zluk zluk komentáře u knih

Hedvábnou stezkou po stopách dávných karavan Hedvábnou stezkou po stopách dávných karavan Lukáš Synek

Příjemně udělaná kniha. Čte se dobře, obsahuje spoustu zajímavých informací.Doporučuji všem, je to velmi kvalitně udělaný cestopis.

18.06.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čtive, hluboké, místy dojemné a dlouho to v člověku doznívá.

12.06.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Poměrně čtivý počin z pera české autorky. Jde o milou pohádku z překvapivě propracovaného světa. Člověk ji slupne jako malinu a záhy dostane chuť na další díl. Sloh je sice jednoduší, ale časem si čtenář zvykne a téměř to nevnímá. Věřím, že být mladší, tak to prožívám naplno a hodně mě to baví. Takhle jen chválím autorčinu fantazii, díky které darovala mladým čtenářkám svět, do kterého se dá na chvilku příjemně uniknout.

24.05.2019 4 z 5

Krev a mlíko Krev a mlíko Mo Jen (p)

Velmi podrobně a popisne psaná kniha, která má neuvěřitelnou schopnost pohltit čtenáře atmosférou a vtáhnout do děje.

25.04.2019 4 z 5

Čas havranů Čas havranů Věra Fojtová

Poměrně slabý a vleklý počin. Asi jsem čekala něco jiného. Nedočeteno, takže nehodnotím.

25.04.2019

A v ní stín A v ní stín Kateřina Hurtová

Autorka je poměrně zdatná ve vytváření obrazů, ale nikoliv v předávání pocitů. Postavy jsou takové umělé. Jako, jakože, ale ne živé, nepůsobí věrohodně, tudíž se do nich špatně vžívá. Jinak je to další ichformová jednohubka do přebujelé řady ichformových jednohubek, kterými si člověk vypláchne hlavu a další den o tom neví. Snadno se to čte, snadno zapomene.

27.03.2019 2 z 5

Tváří v tvář Severu Tváří v tvář Severu Tomáš Sniegoň

Mila kniha, napechovana zajímavými informacemi. Hned jsem taky dostala chuť někam vyrazit.

26.03.2019 4 z 5

Dcera války Dcera války Sara Nović

Velmi čtivý příběh, který se bez velkých okázalých emocí snaží ukázat tragédii války a vlastní vykořeněnosti, pokud člověk znenadání přijde o všechno a zachrání pouze holý život. Za mě velmi dobře napsané, četlo se to jedním dechem.

13.03.2019 4 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Kniha z různých úhlů pohledů popisuje vztah mladého muže a dorůstající dívky z bezutesnych poměrů. Díky střídání ichforem vše působí poměrně autenticky a člověk pronikání do pocitu postav a jejich vnitřního světa. Kniha má spád a čte se velmi dobře. Téměř neobsahuje hluchá místa. Chcraktery jsou vykresleny poměrně uvěřitelne a autenticky. Ne vše, je takové, jaké zvenku vypadá.

08.03.2019 5 z 5

Panství Panství James Herbert

Kdyby to bylo bez těch krys, bylo by to asi i lepší. Přesto mě to kdysi, když to vyšlo, hodně bavilo. Kniha má spád od začátku do konce. Člověk se nenudí, atmosféra je na vysoké úrovni, stejně tak napětí a celkový příběh.

22.02.2019 5 z 5

Domů ze slunečných stepí Domů ze slunečných stepí Uri Orlev (p)

Milá kniha, která vtáhne do děje od prvních řádků. Jedná se o nesmírně ctivou záležitost, která čtenáře přenese do různých míst. Člověk je vidí očima malého chlapce. Kazachstán, Polsko, Izrael. Vše má své kouzlo a svá tajemství. Rozhodně doporučuji ke čtení.

10.02.2019 5 z 5

Taková milá úsměvná oddychovka, kterou si člověk čte pro radost a u níž si spolehlivě odpočine. Film jsem ještě neviděla, ale chystám se na něj.

03.02.2019 4 z 5

Hitler, Stalin a já - Ústní historie dvacátého století Hitler, Stalin a já - Ústní historie dvacátého století Helena Třeštíková

Moc příjemné a poučné čtení. Pozitivní myšlení, které si přes všechny těžkosti paní udržela, je obdivuhodné.

01.02.2019 5 z 5

Mým divákům Mým divákům Blanka Čechová

Myslím, že by pan Smoljak z toho, co se dnes v politice děje, byl smutnější než vroce 2010. Jinak kniha je místy ukecaná a místy se dlouho točí v kolečku, což je podle mě spíš způsobeno dotazy paní tazatelky. Nějaké informace si tam člověk přece jen najde.

31.01.2019 3 z 5

Dve sestry Dve sestry Åsne Seierstad

Velmi zajímavá výpověď a dobře zpracovaná kniha. Člověk díky ní zjistí, jak to chodí uvnitř rodin, jejichž člen se rozhodne pro něco takhle šíleného. Zároveň je tam i poměrně věrohodně zobrazený způsob války v Sýrii. Rozhodně zajímavé čtení. Navíc napsané svěžím, čtivým stylem, takže ačkoliv je kniha poměrně tlustá, člověk ji zdolá poměrně záhy.

28.01.2019 4 z 5

Člověk Havel Člověk Havel Petr Čermák

Knihu člověk přeletí poměrně rychle, je psaná čtivě, občas s nějakou tou chybou. Jedná se o poměrně milý počin. Člověk putuje s V. Havlem od jeho dětství až do konce. Rozhodně doporučuju k přečtení všem, kteří na tuhle důležitou osobnost našich dějin neoprávněně nadávají.

03.01.2019 3 z 5

Země žen Země žen Vladimír Páral

Tohle sc-fi je už na světě nějaký ten pátek, ale když mu člověk přijde na chuť, docela se u něho pobaví. Takové zábavné oddychové čtení.

05.12.2018 3 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Poměrně příjemný, čtivý počin, který jako prvotina vůbec není špatný. Hrdinové jsou sympatičtí a člověk má tendence jim fandit. Příběh vtáhne poměrně přirozenně do děje a potom ubíhá bez nějakých brzd až do konce.

03.09.2018 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Takhle píší mistři. Kniha vtáhne už od prvních vět a celou dobu si drží velmi příjemné tempo. Atmosféra na vysoké úrovni stejně jako sloh.

03.09.2018 5 z 5

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Zajímavě načrtnuté charaktery, které nenudí. Občas se mihne něco k zamyšlení. Páral má svůj nezaměnitelný styl.

23.08.2018 4 z 5