ZUZANA-123 ZUZANA-123 komentáře u knih

Sni svůj bláhový sen Sni svůj bláhový sen Johannes Mario Simmel

Prvotina JMS Divím se,že jsem tak veselý má své pokračování.Hlavní hrdina je zde o pár desítek let starší a v momentĕ kdy se rozhodne zaplatit hotelový ùčet a odebrat se do přírody spáchat sebevraždu zazvoní telefón a on je žádán o pomoc .....Kdo četl romány Aféra Niny B.a Svůj kalich hořkosti a bude pozornym čtenářem jistĕ zde zaznamená pár postav z tĕchto románů.

28.05.2023 5 z 5

Devět vln stvoření: Kvantová fyzika, holografická evoluce a osud lidstva Devět vln stvoření: Kvantová fyzika, holografická evoluce a osud lidstva Carl Johan Calleman

Podle Callemana nebyl na počátku vzniku vesmíru velký třesk,ale zrod Kosmické osy která následnĕ způsobila velky třesk a ten byl počátkem aktivace řady vln,které začaly z osy vystupovat podle přesnĕ stanoveného plánu.Následek řady vln způsobuje neustálou evoluci vesmíru.Dévátá vlna byla aktivována v roce 1999 a my jako lidské bytosti tuto vlnu můžeme využít k rozvoji svého vlastního vĕdomí,pokud se s ní dokážeme sladit a využít její potenciál.Nĕkteří nazývají promĕnu mysli,kterou vlny způsobují ,,zvyšováním vibrací" nebo ,,posun na ùrovni vĕdomí ". Knihu bych zařadila mezi učebnici SŠ nebo VŠ nebo jako doporučenou literaturu.

14.05.2023 5 z 5

Rolf zálesák Rolf zálesák Ernest Thompson Seton

Kniha plná moudrostí o přírodĕ.Nĕkoho by mohla od čtení odradit smrt velkého množství zvířat jen kvůli získání jejich kožešiny.

13.05.2023 5 z 5

Rembrandt Rembrandt Theun de Vries

Rembrandt je zde vylíčen jako velmi nadaný,pracovitý malíř,který mĕl spoustu studentů žijících s ním pod jednou střechou.Zároveň velmi milující manžel,otec.Zároveň ale velmi nepraktický ohlednĕ financí,podlehající alkoholu a podivínskému chování.Kniha je od mého oblíbeného autora,dnes se jeho knihy dají zakoupit jen přes antikvariaty, což je u nĕkterých titulů škoda.

09.05.2023 5 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

Hugh de Singleton se stal i mým oblíbeným středovĕkým hrdinou.

06.05.2023 5 z 5

Ztracená Ztracená Joy Fielding

Kniha vhodná pro čtenáře kteří rádi čtou o životních krizích žen.Autorka jejíž romány často vycházejí v edici Nejlepší svĕtové čtení.

06.05.2023 5 z 5

Svět Andreje Rubleva Svět Andreje Rubleva Viktor Nikitič Lazarev

Podle pana Kožíška (automatická kresba) by fresky tohoto středovĕkého malíře mĕly vyzařovat silnou pravotočivou pozitivní energii.Podle autora publikace se jich ale příliš mnoho nedochovalo.

30.04.2023 5 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Moc příjemné čtení.Já jsem začala číst příbĕhy Huga de Singleton od třetího dílu, postupnĕ jsem si jednotlivé díly dokoupila a nelituji.Jedná se o středovĕké detektivní příbĕhy prostoupené příjemným a jemným humorem.

30.04.2023 5 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Autor je vystudovaný historik,pro mĕ je tedy dost šokující číst o souložící abatyši,arcibiskupovi,opilém mnichovi ležíčím v příkopu u cesty jehož náplní celého dne je popíjet víno ve sklepení,kanibalismu,žena zde tráví noc v mužském klášteře.Byla to moje první kniha od pana Vondruška,asi v polovinĕ knihy jsem si říkala,že další knihu tohoto autora už asi neee....,pozdĕji jsem názor trochu zmĕnila,závĕr knihy byl totiž moc pĕkný.

21.04.2023 2 z 5

Maják v Alexandrii Maják v Alexandrii Gillian Bradshaw

Trochu náročné pokud chcete sledovat území kde se všiude dĕj odehrává a porovnávat se státy které zde leží dnes, ale jinak velmi poutavé a pĕkné čtení.

12.04.2023 5 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Autor dochází k názoru,že na svĕtĕ existují jen dvĕ lidské rasy:,,rasa"slušných lidí a,,rasa"neslušných lidí.To,že slušní lidé jsou v menšinĕ,a že v menšinĕ vždy byli a pravdĕpodobnĕ i budou,s tím se musíme vyrovnat.Nebezpečí hrozí teprve tehdy,jestliže nĕjaký politický systém vyplaví na povrch ty neslušné-když dojde k negativnímu výbĕru.Proti tomu však není žádný národ imunní.A v tomto smyslu je holokaustu schopen v zásadĕ každý národ.Toto jsou závĕrečná slova autora přeživšího pobyt v nĕkolika koncentračních táborech.

04.04.2023 4 z 5

Co neSmíte vědět! 2 Co neSmíte vědět! 2 Michael Morris

I sám autor zde v knize píše,cituji:Přiznávám se,že jsem při svých rešeržích z času na čas bojoval s nevolností,ponĕvadž v této oblasti dochází k tak absurdním vĕcem,že by nĕkoho mohly připravit o víru v lidstvo.

30.03.2023 5 z 5

Čínská císařovna Čínská císařovna Evelyn McCune

Hodnĕ zajímavá kniha která čekala na svého čtenáře v naší vesnické knihobudce.Po přečtení najednou sleduji i dokumenty o Čínĕ.

24.03.2023 5 z 5

Tygr ve studni Tygr ve studni Philip Pullman

Tohle je třetí díl o Sally,nemusíte číst předchozí dva díly a knize budete rozumĕt,dojde Vám kdo asi je ten ochrnutý pán na vozíku.

09.03.2023 5 z 5

Kdo se bojí smrti Kdo se bojí smrti Nnedi Okorafor

Knihu bych doporučila tĕm co se zajímají o šamanismus.

26.02.2023 5 z 5

Ruce pryč od této knihy! Ruce pryč od této knihy! Jan van Helsing (p)

Srozumitelnĕ popsaný nástup nového svĕtového řádu který se snaží zavést nejmocnĕjší rodiny na naší planetĕ.Pokud Vás zajímá odkud mají své znalosti a jak toho chtĕjí dosáhnout tak se pusťte do čtení této knihy.

25.02.2023 5 z 5

Divím se, že jsem tak veselý Divím se, že jsem tak veselý Johannes Mario Simmel

Mĕl by to být autorův první román vydaný v roce 1948.Vrací se zde k válce,není to napínavé ůplnè od počátku,nicménĕ je znát,že JMS bude psát výborné romány.

18.02.2023 5 z 5

Anna Caspariová Anna Caspariová Theun de Vries

Román z prostředí nizozemské rybářské vesničky z doby kdy dřevęným lodím začíná zvonit umíráček.Každý jednotlivý člen rodiny se s nároky nové doby vyrovnává po svém. Moc jsem si přála,aby Anna přijala nabídku stařičkého lodního kuchaře ....

13.02.2023 4 z 5

Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Juliet Grey

Citlivĕ popsaný životní příbĕh Marie Antoinetty.

05.02.2023 5 z 5

Anděl pro Emily Anděl pro Emily Jude Deveraux (p)

Mà to moc hezký sladceromantický konec.

04.02.2023 4 z 5