Maják v Alexandrii přehled

Maják v Alexandrii https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/6161/majak-v-alexandrii-6161.jpg 4 39 39

Autorka ve svém historickém díle románu líčí příběh ženy, která se dostala do konfliktu s dobou v níž žila. Děj románu se odehrává v letech 371 až 378 n. l., tedy v době vrcholícího rozpadu římského impéria na říši východořímskou a západořímskou. Hlavní hrdinkou je Charis z Efesu, mladá aristokratka snaživší se vymanit ze sevření předsudků a společenských konvencí, které ženě jejího původu nedovolovaly studovat, případně uplatnit se v jakémkoliv občanském povolání. Charis, hnána pokusy své rodiny provdat ji za hrubého a krutého místodržitele Festina, v přestrojení za eunucha, tajně uprchne do Alexandrie. Jejím snem je studovat zde Hippokratovu medicínu a stát se lékařkou, což se jí nakonec podaří. V poutavém románovém ději má čtenář možnost sledovat další osudy této odvážné ženy a jejíma očima vidět poslední dny římského impéria.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Oldag

The beacon at Alexandria , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maják v Alexandrii. Přihlašte se a napište ho.

hankapimi
26.01.2024 5 z 5

Nádherný příběh o silné a statečné mladé dívce, krásně jsem si početla. Dokonce jsem si na mapách hledala její putování po městech římského impéria a jeho koloniích. Charis je stoupenkyně Hippokrata a jeho lékařské přísahy i jeho aforismu, že život je krátký a cesta k poznání dlouhá...Lékař musí znát příznaky nejrůznějších nemocí a pokud má navrhnout způsob léčby, musí něco vědět o ovzduší a o vodě, které ji mohou přenášet, musí znát anatomii i chirurgické techniky, musí se vyznat v léčivých rostlinách a z nich připravovat léky. Její umění léčit v roli eunucha Charitona s Efesu pomáhalo zraněným vojákům na obou frontách, když ji zajali nepřátelé. Také se zamilovala a stále si hýčkala svůj sen postavit nemocnici. Trošku mi tou svojí zaťatostí léčit připomínala Hakima i Ranhojiče. Určitě se ke čtení Majáku ještě znovu vrátím.. Kdo může říct, že to tak nemohlo být? Netradičně plný počet a kdo má rád kapku dobrodrůža, špetku romantiky a hrstičku napětí, běžte do toho, vřele doporučuji !!

ZUZANA-123
12.04.2023 5 z 5

Trochu náročné pokud chcete sledovat území kde se všiude dĕj odehrává a porovnávat se státy které zde leží dnes, ale jinak velmi poutavé a pĕkné čtení.

Nofar197
29.09.2022 4 z 5

Příběh silné ženy, která věděla, co chce a podařilo se ji uskutečnit svůj sen.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Maják v Alexandrii v seznamech

v dalších seznamech1x