zluk zluk komentáře u knih

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Výborně napsaná kniha, ke které se člověk po letech vždycky rád vrátí. Asi jedna z nejlepších od J. Loukotkové.

12.06.2018

Tma Tma Ondřej Neff

Tenhle román má spád, je čtivý, místy zábavný. Jen ten konec člověka kapánek zklame. Z druhé strany jinak to šlo sotva vymyslet. Ale nápad vcelku dobrý.

11.06.2018 5 z 5

Lapuťák a kapitán Adorabl Lapuťák a kapitán Adorabl Dominik Landsman

Tak u téhle knihy jsme se pobavili celá rodina. Autor je podařený vtipálek.

Drak bere vše Drak bere vše Hanina Veselá

Půjčila jsem si v knihovně a pokoušela se tím prokousat, ale bohužel jsem tam nenašla žádnou postavu skrz kterou by to šlo číst. Hlavní hrdinka mi přijde v mnohém otravná.

07.06.2018 2 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

V žánru brak poměrně zdařilý počin, jiné kvality se tam však hledají obtížně. Postavy jsou schématické, děj nijak zvlášť převratný. Humor směrovaný na určitý okruh čtenářů, ke kterým se neřadím. Z některých věcí někteří vyrostou a jiní do nich nikdy nedorostou.

07.06.2018 2 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Před fantasií tohot autora nezbývá než smeknout. Rozehrává celou plejádu barevných pocitů a pomalu vtahuje do světa, který funguje podle jeho vlastních pravidel.

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Při delším čtení způsobuje depku a beznadějné pocity. Jinak je to napsané poměrně sugestivně.

07.06.2018 3 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Tak tohle se mi dostalo do ruky velkým omylem. Už dlouho jsem nečetla něco tak špatného. Příběh děsně předvídatelné klišé, zkopírované z milionu podobných klišé, které zahlcuje literární trh nevkusným bordelem a odnaučuje soudné lidi číst novou českou fantastiku. Sloh také velmi špatný už od prvních řádek. Nedopočuji ani na záchod při velmi dlouhé zácpě trvalého rázu. Mohlo by stav zhoršit.

07.06.2018 odpad!

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Moje srdcovka od ranných dětských let. Už tenkrát se mi líbil ten nápad. Čas od času si tuto knihu ráda přečtu.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Skvělá kniha, strhující a napínová. tento autor rozhodně psát umí.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Nádherná kniha plná emocí, která téměř ve 3D promítá nelítostný osud hlavních představitelek. Rozhodně doporučuju.

07.06.2018

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

O trošku lepší než ten zbytek vymejváren pro téměř zletilé.

07.06.2018 3 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Tahle kniha mě kdysi ulovila v knihovně a od té doby mám tohoto autora v oblibě. Není to nic pro intoše, ale sviští do od začátku do konce a každou chvíli se člověk zasměje.

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Hodně slaboduchoučké psaní i na oddechovku pro děti.

07.06.2018 1 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Jedna z nejlepších částí jedné z nejlepších fantasy sérií.

07.06.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Klasika, která se neomrzí a pořád má co sdělit.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Slaboduché psaní pro malé holky - nedočteno.

07.06.2018

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Martinovy knihy by se měly používat jako příručka o tom jak psát charaktery, protože on to vážně umí.