Tváří v tvář Severu

Tváří v tvář Severu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124124/tvari-v-tvar-severu-124124.jpg 5 13 3

Témeř stovka brilantních fejetonů nás zavede za oba polární kruhy. Procestujete další divukrásné arktické a antarktické oblasti - Grónsko, Špicberky, Lofoty a další místa. Publikace nabízí postřehy ze severské současnosti i historie, osobní setkání se seveřany a jejich názory, lákavé přírodní scenérie ve čtivém textu i na barevných fotografiích. Autorovy fejetony uspokojí ty Středoevropany, kteří chtějí na cestách či z tepla domova, načerpat hlubší poznání severské krajiny i povahy jejích obyvatel. ... celý text

zluk
26.03.2019 4 z 5

Mila kniha, napechovana zajímavými informacemi. Hned jsem taky dostala chuť někam vyrazit.

MOu598
29.07.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2014. Podle mých poznámek:
Skoro 100 reportáží ze severu, ale i z Antarktidy. Takové jen krátké sloupky na 2 stránky, na pět minut.
O různých tématech, spíš o lidech, i rozhovory. Ty politické mne moc nezajímaly.
Možná část je poplatná době a tak časem nebudou aktuální. Ale reportáže jsou o tom.
Hezké, přináší pohled na severské státy a lidi zde.
Citát:
"Smyslem života je dát životu smysl."

rikke
21.12.2012 5 z 5

Tato knížka mi ušetřila hodiny hledání zajímavostí ze Severu a "prohrabováním" se archivu Českého rozhlasu. Dozvěděla jsem se hodně nového, něco si připomněla, něco si doplnila. Shrnuto a podtrženo - mile předčila má očekávání a ráda si ji pořídím do severské knihovny.

Tomáš Sniegoň
česká, 1965