zulanek zulanek komentáře u knih

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Nedosahuje kvalit prvniho dilu pana Jirotky,ale zasmala jsem se.

18.03.2018 4 z 5

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Vse uz tu bylo receno,neni co dodat. Opravdu krasne cteni!!!

29.01.2018

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Kniha složená z povídek a jedna je lepší,než druhá. Anthony Doerr opět nezklamal,chtěla bych mít jeho fantazii a umění vyprávět. Pěkné počtení!

20.02.2017 4 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Vynikajícím způsobem zpracované téma samoty a následného soužití opuštěného muže a týraného jednookého psa. Barvitě dokresleno popisem krásné irské přírody během čtyř ročních období.

23.01.2017 4 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

Krásné ženské čtení odpoledne ke kávě a večer pod lampou!

30.12.2016 4 z 5

Než řeknu sbohem Než řeknu sbohem Bret Witter

Úžasná, i když smutná a srdcervoucí kniha. Tolik síly a smíření s osudem v sobě najde málokdo. Ta žena je obdivuhodná a já před ní hluboce smekám.

31.10.2016 4 z 5

Třetí díl Dalajlamovy kočky byl opět milým pohlazením po duši a navíc vás naučí meditovat. Krásné večerní čtení.

21.10.2016 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásná kniha,která vás zavede do zákulisí života gejš,jejich výchovu a učení.Poutavou formou se dozvíte,jaká jsou přesná pravidla oblékání kimona a způsoby líčení. To vše dokresluje krásný příběh lásky.

23.09.2016 4 z 5

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Krásně zpracovaná zpověď člověka,který během okamžiku spadl z vrcholu na samé dno.
Je to důkaz,že vteřina dokáže změnit celý život a upřímně obdivuji tohoto muže,jak se s danou situací vyrovnával. Viděla jsem také film a zpracování i herecké výkony byly úžasné!

10.07.2016 4 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Docela jsem zklamaná,vůbec nevím,co si o tom všem mám myslet. První díl byl opravdu andělský,ale tohle se mi zdálo místy těžko uvěřitelné.

20.06.2016 2 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Tahle kniha vás zavede do zcela jiné dimenze,pocítíte duchovní stránku života a uvěříte,že něco mezi nebem a zemí musí existovat! Je krásné tomu uvěřit! Pro mě jednoznačně krásné andělské čtení.

31.05.2016 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Fantasticky zpracovaná kniha! Nevěřila bych,že je možné spojit život vlků a téma eutanazie,ale Jodi Picoultová to dokázala mistrně!

18.05.2016 4 z 5

Rodina z divočiny Rodina z divočiny Kobie Krüger

Pro mě a pro všechny milovníky divočiny a Afriky,je tato kniha lahůdkou!

07.05.2016 4 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Úžasně zpracovaná autobiografie,vyvolávající silné emoce! Pocítíte lásku i nenávist,víru i beznaděj,smutek i radost. Určitě doporučuji přečíst!

14.04.2016 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Pro mě opět úžasná kniha! Stránku po stránce se noříte do děje,myslíte si,že je vše jasné a srozumitelné a pak přijde závěr-poslední stránky vás vyvedou z omylu a najednou je vše úplně jinak! Asi budete překvapeni stejně jako já. Je jasné,že Jodi Picoultová opět nezklamala.

25.03.2016 4 z 5

Nezlomný Nezlomný Laura Hillenbrand

Dočteno! Přemýšlím,jak popsat nepopsatelné! Na tohle slova nestačí. Při čtení se stáváte součástí strhujícího děje,máte pocit,že trénujete na olympiadu,že sedíte v bojovém letounu vedla Zamperiniho,že se s ním plavíte na záchraném člunu,že prožíváte v zajateckém táboře stejné útrapy,krutosti a nelidské zacházení,jako on! Strnete úžasem,že se taková hrůza dá vůbec přežít,kolik síly a vůle k životu museli zajatci mít! Zamperini přežil a je neuvěřitelné,jak si se svým životem poradil dál. Ale to už si musíte přečíst sami,je to opravdu fantastický příběh člověka,který se nedal zlomit!

06.03.2016 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Velmi pěkná kniha. Přečtěte si jí a možná se dozvíte odpověď na otázku: "Kolik druhů lásky vlastně existuje a jaká může být její síla?"

28.02.2016 4 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Pěkné počtení,tématem podobné knize Černobílý svět. Velmi lidsky a poutavě popsané postavení černošských otroků v rodinách "bílých",jejich touha po svobodě a po vlastním "Já".

21.02.2016 4 z 5

Kouzelník ze Lhasy Kouzelník ze Lhasy David Michie

Tohle byla úžasná kniha! Vzájemné proplétání lidských osudů a prolínání časových rovin,to vše mistrně podáno s nádechem buddhismu,tak jak to umí David Michie. Doporučuji!

02.07.2015 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George