Zuzaa Zuzaa komentáře u knih

Kdo se nudí, míří do Brna Kdo se nudí, míří do Brna Lenka Matušková

Tipy na zajímavá místa a výlety jsou super. Zpracování, grafika a chybějící mapky trochu slabší.

17.08.2022 4 z 5

Trochu horší verze Bridget Jones a o dost horší verze knihy Dobrý proti severáku.
Kdyby to nebylo tak neuvěřitelně ulítlé a přestřelené, tak bych to brala jako milou letní oddechovku, protože kniha psaná v emailech mě baví. Tohle byl ale spíš překombinovaný, neuvěřitelný zmatek, takže dávám *** za čtivost, nápad a to že jsem se asi 3x pousmála.

08.07.2022 3 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Perfektní! Stejně dobré jako první díl a možná ještě o kousek lepší.
Strhující postupné pátrání, žádná hluchá místa, minimum faktických nesrovnalostí, extrémně zábavná forma.
Jsem fanouškem téhle série!

30.06.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Zbytečně překombinované, spousta postav, tragédií, nikdo sympatický, celkově to působí jako pokus o něco co se moc nepovedlo a nedotáhlo. Nechápu ani jak, ale docela mě kniha vtáhla, takže dávám 2*, ale jinak příběh sjede dost...po povrchu.

16.06.2022 2 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

(SPOILER) Výborná young adult, se vším co k tomu patří.
Já už nejsem zase tak young, spíš adult, tak dávám 4*, protože příběh pro mně byl trochu moc černobílý a těžko uvěřitelný. Trochu moc divočiny na malou obec Loukotě - třeba tu zakopanou mrtvolu u Daniely a její mámy tu bych tam vůbec nepletla, to mi přišlo těžko uvěřitelné a zbytečné.
Nicméně charaktery postav jsou zajímavé, styl psaní zábavný a být mi kolem 15-19 let jsem nadšená a kniha patří mezi mé oblíbence.

21.05.2022 4 z 5

I když mě recenze měly varovat, jsem překvapená, jak to bylo slabé.
Petru Jirglovou přitom na Instagramu sleduji ráda a její druhá kniha - Všechno nejlepší Anno! se mi líbila moc.
Letuška z economy byla ale opravdu ztrátou času i papíru. To co funguje jako blog, působí jako kniha plytce. Kniha je koncentrací povrchních historek, které určitě mají místo v soukromém deníčku autorky, ale ne v knize.
Jsem ráda, že jsem knížku měla z Knihobudky, protože peněz by mi za ni bylo opravdu líto. Dvě hvězdičky dávám za to, že jsem se asi 2x pousmála, že se mi docela líbily ilustrace a že bych to s autorkou nerada vzala.

26.04.2022 2 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

(SPOILER) Touhle knihou se Shari Lapenou asi končím. Četla jsem všechny, ale nic nového už mi to nepřináší.
Na začátku sice pěkně pojatý příběh a zajímavě vykreslené postavy, konec ale úplně ulítlý. Celou dobu se vlastně řeší jedno obvinění - abychom na konci zjistili, že je to tak opravdu bylo. Vlastně řádné překvapení, žádný zvrat, ale ani žádná velká logika. Od kdy se lidé vraždí aby nemuseli platit alimenty?
A pak ke konci ještě dalších pár nesmyslných vražd, bez zjevného motivu.

29.03.2022 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Z knih Patrika Hartla - a přečetla jsem všechny - je tato jednoznačně nejlepší.
Jedna dlouhodobá sledovaná linka hlavní postavy knize svědčí, máme čas hrdinu poznat i pochopit a celé to funguje jako sonda do dlouhodobého vývoje jednoho netradičního rodičovství.

27.02.2022 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Pro mě si v téhle knize všechno sedlo.
Jazyk, struktura, obsah, forma. Tvorba Miřenky Čechové mě bavila už v knize MISS Amerika a v Baletkách své kvality potvrdila. Tuhle knížku si budu s nadšením pamatovat.

07.02.2022 5 z 5

Holka od Big Benu Holka od Big Benu Kristýna Burgerová

Fakt jsem se nasmála, hodně. Autorčin humor asi není pro každého, ale mě se líbil. Myslím, že potkat se v reálu - byly bychom kámošky!

29.01.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hltala jsem každou stránku, líbilo se mi to moc.
Celý nápad s alternativní historií - kterou s takovou samozřejmostí, bereme jen jako alternativní a přitom nechybělo zase tak mnoho a mohla být každodenní realitou, mě nadchla. Strhující příběh a za mě nejlepší kniha autorky.

10.12.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Bohužel nedočteno (ukončeno na straně 270). Po prvním díle, který se mi líbil, to na mě působilo už příliš překombinovaně, do čtení jsme se musela nutit a v sérii pokračovat nebudu.

03.12.2021 2 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kniha mi trochu připomíná Měděného jezdce - válečný příběh o těžké době v cizí zemi. V případě Měděného jezdce v Rusku, u Slavíka ve Francii.
Trochu říznuté červenou knihovnou, na konci dost patetické a na efekt, ale proto vlastně čteme, abychom prožili velké emoce a silné příběhy.
Slavíkovi jsem to všechno věřila a dávám pět hvězd.

10.09.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha hodně mimo moji komfortní zónu, určitě nejsem čtenář fantasy, ale o to víc mě překvapila, jak skvělá a strhující je. Určitě si přečtu i další díky, už aby to bylo!

19.08.2021 4 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

V podstatě jen odvar a pár obrázků navíc z knihy Zázračný úklid. Určitě je zbytečné číst a mít obě dvě. Každá jednotlivě je ale moc fajn a rady jsou opravdu užitečné.

11.08.2021 3 z 5

Miss AmeriKa Miss AmeriKa Miřenka Čechová

Taková audioknižní jednohubka. Poslouchalo se to skvěle, kombinace s angličtinou byla zábavná, zvukový design parádní a Tereza Dočkalová odvedla výbornou práci při namlouvání.

24.07.2021 4 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Tomáš Třeštík žije diametrálně jiný život než já, velmi zajímavý a možná takhle z dálky i záviděníhodný. Bylo pro mě poutavé do něj na chvíli nahlédnout. Ale díky téhle knize jsem zjistila, že mile ráda zase vystoupím, je mi z toho vlastně trochu smutno (ale to autorovi také). Řešit pořád jen peníze, značky, povrchní a bývalé kamarády a věci do sbírek, by mě asi dlouhodobě nebavilo.
Celá kniha působí dost sebestředně až arogantně, ale zase oceňuji Tomášův náhled, protože on sám sobě tak připadá taky a hodně nad tím přemýšlí.
Literárně se mi to líbilo dost, spousta zajímavých myšlenek, slovních spojení. Pointou pro mne však je, že pěkné místo k životu (jak už Letná nebo vymydlený byt) spokojený život nedělá.

27.06.2021 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

(SPOILER) Taková varianta na seriál Případy 1. oddělení, v literární podobě.
Inteligentní česká detektivka, jen pachatel na konci byl zbytečně moc ujetý a jeho motiv mi přišel přitažený za vlasy (to jako dřív se nesetkal s žádnou nevěrou v okolí? Že najednou má potřebu kvůli tomu dvě ženy během jednoho týdne zabít?). Plus teda proč dával svému synovi jíst to lidské maso, to jsem moc nepobrala.
Moc ale chválím formát knihy, obálku i font, i díky tomu, a hlavně pak díky zajímavým charakterům postav, se to příjemně četlo.

14.06.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knize dávám 1* a to jen z úcty k papíru.
Zaměnit koncentrační tábor s táborem skautským mi přijde opravdu tristní.
Tak plytký a patetický příběh, jsem už dlouho nečetla a kniha mě rozčilovala každou stránkou. Dočetla jsem, jen abych zjistila, zda to opravdu je tak špatné... a ano je!

29.05.2021 1 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Nic, Marta, zajímavý. Ale vlastně asi dobrý. Pořád trochu stejný, no. Soukupová, skvělý, vždycky. Jiný, rychlý, dobrý. Přečetla za 3 dny, v kuse skoro. Jen spala a četla a jinak nic. Dobrá knížka, když se to povede, je to stejně nejvíc. Takže jo.

14.05.2021 4 z 5