Petra Neomillnerová citáty

česká, 1970

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (17)

... nebudu tak kulantní jako můj předchůdce. Chci po vás jen pár věcí. Vyhýbejte se travičství, únosům, lidským obětem a nešukejte nikoho pod třináct. Pokud to přes mé doporučení uděláte, není mé rameno to místo, kde budete brečet. (Moire; Nakažení)


...po pravdě, nesnáším morbidní zvyky ženských, máti jeden čas zakousnuté milence balzamovala. Byla to divná sbírka... ale ty které jsem jí zabil já, tam nedávala, protože většinou nenašla všechny kusy. (Vlci Sudet)


„... Víš, jak je naše komunita stará?“ „Jo, přibližně to vím. To nic nemění na tom, že peníze jsou důležitý, víš, co tu stojí nájem? A benzín, co tu stojí? A ta blbá kabelka, co jsem si koupila minulej tejden a nikdy si jí nevezmu ven, protože je vínová? Koupila jsem si vínovou kabelku,“ chytnu se za hlavu. Dyre mlčí. Možná si myslí, že jsem zešílela, a má pravdu. Vínovou tašku si může koupit jen člověk na drogách. (Doušek věčnosti)


„Co to je,“ ukážu na samopal, pečlivě rozložený na plátně. „G 36,“ řekne něžně. „S dvojitým bubnem.“ „Tenhle?“ Připadám si jako ve snu. Skutečnost, že Kay do bytu natahal celý arzenál a neobtěžoval se mi to sdělit, mě přinejmenším pěkně nadzvedla. „Saiga 12,“ zamilovaně obejme zbraň. „A ta snajperka?“ „To není snajperka,“ urazí se. „Barrett M-82A1 je protihmotová. Udělá pěknej bordel i v upírským organismu, uvidíš.“ „Uvidím. Tahle?“ zvednu z podlahy pistoli a přitisknu mu ji k břichu. „P3000,“ sykne. „Liebchen, Liebchen, jestli vystřelíš, bude tu hroznej bordel.“ (Past na medvěda)


„Rovnej chlap, šlechtic, modrá krev. Jeho otec ho hrubě urazil, a tak ho zabil.“ „Já to slyšela jinak. Prý prohrál v kartách rodinné šperky, jeho otec mu to vyčetl a on ho ožralej umlátil pohrabáčem.“ (Cesta k pravdě)


Blízkost smrti má mnohé vedlejší účinky a jedním z nich je, že člověka dočasně zbaví povinností. Nic není důležitější, než přežít, ani zaplatit daně, oslavit narozeniny přátel nebo vykonat zdvořilostní návštěvy. Můj výlet do mrákotných končin už je pryč, je na čase ujmout se znovu povinností, napadne mě a hořce se usměju, Je na čase ukázat, že jsem mezi živými. (Písně čarodějky: Hon na lišku)


Čím víc nepřátel pobiješ, tím víc jich máš. („omletý layelský bonmot“; Písně čarodějky: Hon na lišku)


Chci křesťanský pohřeb, Simeone, pro dvojnásobného sebevraha. (Smrt u archanděla)


Jsme stoprocentně cool parta. Johann v kutně, Kay s prázdnýma očima v letním outfitu od Gucciho, Bér, který v sobě nikdy nezapře policajta, Martin jako typický koňák a Darek, který si k mému úžasu vzal na výpravu za vražednou jeptiškou žabky. (Smrt u archanděla)


Jsou věci jako je náklonnost, bezmála láska, a pak zas jiné, jako například nechat ze sebe dělat vola. (Zaklínačka Lota)


Každý občas potřebuje slyšet, že není zrůda. (Torgeho jaro Jarní panic)


Kolega je odborník na leccos, zejména v kurvení vyniká, ale v magii se nevyzná určitě. (Torgeho jaro Jarní panic)


Lidé jsou jako plevel, přežijí všechno. (Nakažení)


Poslední dobou čtu hodně severských ság, hlavně kvůli svému původu, přirozeně, a zjistila jsem, že vypálit někomu dvorec bylo považováno za dobrou srandu. Vidím jistou šanci na návrat ke kořenům. (Tanec s carevnou)


Práce s kamenem, to je většinou dlouhodobý vztah a jako každý dlouhodobý vztah vyžaduje jistou upřímnost a, jakkoli to může znít podivně, i slušnost. - Magická moc kamenů


Při čerpání (energie) je možné ke kameni v duchu i nahlas mluvit, poprosit ho, aby se s vámi podělil o svou sílu, projevit mu náklonnost. Pokud vám toto počínání připadá absurdní, uvědomte si, že homo sapiens si svou arogancí k živé i neživé přírodě už stačil zavřít mnohé dveře poznání. - Magická moc kamenů


Přineseš mrtvolu, dostaneš plat. (Torgeho jaro Jarní panic)