koupit knihy

Jennifer Niven

americká, 1968

Nahrávám...

Přidat citát

Citáty (62)

...je lepší být lovec než kořist. I když nakonec lovíte sami sebe.Tíha vesmíru


"Někdy jsou lidi prostě hnusný. Někdy jsou hnusný, protože se bojí. A někdy se rozhodnou, že budou na ostatní hnusný dřív, než budou ostatní hnusný na ně. Prostě jsou hnusný v sebeobraně." (Tíha vesmíru)


2 věci, který mi na Libby nejvíc chybí: 1. To, jak mi je, když jsme spolu. Jako kdybych právě spolknul slunce a vyzařoval ho všema pórama. 2. Všechno.


A co se týče vás ostatních, zapamatujte si tohle: NĚKDO VÁS CHCE. Ať jste velcí, malí, vysocí, prťaví, pěkní, obyčejní, přátelští, plaší. Nenechte nikoho, aby vám tvrdil, opak, dokonce ani sami sebe. Hlavně ne sami sebe. - Libby Stroutová (Tíha vesmíru)


A lítost, to je ztráta času. Musíš žít tak, abys nikdy nelitovala. Je to jednodušší, dělat od začátku věci správně a nemuset se za nic omlouvat.


A za dva týdny budeme znovu létat, možná po čínské večeři. Děláš mě šťastným, dáváš mi důvod se smát.


Co kdyby celý svět trpěl obličejovou slepotou? Kdyby měli prosopagnosii všichni, ti méně hezcí by na tom nebyli tak zle. Protože vzhled by přestal být důležitý.


Chci být kluk, který patří do tohoto světa a do své vlastní kůže a je přesně tím, kým chci být já sám, a chci, aby můj epitaf zněl: kluk, co miluje Violet Markeyovou.


Je snažší dát lidem to, co chtějí. Co očekávají. Jenže problém je v tom, že takhle ztratíš přehled o tom, kde vlastně začínáš a kde končí tvoje falešný já - to, který se snaží bejt pro všechny vším. - Tíha Vesmíru


Je těžké říct, kde končí nebe a začíná země.


Je to tak krásné, být krásný v soukromí.


Jít za svými sny může být děsivé, ale ještě děsivější je neudělat to. - Tíha Vesmíru


Jsem na nejvyšší větvi. Jsme vepsáni do nátěru. Věřím ve znamení. Záře ultrafialové. Jezero. Modlitba. Je to krásné, být krásný v soukromí.


Jsem porouchanej a nikdo mě nemůže opravit. - Theodor Finch


Jsem sám, uvězněný ve svém těle a ve vlastní mysli, a navíc je všechno v našem životě tak prchavé a povrchní.


Jsi ten nejúžasnější člověk, jakýho jsem kdy potkal. Jsi jiná. Jsi sama sebou. Pořád. A to o sobě nemůže tvrdit jen tak někdo...


Když někdo trpí obličejovou slepotou, tak vlastně pořád ztrácí lidi, který miluje.


Když putujeme, musíme tomu být přítomni, ne to jen sledovat přes objektiv.


Když vezmeš do úvahy velikost hvězd, co jsou naše starosti oproti nim? -Všechny malé zázraky


Libby Stroutová, ty si zasloužíš, aby tě bylo vidět.


Literatura. Láska. Život.


Můj mozek je ten nejnevypočitatelnější stroj - stále bzučí, hlučí, vzpírá se, řve a pak se potápí do bahna. Ale proč? Nač všechna ta vášeň?


Můj skutečný kluk je fiktivní.


Myslím, že bez prosopagnosie bych sám sebe nikdy tak dobře nepoznal.


Myslíš si, že ti nikdo nerozumí a že jsi na to sám, a tak jsi ještě naštvanější a říkáš si: Proč to nevidí? Proč někdo neřekne: ,,Hele, vypadáš unavenej životem, nech mě chvíli nést to tvoje břemeno, ať na to nejsi sám." Jenže to ty se musíš ozvat.


Něco jsem už v životě přežil, vím, že nemůžete počítat s věcmi, které jsou právě teď kolem vás. nemůžete zabránit tomu, že lidi umírají. Nemůžete je zastavit, když odcházejí. Nemůžete zabránit ani tomu, že odejdete vy sami. -Všechny malé zázraky


Nejde o to, že by se člověk přes něco dostával, Lib. Akorát se vydáš jiným směrem. Nic víc. Je to jinej život. Jinej svět. Jiný pravidla. Ten starej svět nenecháváme za sebou. Jenom si vytvoříme novej. - Tíha Vesmíru


Největším problémem lidí je, že zapomínají na důležitost maličkostí. -Všechny malé zázraky


Někdo je hnusnej proto, že nemá rád sám sebe, ale pak vidí někoho jinýho, kdo sám sebe zná a má se rád takovej, jakej je, a to může toho dotyčnýho vyděsit a přimět ho, aby se nenáviděl ještě víc.


Někdy dělám věci bez rozmýšlení, lidi to nemají rádi. -Všechny malé zázraky


1