Prózy a deníky

Prózy a deníky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510714/bmid_prozy-a-deniky-ppe-510714.jpeg 5 3 2

Máchovy intimní zápisky bez cenzury! Nová edice zahrnuje úplný soubor Máchových prozaických a deníkových textů, které patří k vrcholům české, nejen romantické prózy. Svou významovou intenzitou, bohatou metaforikou i akustickými kvalitami se tyto práce řadí po bok děl tvořících kánon soudobé evropské literatury. Od staršího výboru Máchových próz, vydaných v České knižnici roku 2008, se tento soubor liší textovým složením i vnitřním uspořádáním. Především však podává zcela novou edici, založenou na ověření textů podle původních pramenů a pro čtenáře nově pravopisně uzpůsobenou. Zásadní změnou prošly též všechny komentáře.... celý text

Literatura česká Poezie Biografie a memoáry
Vydáno: , Host

Prózy a deníky

los
05.02.2024 5 z 5

komu přijde Máj obtížný, doporučuju zkusit alespoň pár Máchových próz, konkrétně Doslov ke Křivokladu, Večer na Bezdězu, Marinku, Pouť krkonošskou a Klášter sázavský, a k tomu Deník z cesty do Itálie, takové "best of Mácha"

zsykorova
04.02.2024 5 z 5

Zajímaly mě hlavně ty deníky, ale nakonec jsem si mnohem víc užila čtení Máchových próz.

Karel Hynek Mácha
česká, 1810 - 1836
1954  72%Máj
2012  86%Máj / Kytice
1981  74%Marinka
2007  69%Šifrovaný deník Karla Hynka Máchy
1959  72%Pouť krkonošská

Kniha Prózy a deníky je v