Tan Twan Eng citáty

malajská, 1972

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (5)

... we being beings capable mainly of love and memory. These capabilities are the greatest gifts given to us, and we can do nothing else but live out the remembered desires and memories of our hearts.


Dávno mrtvá věštkyně mi řekla, že jsem se narodil s darem deště. Už vím, jak to myslela. Její slová nebyla kletba, nebyla to ani slova požehnání. Stejně jako déšť jsem vnesl do života mnoha lidí tragédii, častěji však déšť přináší úlevu, čistotu a obnovu. Smývá naši bolest a připravuje nás na další den, a dokonce i na další život.


My byli bytosti schopné hlavně milovat a pamatovat si. Tyto schopnosti jsou největší dary, které jsou nám dány, a nám nezbýva než prožít zapamatované touhy a vzpomínky svých srdcí.


Nikdy se nestřetávej s něčím hněvem přímo. Uhni, rozptyl ho, třeba s ním i souhlas. Vyveď jeho mysl z rovnováhy a můžeš ho zavést, kam budeš chtít. (Dar deště)


Vzpomínky – nic víc staří nemají. Mladí mají naděje a sny, kdežto staří drží jejich zbytky v rukou a žasnou nad tím, co se stalo s jejich životem. (Dar deště)