Zuzanka45 Zuzanka45 komentáře u knih

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Skvělá kniha. Bavila mě. Nejdřív jsem se bála, že knihu nepochopím, protože těch postav je tam mnoho, ale nakonec to dávalo hlavu a patu, a já se v příběhu naprosto vyznala. Milé čtení.

27.12.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Už v 1. dílu jsem si velmi oblíbila Dawn a hlavně Spencera a těšila se na jejich příběh. Líbilo se mi to mnohem více, opravdu mnohem více, než Začít znovu. V tomto dílu mi absolutně nic nechybělo. Možná by mě zajímal i pohled Spencera, ale i tak to bylo opravdu skvělé. Byl to krásný zamilovaný příběh, ale nejen to byl i plný bolesti, zrady, odpuštění, tajemství, přátelství a zlé minulosti. Mile mě překvapila Sawyer. Všechny postavy v knize mi sedly. Spencera jsem si zamilovala. Fakt moc hezky napsané, čtivé, vtipné a radostné. A prostě už potřebuji další díly, to je jasné.

13.02.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Parádní jízda emocí. Bolest, zrada, ztráta, láska, romantika, přitažlivost, rodina, vztahy. Při knihách od Colleen Hoover si ani nestíhám psát žádné poznámky, protože se její knihy čtou tak rychle a samy. Colleen umí prostě psát! Tady je sice trochu předvídatelné, jaký bude konec, ale stejně je to neuvěřitelně čtivé a knihu neodložíte. Kniha je psána z pohledu Morgan (matky) a Clary (dcery). S oběma hrdinkami jsem soucítila. Velmi realistický příběh. Všechny postavy byly moc pěkné popsané a já jsem je milovala. Asi každá holka by chtěl nějakého svého Jonaha či Millera. Za mě nádherný příběh.
Konec byl krásný a dodal třešničku na dortu.

25.01.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Od autorky jsem už četla knihu Odvrácená tvář lásky, která mě nadchla. Tato kniha má také hodně do sebe a je velice krásná. Hned od začátku mě bavila. Je vidět, že si tím o čem autorka píše sama prošla a muselo být opravdu těžké to napsat a zpátky se k tomu vracet. Těším se, až si přečtu další knihu.

14.08.2020 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Nádherná kniha. Plná smutku, radosti, vzteku a odpuštění.

18.07.2022 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Fajn kniha, akorát se mi zdála občas zbytečně zdlouhavá. Každopádně pěkný příběh.

06.02.2022 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knihu jsem měla přečtenou hned (za nějaké 2 hodiny), k maturitě doporučuji. Občas jsem měla problém z moravským nářečím, ale četla se naštěstí opravdu rychle, tak se to dalo zvládnout. Příběh pěkný.

05.01.2022 4 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Neuvěřitelné. Jak dokáže někdo napsat už 3. pokračování tak nádherné knihy a je to pořád tak úžasné. Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout, netušila jsem co se stane na druhé stránce, prostě moc pěkné. Už se těším až si přečtu Tylerův příběh.

04.02.2020 5 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Příběh mě hned vtáhl, hudební prostředí mě bavilo, kniha se četla sama. Rosie byla skvělá, uměla se vcítit do druhých a ráda pomáhala. Adam byl hudebník, který si s sebou táhl démony. Opět autorka vepsala do knihy vážná a nelehká témata. V knize nechybělo napětí, ale ten konec? Co to má znamenat? Nutně potřebuji, aby už vyšel další díl!

11.02.2024 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Lehtivé, vtipné čtení, co víc k tomu dodat. Kniha nezklamala. Jen mě mrzí, že není delší, protože tyto knihy se čtou jedním dechem.

23.05.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Kniha se četla jedním dechem. Od začátku až do konce mě bavila. Konec byl rychlý, klidně bych to ještě prodloužila, ale příběh mě nezklamal, bylo to přesně to, co jsem čekala. Kdo ma rád v knihách milostné hrátky, doporučuji.

22.05.2023 4 z 5

Mám ráda filmy o tomto období, proto jsem zkusila přečíst knihu a nečekala jsem, že mě to bude bavit, bavilo mě to možná i více než film. Určitě to není poslední kniha na toto téma, jakou přečtu.

15.11.2021 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Tento díl mě opět bavil. Musím říct, že 1. díl byl možná o malinko lepší, ale to neznamená, že by se mi tento nelíbil, to vůbec ne, byl skvělý. Lara Jean byla furt miloučká. Ale Peterovo chování mi vadilo a o Gen ani nemluvím. John byl úžasný, jen mě mrzí, jak to s ním skončilo. Od půlky jsem se nemohla odtrhnout a velmi mě zajímalo jak to bude pokračovat. A hned na to, se pouštím do dalšího, posledního dílu a jsem zvědavá jak to autorka ukončí. Nečekala jsem to, ale tato série mě hodně oslovila.

20.02.2021 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Na to opravdu slova nestačí. Krásný čtenářský zážitek. Tolik důvěry, upřímnosti, naděje, sbližování, překonávání se, respektu. KRÁSNÉ. Líbí se mi tento styl psaní knih. Krátké kapitoly a opravdu čtivé. Čte se to samo. 5 hvězdiček!

05.11.2020 5 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Začátek (první část) klidný, prostředek (druhá část) zajímavější a konec (třetí část) moc hezké zakončení. Od knihy jsem toho moc nečekala, ale nakonec mě mile překvapila a nezklamala. Stalo se tam pár nečekaných věcí, které bych si netipla. Z knihy jsem měla pocit, že láska může být i snadná a hned bych si nějakého manžela objednala ..

17.09.2020 4 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

5 hvězdiček. Asi není co víc k tomu dodat. Nádherné, pravdivé, citlivé, smutné. Ke konci knihy jsem byla opravdu dojatá a několik slz ukáplo. Je vidět, že autorka má vlastní zkušenost.

11.06.2020 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tohle bylo moc, mám ráda erotické romány, ale tohle bylo prostě moc. Určitě se najdou čtenáři, kteří si v tom budou libovat, ale na mě byla kniha až moc šílená, drsná, praštěná. Děj byl skoro nulový, stejně tak postavy. Posledních pár stránek bylo nakonec i docela zajímavých, tak jsem se rozhodla pro 3 hvězdičky.

12.01.2024 3 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Nemám slov.. To bylo něco tak nepopsatelně krásného. Příběh plynul nádherně, přesně tak, jak to v knize má být. Oba hlavní hrdinové mi přirostli k srdíčku, Waylay byla úžasné dítě a i ostatní postavy se mi moc libily! (Až na Tinu). Každou chvíli přicházely nějaké zvraty, které mě udržovaly, abych knihu nemohla odložit. Posledních 100 stránek jsem byla šíleně v pozoru, bála jsem se, jak to všechno skončí. Po dlouhé době kniha, která mě zasáhla a oči nezůstaly suché. Epilog neměl chybu a proslov autorky také ne.

23.11.2023 5 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Kniha plná sarkasmu. Pokud sarkasmus nezvládáte, určitě to nečtěte, občas ho bylo až přespříliš. Lilith a Liam se k sobě nárámně hodili. Liamovo tajemství ohledně Celie mi přišlo fajn a celkem originální, kdyby tam nebylo, kniha by byla docela nudná. Posledních pár stránek mě bavilo a byl to opravdu moc pěkný závěr knihy. Není to úplný TOP od Penelope, ale kniha rozhodně není špatná. Ze série u mě zatím stále vedou Její třešničky. Dávám 3,5*.

14.11.2023 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Ze začátku mi trvalo než jsem se do knihy dostala, ale jakmile jsem se do ní v jedné třetině začetla nebylo cesty zpátky. Kniha mě bavila až do úplného konce. Láska mezi Alexem a Henrym byla roztomilá. Fandila jsem jim!
Každý si zaslouží upřímnou lásku.

26.07.2022 4 z 5