Alessandro Baricco citáty

italská, 1958

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (8)

-- Hnusárny, odpověděl. -- Co jsou to hnusárny? -- To jsou věci, který se v životě nemají dělat. -- A je jich hodně? -- Přijde na to. Když má člověk dost fantazie, může nadělat dost hnusáren. Když je to tupec, stráví třeba celej život, aniž by ho napadla jedna jediná. (Hrady hněvu, s. 43)


Je ho moc, světa. (Hrady hněvu, s. 45)


Jelikož zoufalství byla přemrštěnost, jež mu nepříslušela, sklonil se nad tím, co zůstalo z jeho života, a začal o to zase pečovat s neochvějnou vytrvalostí zahradníka v pilné práci den po bouřce. Hedvábí


Když nemáš budoucnost, nenávist je instinktivní (Mladá nevěsta)


Manžel ji poznal na trase Londýn - Dublin. Seděl na sedadle 19D a bylo mu tehdy o jedenáct let víc než jí. Teď, jak se tak často stává, byli stejně staří.


Nech sa človek akokoľvek usiluje prežiť jediný život, druhí v ňom nájdu tisíc iných životov, a to je dôvod, pre ktorý sa nedá vyhnúť tomu, aby sme si ubližovali.


Věcem, které děsí, se vždycky dávají jména, jak dokazuje skutečnost, že lidé mají pro jistotu hned dvě. (Hrady hněvu, s. 58)


Vždycky minulost odolává budoucnosti, vytváří neuvěřitelné kompromisy a přitom absolutně ignoruje směšnost, bezmezně se pokořuje, jen aby nadále mohla vlastnit přítomnost, i po záruce, tvrdošíjná a zabedněná. (Hrady hněvu, s. 58)