Mitch Albom citáty

americká, 1957

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (9)

Až se naučíš, jak zemřít, naučíš se žít. ...Úterky s Morriem.


Bůh má důvod, proč omezuje délku lidského života: aby byl každý náš den vzácný.


Každý ví, že jednou zemře, ale nikdo tomu nevěří. Kdybychom věřili, dělali bychom všechno úplně jinak. Ale existuje lepší přístup. Vědět, že zemřeš, a být na smrt kdykoli PŘIPRAVENÝ. To je mnohem lepší. S tím vědomím dokážeš svůj život mnohem lépe naplnit. Dělej to jako buddhisté. Každý den se poraď s ptáčkem, který ti sedí na rameni, a ptej se: Je dnešní den mým posledním? Jsem připravený? Dělám to, co dělat mám? Jsem člověkem, jímž chci být? ...Víš, trik je v tom, že když budeš opravdu naslouchat ptáčkovi na svém rameni, KDYŽ SE SMÍŘÍŠ S TÍM, ŽE MŮŽEŠ KDYKOLI ZEMŘÍT - možná nebudeš tak ctižádostivý. (Morrie Schwartz - Úterky s Morriem)


Když na toho druhého nebudeš brát ohled, když se nenaučíš dělat kompromisy, jestli neumíš mluvit otevřeně o všem, co se týká vás obou, budeš mít velké potíže. A když si nevytvoříš žebříček životního hodnot, je to průšvih. Ty hodnoty by měly mít oba partneři stejné. Tou nejdůležitější hodnotou je víra ve význam jejich manželství.


Máme-li nekonečné množství času, není pro nás nic výjimečné. Pokud nezakusíme ztrátu či nepřineseme oběť, nemůžeme ocenit to, co máme.


Milujte se, nebo zahynete.


Nebe je navždy a stále kolem nás a žádná duše, na kterou si někdo vzpomíná, nikdy neodejde nadobro.


Oprostit se neznamená, že se oním citem nenecháš prostoupit. Naopak, musíš mu zcela podlehnou. Teprve pak jej dokážeš svým způsobem ignorovat. Úterky s Morriem


Touha nám nastavuje kompas, skutečný život nám udává směr.