Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Levandulový pokoj

Levandulový pokoj
Levandulový pokoj

Pařížský knihkupec Jean Perdu ví naprosto přesně, jaká kniha dokáže zmírnit určitou bolest duše. Na své lodi plné knih, kterou nazval Literární lékárna, prodává romány jako medicínu pro život. Jen sám sebe nedokáže vyléčit. Už jednadvacet let se trápí odchodem krásné provensálské dívky Manon, která ho opustila, když v noci spal. ...zobrazit vše

Pařížský knihkupec Jean Perdu ví naprosto přesně, jaká kniha dokáže zmírnit určitou bolest duše. Na své lodi plné knih, kterou nazval Literární lékárna, prodává romány jako medicínu pro život. Jen sám sebe nedokáže vyléčit. Už jednadvacet let se trápí odchodem krásné provensálské dívky Manon, která ho opustila, když v noci spal. Nezůstalo mu po ní nic, jen dopis, který se nikdy neodvážil otevřít a přečíst. Až do letošního léta… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218378/levandulovy-pokoj-OZo-218378.jpg 4.1114
Originální název:

Das Lavendelzimmer

Žánr:
Literatura světová, Romány
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více
Nahrávám...

Přidat komentář

Komentáře (48)

Nejprve se musíte přihlásit.
silazwyku25.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Příjemná kniha, ale samotný příběh vcelku nudný. Líbilo se mi vykreslení postav, popisy města, obyvatel...

PetikLozik05.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Docela dlouho jsem se rozmýšlela, co o téhle knize napíšu...mám z ní docela rozporuplné pocity, proto jen čtyři hvězdičky. Navíc jsem ji četla skoro dva měsíce, což se mi taky často nestává. Dost často mě během téhle knihy napadala myšlenka, že člověk v životě víc lituje toho, co neudělal, než toho, co udělal... Také cením recepty a odkazy na jiné knihy na konci, to jsem ještě nikde neviděla.

nefernefer27.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná sladkobolná pohádka pro dospělé. Žádná bezduchá, prvoplánová, přeslazená červená knihovna. Tahle knížka je napsaná moc příjemným stylem. Tak trochu mi vzdáleně připomínala druhý díl Fulghumova Třetího přání (snad ta řeka a spousta filozofických mouder, která má člověk chuť si začít vypisovat). Je tam sice pár momentů, kdy si říkáte, že to už působí příliš uměle a na efekt a že si je mohla autorka odpustit (třeba scéna na zahradě s nahou nemocnou sochařovou dcerou), ale jako celek vás ta kniha vysloveně pohladí po duši. Škoda, že takoví nenapravitelní romantici (muži i ženy všeho věku) trousící životní moudra z rukávu, kterých je tahle knížka plná, jsou jen v lidském snění. :o) Těm, kteří v knížkách hledají naději a pozitivní náboj, určitě doporučuji.

tereza119806.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Začátek knihy mě uchvátil. Příběh lékárny, neotevřeného dopisu, mapy na podlaze. Krásně popsané a hřálo to na duši. Čistá poetika ovoněná levandulí.
Od odjezdu lodi jsem se začala občas nudit a ke konci už jsem se přímo těšila na rozuzlení a konečné zúčtování. Těch zvláštních postav a životních osudů už na mě bylo zkrátka moc. Přesto jsem úpřímně ráda, že jsem knihu četla. Už dlouho jsem v příběhu nenašla tolik krásné, vřelé melancholie. Je to jako těch 13 dezertů - každý úplně jiný a zvláštní, ale dohromady je to skvělé.

bastina31.03.2016

Páčila sa mi, napriek tomu, že vo mne vyvolala smútok. Nežná, jemná, citlivá zobrazujúca sondu do duše, asi aj tej mojej. Normálne som si pri jej čítaní veľa vecí uvedomila, a keď doznejú tieto pocity, tak mi bude kniha aj chýbať :) Odporúčam.

Efča5928.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha....jen málo knih dokáže číst z duše, ze srdce a člověk má strach, že je dočte a bude muset odložit do knihovny..vyvolá smutek, radost a blízkost smrti...

"Knihy nejsou jen lékaři. Existují romány, které jsou v životě laskavými průvodci. Některá kniha je pohlavek, jiná přítelkyně, která člověka zabalí do ohřátě osušky, když ho na podzim přepadne melancholie. A některá no....Některá je růžová cukrová vata. Zašimrá na tři sekundy v mozku a nezanechá po sobě nic. Jako žhavá, rychlá milostná aféra."

Tahle kniha byla přesně ta přítelkyně, která rozdávala teplo při každém její otevření.

teacup10.03.2016Hodnocení knihy 0 z 5

Bohužel jsem se nedostala dál než do třetiny knihy... přišlo mi to neuvěřitelně melodramatické a utahané. Paní zdá se zatím žádnou další knihu nenapsala. Aspoň že tak :)

Knihomolkaa27.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tato knížka se okamžitě dostala do seznamu knih mého srdce! Je neobyčejná! Vyvolávala ve mě střídavě pocity božské blaženosti a smutku, že i tato kniha musí někdy skončit.

Tato knížka se dá přečíst docela rychle, protože čtenáře (např. mě) absolutně pohltí, já jsem si ale každou větu nechávala uvíznout v paměti, protože každá věta v této knize mi připadala neobyčejně nádherná :)

anibeni20.02.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale trvalo mi to pár dní... Střídaly se v ní krásné, čtivé a velmi emotivní pasáže s pasážemi velice nudnými, dlouhými a podle mně zbytečnými... Ano, v této knize je krásně popsaná francouzská příroda, stejně jako lidé na francouzském venkově, že má člověk opravdu chuť se tam okamžitě rozjet... ale na druhou stranu to taky není nic vyjímečného.. co se mi ale na knize opravdu velmi líbilo, bylo přátelství mezi Perduem a Maxem, které vzniklo zničeho a přerostlo ve všechno...

lusila18.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásna kniha-úprimná, poetická, s láskavým humorom, ach Jean Perdu, škoda, že takých "dušočítačov" v skutočnosti niet...

Zuza15113.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Příběh o tom, jak hloupě dokáže člověk jednat, když ho svazuje strach. Jak ztráta milované osoby dokáže změnit.

janulka131028.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Ani nevím, jak tuto knihu okomentovat, protože jsou čtenáři, kterým nemusí nic říct, ale pak jsou čtenáři, kteří při četbě zažívají doslova "vzrušení četbou" :) A já patřím mezi tu druhou skupinu..pokud máte rádi knihy, jídlo, kočky a Francii, tak se musíte do této knihy zamilovat na první pohled...já knihu objevila jen tak v knihkupectví, prostě jsem po ní sáhla a věděla, že ji musím mít...při čtení prvních pár stránek jsem si přála, aby ta kniha nikdy neskončila...protože jsem prostě při čtení zažívala pocity radosti, smutku, touhy, vzrušení, chutě a já nevím, co všechno dalšího....jednoduše z té knihy "voní" život... určitě jsem ji nečetla naposled a už teď se těším, až ji budu číst znovu...prostě nádherná kniha...

Mermaida23.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná!.. Uchvátila mě - ten smutek, žal, bolest, touha, něha, láska, tanec - ŽIVOT! Bláhový Perdu, který neotevřel a nepřečetl si dopis - proklínala jsem ho za to. A obdivovala, že se vypravil do Provence. Příběh byl poutavý, promyšlený - hezký i smutný zároveň. Měl chuť po poznání a vlídnosti. Láska je sladká i hořká. A děj mi přišel ze začatku dle Perduova vidění hořký a přecházel stránku po stránce ke sladkosti. Už teď vím, že jednou si Jeanův příběh vezmu znovu do ruky a budu ho s ním prožívat. Abych jím mohla být opět pohlcena a mohla ho vstřebávat všemy póry...
Jen jednu věc - knihu bych ale s dovolením přejmenovala na "Ochutnavač knih". Vím, proč se kniha jmenuje Levandulový pokoj, ale tak nějak název, jenž jsem si přebrala z knihy já, se mi zamlouvá pro celek tohoto příběhu daleko víc.

Jaruce13.12.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale zas tak nejúžasnější příběh to pro mě nebyl. Četla jsem lehce a se zájmem jak to dopadne. Konec jsem i trochu obrečela. Je to čtení pro dny, když se cítíte tak trochu smutně a ne naplněně, pak po pár řádcích vás Vaše chmury přejdou.

aivys12.11.2015

Vřele doporučuji.Po přečtení knihy by člověk nejraději sedl na loď a projel celý kraj i s jeho vůněmi a příběhy.

noctambule25.10.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Pro mě hodně výjimečná kniha a těžko se mi její hodnocení proměňuje v nějakou číselnou hodnotu. Milovala jsem a zároveň nenáviděla Levandulový pokoj zhruba půl roku. Žít s jednou knihou takovou dobu se mi ještě nestalo. Byl to tak intenzivní zážitek, že jsem si od ní musela dát čtvrt roku pauzu. Ale zároveň jsem věděla, že ji chci dočíst. Obsahuje spoustu skvělých myšlenek, citátů apod. jenže obsahuje i něco, co mě neskutečně iritovalo, někdy to padalo až moc hluboko do vod banality. Po čtvrtletní pauze jsem zcela plynule navázala, kde jsem přestala, vše jsem si bez problémů oprášila a druhou polovinu dočetla bez problémů. Těžko říct, jestli je první půlka únavná, nebo na ní musí mít člověk tu správnou náladu. Můj hlavní problém s touto knihou spočívá v hlavních hrdinech této knihy, tedy Manon a její muži. Obecně vzato má nadějný konec, ale ve mě zůstává především smutek.

kobyb03.10.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Ten děj asi nebyl tak důležitý, v knize je ale zakompováno spousta krásných myšlenek a citátů, nad některými až mrazí. Neodpustím si nepředat dál pro ty, kteří knihu číst nikdy nebudou: "Knihy pochopitelně nejsou jen lékaři. Existují romány,které jsou v životě laskavými průvodci. Nekterá kniha je pohlavek, jiná přítelkyně, která zabalí člověka do ohřáté osušky, když ho na podzim předpadne melancholie. A některá...no. Některá je růžová cukrová vata. Zašimrá na tři sekundy v mozku a nezanechá po sobě nic. Je žhavá, rychlá milostná aféra."
Levandulový pokoj není knížka na jednu noc a den, je spíše laskavým průvodcem životem.

aginecka22.09.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Originální námět, hluboký příběh, ale zpracování příliš chtěné, násilné a mnohdy klišovité. Forma zabíjí obsah.

TerkaM10.09.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná kniha plná nádherných myšlenek a citátů, které jsem si chtě nechtě musela zatrhnout. :) Úžasné čtivo. Doporučuji. :)

Katie4609.09.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha mě okouzlila svojí obálkou, dějem už tolik ne. Nebyl to špatný příběh ale nevtáhl mě, nebylo v něm nic, co by mě pohánělo číst dál. Trochu jsem se do toho nutila. Každopádně knihu jsem přečetla ale vracet se k ní nejspíš nebudu.

AlenaV30.08.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha k zamyšlení o citech a pocitech, moc hezký příběh. O lásce, smutku, ale hlavně o naději. Každý máme uvnitř takový svůj malý zamčený levandulový pokoj.

Temný snílek29.08.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Levandulový pokoj je romantická kniha, to nepopírám, ale milým a nevtíravým způsobem. Příběh má hloubku, a nemůžete ho zhltnout. Ne, ne, každá kniha se má dávkovat po těch správných dávkách. Příběh si dokáže získat srdce čtenářek a ty si z něho užijí každičké písmenko. Navíc je tu i humor, při kterém se často usmějete, stejně jako vás kniha určitými okamžiky může dohnat až k slzám. Tohle je kniha, kterou budete prožívat na plno a určitě se k ní nejednou vrátíte.

MissBlack24.08.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Překrásná kniha, skvělý překlad.

Vyvolávala ve mně přesně to, co bych si přála, aby umělo víc knih. Stačilo pár stránek a už jsem nebyla tady u nás, ale ve Francii, cítila vůni jídel, moře, slyšela šplouchat řeky... Kniha velmi "útočí" na vjemy, chuťové, čichové... Má ohromnou atmosféru. A je plná emocí a krásných myšlenek. Přesně tak, jak to mám ráda. Emoce ve slovech mi pomáhají příběhy skutečně prožít, ne si jen o nich přečíst. A když něco prožijete, je to něco úplně jiného, než když si o tom přečtete.
Je to příběh o cestě, o spontánnosti, hledání, o tom, že nikdy není pozdě cokoliv začít dělat, hlavní je začít, je to kniha, která kolébá a konejší, která je laskavá a laskající. Když se potřebujete zastavit, zklidnit rozdivočelou duši nebo se sami vydat na cestu, je ideální :)

stopni03.08.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Velice citlivě napsaný román, který odkrývá nesnesitelnou bolest ze ztráty blízkého člověka a také dlouho cestu, jež vede k vyrovnání se s tím..... Je to příběh, který rozhodně dokáže pohladit na duši....:-) Nápad léčení lidské duše knihami považuji na za prosto senzační.... :-) Vřele doporučuji.....

mariva24.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha zaujme už svým vzhledem a když ji pak vezmete do rukou, jejímu hebkému sametovému povrchu už se těžko odolává. S hodnocením naprosto souhlasím s tím, co už tu napsal Yunnan, jen bych to opakovala. Každopádně pro nás knihkupce má asi ještě větší přitažlivost, mít schopnosti Jeana Perdua a k tomu loď plnou knih a plavit se s ní překrásnou Provencí....

VČJKR10.07.2015

Já osobně jsem knihu nečetla, ale dotyčná, která ji četla, ji měla přečtenou za jeden den a je z ní úplně nadšená. Její názor si můžete přečíst zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/07/roman-s-vuni-levandule.html

fojtkovaj08.07.2015Hodnocení knihy 2 z 5

Kniha mě moc nenadchla, čekala jsem víc.

zulanek24.06.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Krásný příběh!

Terez.a13.06.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha mě okouzlila svojí obálkou, když jsem ji uviděla v knihovně, musela jsem si jí půjčit. Nezaujal mě tak moc děj, ale spíše pocity a citace. - ,„Kniha je lékař a zároveň i lék. Stanovuje diagnózu i terapii.“

WerušBeruš20.05.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná melancholická kniha, je to jako pohlazení po tváři. Jsou zde krásné slovní vyjádření . Rozhodně bych si ji přečetla i podruhé :)