ZUZANA-123 ZUZANA-123 komentáře u knih

Strašák / Kavárna na pláži / Divadelní děs / Rtěnka v Afghánistánu Strašák / Kavárna na pláži / Divadelní děs / Rtěnka v Afghánistánu Michael Connelly

Rtĕnka v Avganistánu-román z prostředí života Avgánských žen od autorky zabívající se humanitární činností.

07.10.2023 5 z 5

Kavárna na pláži-hlavní hrdinka Evie která je rodinou považována za černou ovci rodiny nalézá své štĕstí,přátelství a lásku.Bylo to čtivé.

03.10.2023 5 z 5

Spodní proudy / Jabloňový sad / Vypůjčený čas / Jak upéct dokonalý život Spodní proudy / Jabloňový sad / Vypůjčený čas / Jak upéct dokonalý život David Rosenfelt

Vypůjčený čas-špičkový triller z prostředí ovládání vzpomínek a zážitků pomocí implantovaného čipu.

23.09.2023 5 z 5

Jabloňovÿ sad-takové čtecí pochutnàníčko,pokud se tak dá popsat nĕco co vás zaujme.Autor zbĕhl od psani scénàřů a začal psát romàny.

19.09.2023 5 z 5

Spodní proudy-tenhle román z prostředí britské tajné služby je zajímavý mimo jiné i tím ,že autorka pracovala ve funkci ředitelky britské bezpečnostní agentury MI5.

17.09.2023 5 z 5

Ještě mě nezabíjej / Pytlákův syn / Klikařka / Pahorek mrtvých Ještě mě nezabíjej / Pytlákův syn / Klikařka / Pahorek mrtvých Joy Fielding

Joy Fieldingová-Ještĕ mĕ nezabíjej-v této zkrácené verzi mi v závĕru chybĕl kus dĕje.

13.09.2023 4 z 5

Nejzajímavĕjší byl poslední román Pahorek smrti.

13.09.2023 4 z 5

Tvůj stín / Muž, který zapomněl, že má ženu / Velice zvláštní vražda v Malajsii / Hvězdný třpyt Tvůj stín / Muž, který zapomněl, že má ženu / Velice zvláštní vražda v Malajsii / Hvězdný třpyt Jeffery Deaver

Velice zvláštní vrazda v Malajsii-poslední dobou mám ráda romány a detektivky z odlišného prostředí,tady jde o příbĕh singapurské supermodelky,o hodnĕ zajímavĕjší než předchozí román.

30.08.2023 4 z 5

Muž který zapomnĕl,že má ženu-podle názvu jsem čekala nĕco zábavného,vtipného.Hlavní hrdina se po ztrátĕ pamĕti na svůj život podíval jinýma očima.

26.08.2023 4 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Závĕrečný díl trilogie,je zde hodnĕ popisována politická situace a kontrasty odlišných společenských vrstev obyvatelstva.V rodinĕ se vše k dobrému obraci,ve skutečném životĕ by je čekala první svĕtová válka.

17.08.2023 5 z 5

Pařížské dobrodružství a jiné povídky Pařížské dobrodružství a jiné povídky Guy de Maupassant

Nĕkteré z povídek lze najít i v jiných vydáních.

09.08.2023 4 z 5

Líbánkový efekt aneb Jak vytvořit nebe na zemi Líbánkový efekt aneb Jak vytvořit nebe na zemi Bruce H. Lipton

Tuhle knihu řadím mezi : přečíst a aplikovat v praxi,hlavnĕ nenechat se odradit pokud mi to nepůjde napoprvé.Vždyť každý začátek je tĕžký.

31.07.2023 5 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Marie Antoinetta a její životní příbĕh od dĕtství až po nástup na trůn.Rozhodnĕ to nebyl jednoduchý život být cizinkou a královnou.Psáno poutavĕ,četla jsem i po nocích.Kniha patrnĕ vyšla v malém nákladu,proto jí nĕkteři prodejci naceňují dost vysoko.Já jí zde koupila za slušnou cenu,nakonec jsem zjistila,že se dá i stáhnout.Výsledek byl ten,že ve dne jsem četla fyzickou papírovou knihu,v noci kdyz jsem nemohla spát jsem pokračovala ve čtení eknihy stažené v telefonu.

25.07.2023 5 z 5

Láska je poslední most Láska je poslední most Johannes Mario Simmel

Pan Simmel jehož knihy moc ráda čtu,tahle kniha vyšla u nás nĕkdy v roce 2000 zde píše cituji:Na Sibiři bude tát led a objeví se obrovské nerostné bohatství- a komupak bude patřit ? Obři nejsou žádni idioti.Ti vĕdí,že je nutné hájit majetek.Proto už nyní připravují opatření,aby jednou miliony lidí udrželi ve strachu a hrůze a potom,když to bude třeba,je nechali pochcípat.A tohle už v knize nenajdete to by dodal konspirátor,ano to nerostné bohatství bude patřit jedné velké zemi,bude nutné vyvolat konflikt se sousední zemí ,postavit se na její stranu,protože pak budeme moci tu velkou zemi ,, rozparcelovat" a o toto nerostné bohatství se celosvĕtovè podĕlit.A ještĕ skutečný výrok jedné ostrovní političky,nĕco v tomto smyslu:ta zemĕ jíž patří Sibiř je tak obrovská,že nemůžeme dopustit aby všechno nezostné bohatství patřilo jen ji.Pan Simmel je pro mĕ spisovatel který umĕl když to domyslíme předvídat budoucnost.Milostný trojúhelník o který v knize jde je také zajímavý a jiný než by človĕk očekával.Když jsem poprvé v knize četla,že hlavní hrdinou je virolog,říkala jsem si- to je nĕco co frčí i dnes.Byl to ale virolog odhalující viry počítačové.

20.07.2023 5 z 5

Plavovláska Plavovláska Mika Waltari

Dvę povídky,obĕ končící doznáním což jsem vůbec nečekala.

09.07.2023 5 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Tohle je kniha pro čtenáře které zajímá duchovní rozvoj,posvátná mystéria a jak je uvést do praxe.Vetšina knih autora se nĕkterého z témat duchovního ,osobního rozvoje dotýká.Není to tedy klasický román,spíše popisy toho jak vnímají hlavní hrdinku ti kterým ovlivnila život.

05.07.2023 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Krásné a napínavé, tĕším se na závĕrečný díl.Souhlasím s tím,co v komentářích už nĕkdo napsal,druhý díl je oproti prvnímu zajímavĕjší,napínavý až do konce.Bez váhání-5 hvĕzdiček.

01.07.2023 5 z 5

Vodopády Vodopády Joyce Carol Oates

Krásný přebal knihy,nádherné vylíčení psychologie jednotlivých postav.Moje druhé setkání s touto autorkou a myslím že nebude poslední.

18.06.2023 5 z 5

Transformace vědomí 2 Transformace vědomí 2 Tomáš Keltner

Autor nás zde učí jak zůstávat v přítomném okamžiku a nenechat se ovládat emocemi které pouští do fyzického tĕla jed kterého se tĕlo následnĕ musí zbavit.Emoční jed nejenže zpusobuje stárnutí,odčerpává značné množství energie a přes emoce jsme i ovládáni a manipulováni.Kmiha z kategorie osobního rozvoje.

28.05.2023 5 z 5