Zemlja Zemlja komentáře u knih

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Četla jsem ty krásné pohádky mnohokrát. A ty obrázky! Visící Kostěj, letící Baba Jaga, krásní koně.

30.08.2023 5 z 5

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Když někdo napíše tohle, proč píše Dan Brown? On to nečetl?

26.08.2023 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Na knížku si vzpomenu vždycky, když vidím někoho s foxteriérem. Osobní fotografie a milý popis prvních dní štěněte a jeho odchod do nové rodiny. Pro pejskaře důvěrně známé. A poetické pohádky pro pejsky. Krása.

08.10.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Patří k těm pro mě napínavějším, zajímavějším díky vztahům mezi postavami. Bavila mě.

06.10.2023

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Tuhle Kunderovu knihu jsem dlouho odkládala, protože se mi nelíbil film. Kdyby byl český, možná by dopadl lépe. Kniha je krásná. Košatá. Postavy uvěřitelné, i když hlavní hrdinka pro mě hodně zvláštní. Osobní příběh v těžkém období. A vztah k psovi, to jsem plakala. Co se dá napsat o Kunderových knihách? Kdo u nás takhle psal, bude psát?

04.10.2023 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Povinná četba. Něco čte člověk kvůli ději, který ho přenese někam nebo k něčemu, k čemu by se sám nedostal. Něco kvůli zajímavým myšlenkám, které by se v jeho hlavě nehonily. Něco kvůli jazyku, který "chutná". Tohle je kniha pro to, abychom nezapomněli.

30.09.2023 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Poutavý a hrozivý příběh. Další facka lidstvu, kam to až přivedlo. Knihy pálit! Nebo co třeba upravovat? Bradbury byl vizionář.

25.09.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Četla jsem se zájmem. Dobrý nápad na děsivou diktaturu.

28.08.2023 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Strhující. Při čtení se mi z toho věčného strachu, hrůz a beznaděje dělalo fyzicky špatně. Hezký film.

28.08.2023 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Vlastně taková variace na téma rozum a štěstí. Tahle kniha mě úplně pohltila. S něčím by se experimentovat fakt nemělo.

08.10.2023 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Hrůzná doba. Nebylo úniku. Strašné. Cokoli s inkvizicí je pro mě děsivé.

04.10.2023 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Velmi oblíbená kniha, čtená a předčítaná víckrát. Všichni ti hajzlíci bohové, jejich potyčky a nadržování a tresty pro neposlušné smrtelníky. Poučné příběhy.

25.09.2023 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Napínavé, čtivé, krásné ilustrace. S postupujícím věkem jsem začínala měnit názor na postavu kapitána Nema.

24.09.2023 4 z 5

Ani nevím, čím začít... Nemohlo to dobře skončit. Emočně vypjaté. Kruté. Bezvýchodné.
Mám mnohem hezčí vydání. Aspoň něco.

30.08.2023 5 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Knížka z dětství, předčítaná, čtená. Ušlechtilost, vznešenost, odvaha, láska. Vnímala jsem ji i zoologicky, zajímala mě zvířata z indické džungle.

27.08.2023 4 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Zásadní kniha pro děti s tématem smrti. Dětem, které mají strach z toho, co bude po smrti, přináší naději. Krásný příběh o bratrské lásce a odvaze postavit se zlu.

22.08.2023 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Koupila jsem si ji s nadšením. Krásně vypadá - hladká, pevná obálka, malý formát, krásné ilustrace. Příběh je jednoduchý, ale i v jedné krátké kapitole dokáže Mistr vytvořit bohatou představu o místě, postavách, atmosféře. Potvrdil mi i vlastní zkušenost - rodiče často dětem nestačí, je třeba mít chápající tety nebo strýce. Jen škoda, že rytmus prvních kapitol nevydržel v celé knize.

31.03.2024 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

První detektivka, která mě naladila na čtení těch dalších. Fajn. Jistoty pro chvíle volna. To není málo.

04.10.2023 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Děsí mě vězení a různé ústavy, kde se zamyká. Jak málo stačí, abyste se dostali někam, kde vás oberou o rozhodování o sobě samém a o důstojnost. Skvěle se pak čte o tom, že se najdou hrdinové, kteří se vzepřou. Uvěřitelné postavy. Důležitý příběh!

30.09.2023 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Dětství. Předčítání ve škole i samostatné čtení. Krásné retro. Zvířecí morální vzor.

24.09.2023 4 z 5