


Nahrávám...

Přidat citát

Citáty (8)

... knihy jsou podivné předměty. Mají moc člověka polapit, přenést jinam, někdy i proměnit, když má štěstí.


Ale když se to vezme kolem a kolem, jsou knihy jen předměty vytvořené z papíru, lepidla a nití. To je ta základní pravda, na kterou čtenáři zapomínají. Jak je kniha vlastně zranitelná.Čtenářka


Jak moc může člověk chybět.


O příbězích se dá říct totéž, co o lidech. Čím jsou starší, tím jsou lepší. Ale ne každý příběh si lidi pamatují, a ne všichni lidé zestárnou.


Občas se člověk nějaký věci dozví a pak si přeje, aby se to nestalo,“ řekl tiše. “Občas si přeje, aby byly zůstaly ztracený.


Tohle je kniha, a kniha je svět, v slovech jsou semínka významů vět, na stránkách moře a v okrajích zem, co je tu ukryto za obzorem krvavé války, kde štětec je zbraní civilizace, jež obsáhneš dlaní, když se však podíváš lépe a blíž, život se nezvětšil, zmenšil se spíš: oceán inkoustu, lodice slov, z papíru města a z nití jen krov. Chápeš, nebo mýlíš se jen? Jsi tím, kdo čte, nebo tím, kdo je čten?


Trpělivost je ctnost, které se učí pomalu.


Tvůj děda říkával: Zítra to bude lepší. A bylo? Někdy ano, někdy ne. Byly to těžký časy. A on pak říkal zas: Zítra to bude lepší. A sám nevím proč, ale vždycky jsem mu to věřil. A proč, když to není pravda? Jenže ono vlastně nejde o to, jestli to bude, nebo nebude lepší. Jde o to snažit se, jak člověk nejlíp umí,a věřit, že se to může zlepšit.Čtenářka