Jarosław Grzędowicz citáty

polská, 1965

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (6)

„Zlý kůň! Moc zlý, ošklivý kůň! Špatný kůň!“ křikne Drakkainen, plivaje kolem sebe trávu. „Vlastně ne kůň, ale ten, sob... Nebo daněk... K čertu s tím. Zlý jelene! Hodně zlé jízdní zvíře neznámého druhu! Zlé okapi! Ošklivá žirafa!“ (Pán ledové zahrady)


Můžeš být cvok, pokud jsi bohatý. (Pán ledové zahrady)


Noční poutníci vytáhli ze studny kožený pytel, do kterého nacpali spoutaného Šarlata. Byl ušitý ze silné kůže a opatřený úchyty, takže ho snadno mohli nést čtyři lidi, a také železnými uchy, za která se dal snadno přivázat a znehybnit. „Myslel jsem, že ho budeme vláčet ulicí,“ prohlásil Warfnir rozmarným tónem. „Rozbil by se nám a nic by neřekl,“ odpověděl Grunaldi. „Je to kus cesty, a ty schody k tomu...“ […] „Škoda, že neuvidíme přehlídku,“ zalitoval Spalle. „Musíme odvézt tu svini. Zavřeme ho do nejshnilejší cely, jakou najdu, a pak se posadíme k pečeni a pivu. To je lepší než přehlídka, hlavně s ohledem na ty trubky,“ odpověděl mu Ulf. (Pán ledové zahrady 4)


o střelných zbraních: Za nějakou dobu by s takovou trubkou chodil každý. Mužnost, zručnost a moudrost by byly k ničemu. Vládl by ten, kdo má víc trubek, víc toho černého prášku a víc koulí. Anebo ten, kdo by je vyráběl rychleji. Když může každý idiot popadnout zbraň, která dokáže srazit kohokoli, brzy světu začnou vládnout hlupáci. Takové nápady jsou nejlepší způsob, jak přivolat mrtvý sníh. (Pán ledové zahrady 2)


Peklo je v nás. Uvnitř. Všichni ho nosíme s sebou, dokud ho neporazíme. (Popel a prach)


SNAFU… Tak se to už dvě století říkalo v armádě. Situation Normal – All Fucked Up. Tradice. Stará a pevná. SNAFU. Setkání teorie a praxe. Moje operace měla mít tenhle kryptonym. (Pán ledové zahrady 4)