zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Království Království Jo Nesbø

Neměníme se, děláme pořád ty samé rozhodnutí, opakujeme pořád ty samé chyby. Jakej otec, takovej syn.
Hrozně moc se mi líbí název knihy Království. Jak dokonale vystihuje celý obsah románu, jak podtrhuje soudržnost dvou bratrů, jak znázorňuje statek v zapadlé vsi norských hor. Každý máme své království. Království svého domova, svých myšlenek, svého vnitřního světa.
I když jsem nepřečetla všechny Nesbovy knihy s HH, tento ponurý, temný , drsný, psychologický román mě dostal. Nechybí mu nic, je mimořádný, originální, je prostě královský. Jeho autor je mistr pera. Konec mě úplně odrovnal a zamotal mi hlavu. Je možné se zamilovat do vraha ? Chci do jeho Království...Bravo !!

08.02.2021 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Tento čtivý a emotivní román by mě asi minul, nebýt lákavého komentáře mé oblíbené kamarádky Hanky (Mandlevest), které tímto moc děkuji !
Až uvidíš moře je nádherný a poetický název sám o sobě a stejně tak na mě působil i příběh samotný. Z mého mládí si pamatuji jednu hezkou Řekyni, která prožila podobný osud jako Koula či Sotiria. A pak se i s dcerou vrátila nazpět k moři ! Jak podobný osud !
I já se přidávám k hodnocení nejvyššímu, neboť životní příběh těchto řeckých hrdinů se mi již zapsal do srdce !

23.03.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

I čtvrté pokračování detektivní série od Lisy Reganové je stejně kvalitní a vynikající čtení jako díly předchozí. Opět dominuje vysoká čtivost, zvyšující se napětí, rychlý spád a děj a v tomto díle mě překvapil i dojemný závěr. Josie pátrá v životě své kolegyně Gretchen, jejíž život je obestřen spoustou záhad a tajemství. Gretchen nejprve zmizí a následně je obviněna z vraždy. Josie neztrácí víru a naději a znovu riskuje i svůj život, aby vypátrala brutálního vraha. Co myslíte, podaří se Josie zachránit svou kolegyni ?

19.04.2022 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Hrobníka jsem si velmi toužila přečíst a když se objevil mezi novinkami v naší knihovně, byl prostě můj. A nelituji, bylo to opravdu skvělé čtení, moc se mi líbilo. Hrobník je historická detektivka s přesahem. Přináší něco navíc, nejenom super příběh z prostředí staré Vídně, nevšední postavu Augustina Rothmayera, hrobníka, a mladého inspektora Leopolda von Herzfeldta. Příběh mi přinesl i jisté obohacení v podobě Augustinova Almanachu a jiná osvěžení. Jsem prostě nadšená a doma mám již připravený druhý díl série a hrozně moc se na něj těším ! Doporučuji !!!

04.09.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

- Musím si najít vlastní ostrov- Hrozně moc se mi líbí slova na závěr knihy, moc se mi líbila i poslední třetina knihy se závěrem, která neskutečně gradovala, tempo bylo vysoké a napětí veliké. Lucy Clarke je skvělá autorka, přečetla jsem od ní asi všechny knihy a Trosečníci to jen potvrzují. Téma románu je hodně atraktivní, stejně jako destinace, kde se příběh odehrává.
Ano, přála bych si být na ostrůvku na Fidži, ale určitě ne s Lori, Danielem, Felixem, Mikem a malým Sonnym ! Knihu doporučím !

10.02.2023 5 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Do válečné Paříže je situováno mnoho příběhů. Byt nad Seinou patří bezesporu k těm nejlepším. Již samotné téma sedmdesát let neotevřeného bytu je atraktivní. Co se skrývá uvnitř ? Jaká tajemství a poklady ukrývá ?
Byt nad Seinou je emotivní příběh dvou žen, Estelle a Sophie, které spojuje nenávist vůči nacistům. Třetí žena Aurelia odkrývá v současnosti osud těchto dvou hrdinek. Knížka se mi moc líbila, příběh vykresluje obraz vysoké společnosti, obětavosti i intrik a je současně dojemný a plný naděje. Moc pěkné čtení !

07.12.2022 5 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Drahá Lucindo,
Tvůj poslední román a podle mě nejbáječnější ze všech, končí dopisem otce ztracené dceři. Ten dopis jsem četla vícekrát a slzám jsem se nemohla ubránit. I já nyní cítím potřebu Ti napsat a aspoň takto pomyslně poděkovat a rozloučit se... Na této zemi se již potkat nemůžeme, odešla jsi do míst, kde přebývá i otec Sůl a to je mi moc líto. Při čtení této překrásné knížky jsem myslela na Tebe, na svoji léta nejoblíbenější spisovatelku a na ženu s níž sdílím čas příchodu na tento svět.
Děkuji Ti za ten krásný dar, který jsi zde zanechala, za tu spoustu příběhů hladících čtenářovo srdce i duši. Ještě jednou děkuji a věřím, že se uvidíme a potkáme třeba v příštím životě. Lidské cesty jsou totiž nevyzpytatelné.
Tvá navždy věrná čtenářka
Zuzka

10.02.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Jak můžu nemilovat knihu, která má tak silné poselství a je plná naděje a víry ? Poslední knihkupectví je krásné čtení, které vzdává hold lásce ke knížkám.
Když se Grace ptala Georgeho, co má na čtení nejraději, odpověděl:
"Je to jako vypravit se někam a nepoužít ani vlak, ani loď, odhalovat nové, neuvěřitelné světy. Jako žít život, do kterého jste se nenarodila, mít možnost vidět všechno vybarvené z pohledu někoho jiného. Je to učení, při němž nemusíte čelit následkům selhání a zároveň můžete zjistit, jak nejlíp uspět. "
Po těchto nádherných slovech o lásce ke čtení vám již můžu pouze tento příběh ze srdce doporučit !!

21.10.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Po smrti otce Konrada hledá jeho dcera odpovědi na spoustu nezodpovězených otázek, které se týkají rodinné historie. V Německu, v pečovatelském domě nalézá svoji babičku Kláru a na stránkách románu se začne rozvíjet její nelehký životní osud.
Němci je moje třetí přečtená kniha od Jakuby Katalpy a stejně jako předchozí dvě, i tato byla silná a nezapomenutelná. Obdivuji práci této talentované české autorky !!

13.10.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tato cestovatelská oddechovka vás dokonale připraví na blížící se zimní sezónu. Praskající oheň v krbu, horské vrcholky zasypané sněhovou nadílkou, idylická atmosféra malebné horské vesnice ležící vysoko v Alpách. Jo, ve Švýcarsku je krásně a ta jedinečná čokoláda, která se tak dokonale rozplývá na jazyku...
Příběh Miny, která ve Švýcarsku najde nový domov byl nenáročný ke čtení, ale do kulis švýcarské vesnice skvěle zapadl. Nebyla to žádná pecka, která by mi vyrazila dech, ale o Hannah a její irské cestě si zase s chutí přečtu !!

10.10.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Andílek mě tak dokázal připoutat ke čtení, že jsem seděla doslova jako uhranutá a nevěřila jsem vlastním očím. Děsivé, temné, neuvěřitelné, neodložitelné čtení !
Cesty lidské mysli jsou stále ještě neprobádaným územím a tato kniha to jenom dokazuje. Andílek Janie ? Tak si o něm přečtěte. Pro mě je to jedna z TOP knih roku 2020.
Mimořádné, skvělé a dechberoucí - tolik přívlastků má tento krásný, milý, dětský andílek.

20.12.2020 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Vodník je dobrá a nenáročná česká detektivka. Mám v oblibě Erbenovu Kytici a proto již samotný vodnický název mě na knihu nalákal. Líbilo se mi prostředí kolem říčky Litavky, starodávné mlýny a čtivý byl i tento detektivní příběh. Kdo mohl zavraždit Pavlu, maminku pětileté holčičky ? Kde je ztracená Naďa ?
Ráda si od paní autorky přečtu i Klekánici.

13.03.2023 4 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Mimořádně skvělý román, moje druhá knižní perla od francouzské autorky Valerie Perrinové. Tři je knižní poklad, díky němu a jemu podobným tak miluji čtení a knížky.
Tři je příběh o přátelství, dospívání, o rozervanosti a smutku lidské duše... Ještě na základce se potkají tři nerozluční - Nina, Adrien a Étienne, sdílejí své sny, své touhy, svá přání a myslí si, že je nic nerozdělí...Tento rozsáhlý příběh jsem četla jedním dechem, občas jsem se ztrácela v čase, ale nevadilo mi to. Oblíbila jsem si své hrdiny a s napětím jsem s nimi sledovala jejich životní příběh, jeho hloubku a sílu. Ta šťastná tečka na závěr mě potěšila.
Tři nestačí, toužím po další knize od této autorky ! Prosím !

28.02.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Právě dočtena poslední kniha tohoto roku a i tentokrát byl můj výběr vydařený.
Jelení vršek je očekávaná kniha od oblíbené české autorky. Je to historický román a ty čtu asi nejraději. Knížka má krásnou poetickou zimní obálku, moc se mi líbí.
Román se odehrává ve východních Čechách, na konci 16. století a děj začíná, když na hrad, kde žije Jan ze Zhoře přijíždí z Francie Diana, vdova po Janovu bratru Vilémovi. Krajina zavátá sněhem i nepříjemný hradní pán i služebnictvo, není nic příjemného pro mladou Dianu. Skvěle namíchaný román, kde nechybí kapka dobrodružství, zrada, napětí, oddanost a v neposlední řadě i láska. Na tu jsem si musela počkat, ale stálo mi to zato. Linka romantická mi dlouho chyběla, ale přišla... Doporučuji k přečtení !

31.12.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Člověk musí přijmout, že život je jen náhoda, často krutá. Hledáme, čemu bychom přisoudili vinu. Nedovedeme uznat, že věci se dějí bezdůvodně. Že všechno nemáme pod kontrolou.
Skvělé, atraktivní a chytré čtení, které mě donutilo přemýšlet. Napínavé, děsivé, tajemné i mrazivé. Tolik přívlastků a je jich jistě víc ! Nebývá časté, že hlavní postavou je farářka, která má ještě dospívající dcerku. Nitky tohoto příběhu sahají daleko do minulosti a to nejenom do minulosti vesnice Chapel Croft, ale i samotné farářky Jack.
Konec mě překvapil a donutil ke spoustě myšlenek !
Musím ještě dočíst předešlé dvě autorčiny knihy, píše totiž fantasticky !!

22.12.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

I já jsem nasávala atmosféru dánského štěstí, vzala si teplou deku, zapálila vonnou svíčku a popíjela z krásného hrníčku hřejivý čaj...
Tolik mě tato romantická série lákala, že jsem prostě neodolala a pustila se do čtení. Začala jsem v Kodani a už mě čeká cesta do dalekého Japonska.
Hezké čtení, příjemné a oddechové, milé, vtipné a romantické !

29.04.2021 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

S Michaelem Robothanem jsem se jako čtenářka setkala poprvé. A mám jen slova spokojenosti a chvály a jsem připravena na pokračování. Jen musím vydržet :-).
Psychologa Cyruse si nelze neoblíbit a i hodná a zlobivá Evie se mi dostala pod kůži. Kniha má od začátku vysoké tempo, které nepolevuje a jak se děj blíží ke konci napětí eskaluje... Závěr je pak bombastický, to by mě nikdy nenapadlo !!
Ano, chci přídavek, milý Cyrusi !!

20.04.2021 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Milí přátelé ! Ještě jste nečetli Útočiště ? Vyplujte i vy na tajemný ostrov a odhalte tajemství lidské mysli. Tento psychologický thriller francouzského autora je výjimečným čtením !
Je to román, při jehož čtení vás bude mrazit v zádech, nebude chtít přestat číst. Mně se tato kniha četla skvěle, úplně mě pohltila. Sandrine přijíždí na malý ostrov převzít majetek po své babičce. Brzy zjistí, že na ostrově je temná a ponurá atmosféra, strach a temnota a ona se začíná bát. Pár zbylých obyvatel ostrova střeží totiž dávné tajemství...
Příběh je velmi spletitý, jeden zvrat v ději střídá druhý a čtenář si není ničím jistý.
No, je to PECKA ! Jedinečný čtenářský zážitek !!

23.09.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tak to bylo moje deváté setkání s Kim Stoneovou a jejím týmem - i když se přiznávám, že jsem osmý díl vynechala, a to je škoda ! Nějak mi unikl v té spoustě novinek, ale napravím to. Zase mám jen slova chvály. Knihy Angely Marsonsové se čtou jedním dechem, kapitola ubývá za kapitolou rychlostí blesku, podíl napětí se zvyšuje, no jedním slovem paráda !
I tento případ, kde zabijí doktora Gordona Cordella, nastoupí do týmu nováček Penn, Stacey pátrá po zmizelé dívce Jessie, byl vynikající ! Skutečná lahůdka !

30.06.2020 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Loď plná nevěst - tento román byl velmi očekávaný, ale i to samotné očekávání skvělého počtení bylo velmi, velmi vysoké. Jojo Moyesová je téměř sázka na jistotu, no ne ?
Téma románu bylo skutečně nevšední a originální, vůbec nic jsem ani já netušila o nevěstách, které se plavily za svými ženichy z Austrálie do Anglie. A že touto nevěstou byla i samotná babička paní Jojo, je jen třešinka na dortu. Líbí se mi, že je román napsán na základě skutečných událostí... Nejdříve jsem knihu zapůjčila své kamarádce, která se nemohla dočkat, bohužel dočetla jen do půli... Odradila ji dlouhá plavba, spousta postav a málo lásky... Mě ne ! Nic mě neodradilo ! Věděla jsem, že já dočtu a bude se mi líbit. Oceňuji krásnou milující postavu těhotné Margaret a její fenky Maude, bohatou a nezkrotnou Avici a nenápadnou zdravotní sestřičku Frances. A u ní, kdyby vydržela kamarádka číst, u Frances by našla i lásku... Nenápadnou, vřelou, tichou, ale věčnou !
A já za tu nekonečnou plavbu odměním paní Jojo 5* !! Hezké !!

10.06.2023 5 z 5