zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Jako cekala jsem vic, kdyz to melo takovy uspech u ctenaru, ale uz toho mas asi hodne precteno. Bylo to hezke a opravdu krasne se to cetlo, ale nemohla jsem se zbavit paralel s konretne dvemi knihami - Paolo Coelha "Veronika se rozhodla zemřít" a "Život za životem: od Kate Atkinson. Davam ctyri hvezdy, protoze ten kdo necetl zminovane knihy, tak si Pulnocni knihovnu jiste uzije, myslenka je silna. Navic boj s depresemi neni zadny med, a pokud nekoho tahle kniha nakopne spravnym smerem, z tech nekonecne mnoho vesmiru, tak jenom dobre.

09.02.2023 4 z 5

Perfektni, krasne ctive, nadherne uprimne.

19.01.2023 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Hezky psaná kniha, ale má-li si to hrát na pokračování Milenia, tak to ouha, to moc ne. Oproti Larssonovi je propracovanost děje plytká, některé postavy dost utpěly, chudák Lisbeth a to zakončení (???). Mám pocit, že z něčeho takového by nebylo Larssonovi moc dobře od žaludku.

03.03.2016 3 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Fotky jsou nadherne. Text mi prijde, ze je na hrane deniku a okamzitych poznamek autorky. Nekdy jsem tomu uplne nerozumela :), jindy jsem mela pocit, ze nekomu lezu do soukormi, ze mu procitam denik :) .... ale celkove se mi to libilo. Rozhdone to neni bezna kniha a je citit, ze do toho autorka dala svoje srdce.

18.05.2022 5 z 5

Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Světlana Alexandrovna Alexijevič

Na styl je potreba si trorchu zvyknout a neda se diky tomu cist tuto knihu na jeden zatah, ale jinak je ohromne pusobiva. Kapitola, kde vypovidaji deti, byla mrazive desiva.

25.08.2020 5 z 5

Paní Curieová Paní Curieová Ève Curie

Nádherně napsaný životopis.

07.05.2020 5 z 5

Kniha filozofie Kniha filozofie Peter J. King

Je to takový hezky zpracovaný přehled dějin filozofie a popis různých filozofických směrů. Řekla bych, že je to tak pro poslední ročníky před maturitou nebo pro někoho, kdo se začíná filozofii zabývat, ale vážně. Kniha je obsáhlá, ale vlastně od všeho je tam jen kousek. Zpracovaní mě ale nadchlo, obrázky kvalitní, grafika jasná a výrazná.

18.06.2015 5 z 5

Tajná řeč broží: Příběhy z mé šperkovnice Tajná řeč broží: Příběhy z mé šperkovnice Madeleine Albright

Za mě to byla nádherná kniha - krásně psaná, plná příjemných historek a obrázků broží autorky. V téhle knížce o politiku nejde, takže pokud někdo nesouhlasí s politikou MA, jako pan Kapis dole v komentářích, tak ať se vyjadřuje jinde. Knih nebo webů o politice a určitě najde taky dost, když už si dal práci sem umísťovat odkaz na cizí text.

26.11.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

V jednoduchosti je krása.

20.11.2014

No a já No a já Delphine de Vigan

Zajímavá kniha. Autorka propracovala postavy až děsivě reálně. Takovou míru porozumění s vlastními postavami už jsem dlouho nečetla.

05.11.2014 5 z 5

Hebrejky: Biblické matky, démonky, královny i milenky Hebrejky: Biblické matky, démonky, královny i milenky Jan Fingerland

Perfektne napsano, rozhodne doporucuji. Je to psano hodne ctivym zpusobem. Autor navic sve myslenky ctenari nevnucuje, spise mu je predklada k zamysleni a poukazuje na ruzne zajimavosti.

11.08.2023 5 z 5

Cesta na Olymp Cesta na Olymp Věra Čáslavská

Hezky a živě psané, ale příliš úzce tematicky vyhraněné. Je to vlastně popis závodů a jen něco málo ze života paní Čáslavské. Z této stránky jsem čekala více. Ale je to celkem čtivé, takže proč ne :).

25.02.2021 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Ja celkem rychle prijdu na to, kdo je "pachatel", ale tady mi to chvilku trvalo a i kdyz uz padaly prvni naznaky, porad me autorka nechavala v nejistote a o to vic me to bavilo.

22.07.2019 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha mi přišla perfektní, ale přikloním se také i k těm, kteří ji tu haní. Je to o čerstvých dospělích, prakticky puberťácích a tomu to i odpovídá. Já spíš smekám před autorem, že dokázat tuto problematiku tak věrně popsat. A právě proto mi to přišlo perfektní. U samotných dialogů jsem občas měla chuť se smát a to stějně jako když jedete vlakem a tak nějak bez vlastního přičinění posloucháte rozhovor puberťáků jedoucích na intr. Říkám si, že jejich problémy bych teda chtěla mít, .... ale přesto, jako by v této knize bylo něco víc, jen neumím popsat co.

20.07.2015 5 z 5

Moře slané vody Moře slané vody Radek Malý

Úplně brilatní verše, nádherně procítěné a navíc v ilustrace v plné harmonii. Já to četla hned několikrát po sobě.

13.06.2015 5 z 5

Každý jeden den Každý jeden den Gabriel Bá

Brilantní .... nemám slov, úplná nádhera, příběh i ilustrace. Vše promyšlené do posledního písmenka a posledního tahu tužkou. Musím vidět i jejich další věci.

25.10.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Za me asi zatim nejslabsi z cele serie, pritom mam tuto autorku opravdu rada. Snad bude ta o sestre lepsi.

25.04.2023 3 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

(SPOILER) Kniha je opravdu obsáhlá, možná na knihu až moc. Byl by to však výborný materiál pro dokumentární seriál. Z tohoto pohledu mi to přijde fajn, ale vadil mi často vkládány osobní a poněkud neobjektivní (i když se o objektivitu snažila) pohled autorky.

07.03.2023 3 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Přesto, že si v komentářích můžete přečíst, že kniha má zdlouhavý začátek, tak mě to tak nějak přišlo, že to k tomu patřilo. Celý příběh opravdu začíná pěkně ze široka a pak se dějová linka pořád zužuje k celkovému rozuzlení. Mě se to líbilo moc.

04.07.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tuto sérii mám ráda, ale tahle mi zrovna přišla nějaká slabší.

20.05.2022 4 z 5