zsykorova zsykorova komentáře u knih

Za prokletými zdmi Za prokletými zdmi Lauren Blackwood

Za mě hrozné zklamání. Hlavní postavy nesympatické a tak strašně otravné, že mě to až fyzicky bolelo to číst.

12.03.2024 2 z 5

Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Jack Rosewood

Zajímavá kombinace zločinů. O některých jsem slyšela poprvé, některé mi byly známé. Šokující, výstižné, smutné.

08.03.2024 5 z 5

Tenhle pokoj se nedá sníst Tenhle pokoj se nedá sníst Nicol Hochholczerová

Upřímně vůbec nevím, co si mám myslet. Je to kontroverzní, je to šokující, je to smutné. Přečteno za jeden večer.

22.02.2024 4 z 5

Prózy a deníky Prózy a deníky Karel Hynek Mácha

Zajímaly mě hlavně ty deníky, ale nakonec jsem si mnohem víc užila čtení Máchových próz.

04.02.2024 5 z 5

Pět životů: Neznámé příběhy obětí Jacka Rozparovače Pět životů: Neznámé příběhy obětí Jacka Rozparovače Hallie Rubenhold

Velmi zajímavá a podrobná kniha o pěti obětech Jacka Rozparovače, který mě vždycky tak trochu fascinoval. Autorka si s hledáním informací dala obrovskou práci a ta jistě přinesla svoje ovoce. Bylo mi těžko, když jsem četla popisy života v chudobincích a v chudých ulicích. Díky této knize nikdy nezapomeneme na pět zmařených životů. Budiž jim země lehká.

16.01.2024 5 z 5

Bestie z Buchenwaldu Bestie z Buchenwaldu Max Czornyj

Román psaný čtivě popisující hrůzy, za něž byla Ilse Kochová zodpovědná. Četla jsem již hodně románů z prostředí koncentračních táborů, ale tento mě šokoval asi nejvíc. Člověku se ani nechce věřit, že se něco takového dělo. Je mi smutno.

23.10.2023 5 z 5

Panství Loch Down Panství Loch Down Beth Cowan-Erskine

To bylo krásné čtení! Moc se mi líbila zápletka, která byla pohodová a s příměsí tajemna. Konec mi udělal velkou radost.

29.09.2023 5 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Bylo to napínavé čtení, které mě pohltilo od první stránky a od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Spíše bych to ale zařadila do žánru thriller, horor to není ani omylem.

25.08.2023 4 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Kniha, která mi vzala dech. Zpočátku se mi četla těžce, kvůli specifickému stylu psaní, ale po pár stránkách jsem si zvykla a šlo to samo. Hned od první strany jsem byla vržena do krutého světa, kde se k ženám a k lidem s jinou barvou pletí než bílou chovali hrozně. Bolí mě z toho srdce. Jsem ráda, že jsem se o této problematice něco dozvěděla. Je mi to hrozně líto a chtěla bych obejmout každou postavu z knížky.

28.07.2023 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Jízda od začátku až do konce. Líbilo se mi prostředí univerzity, spolky byly taky super, i když bych ocenila jejich větší představení. Velmi povedená kniha.

09.07.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Docela povedená fantasy. Líbilo se mi fungování fiktivního světa, i když jsem se v tom občas ztrácela. Uvítala bych zde mapu, abych se víc orientovala v zemích.
Hlavní postavy byly super, i když Reda mi mockrát lezla na nervy. Eammon je kapitola sama o sobě, ale jeho úloha v příběhu se mi líbila. Jediný, kdo mi tam přišel trochu zbytečný, byl Raffe. Jeho postava se mi tam nehodila a nějak jsem nepochopila, co měl představovat.
Konec byl trochu předvídatelný a na mě moc rychlý. V některých částech autorka příběh zbytečně natahovala a konec - nejzásadnější část díla - vměstnala do pár krátkých kapitol. Jinak celkem dobré.

24.06.2023 4 z 5

Bizarropolis Bizarropolis * antologie

Úplně nevím, co k tomu říct. S tímto žánrem nemám vůbec žádné zkušenosti, takže jsem do toho šla s nulovým očekáváním. Docela mě to překvapilo a možná si přečtu další příběhy spadající do Bizzaro fiction.

04.06.2023 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Zpočátku mě kniha nebavila a říkala jsem si, že to zabalím, ale nakonec jsem to zvládla až do konce. Hlavní hrdinka June byla často na zabití, hlavně po seznámení s Tobym. Greta mě štvala snad ještě víc, ale nakonec holky dostaly rozum a už byly snesitelnější. Konec mě naprosto zničil a Tobyho bych hrozně chtěla obejmout.

18.05.2023 4 z 5

Díky knize jsem se dozvěděla o osudech mnoha českých žen, které se svými skutky významně zapsaly do dějin. Čtení jsem si moc užila.

13.04.2023 5 z 5

Exorcismus Anneliese Michelové Exorcismus Anneliese Michelové Felicitas Goodman

Velice dobře zpracováno. Líbil se mi hlavně závěrečný rozbor autorky.

02.03.2023 5 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Zajímavé nahlédnutí do netradičního světa rakví a pohřbů. Některé příběhy se mi nelíbily, u některých jsem se zasmála a u některých zase uronila slzu. Celkově to nebylo špatné.

17.02.2023 3 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Mnohem lepší než první díl. Konec byl trochu předvídatelný, ale jinak se mi to moc líbilo a dojalo mě to. Četla jsem hodně knížek o druhé světové válce a myslela jsem si, že už mě nic nepřekvapí, ale opak je pravdou.

09.02.2023 4 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Tahle kniha má všechno, co miluju - čarodějnice, magii, sufražetky. Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla.

02.02.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Řeckou mytologii naprosto miluju, takže jsem se na knížku těšila, ale při čtení jsem byla lehce v rozpacích. Takový příběh jsem upřímně nečekala.

21.01.2023 2 z 5

Jaká byla Cassidy Holmesová Jaká byla Cassidy Holmesová Elissa R. Sloan

Tak tohle byla jízda. Zákulisí hudebního průmyslu je mnohem temnější, než jsem si myslela a příběh skupiny Gloss to skvěle ukazuje. Postavy i příběh byl naprosto skvělý a i když mě trochu zmátl konec, bylo to velmi dobré čtení.

25.12.2022 5 z 5