Zdenda20 Zdenda20 komentáře u knih

Reportér Reportér Sandra Brown

Ač nevyhledávám tyto romány, tak tato kniha je podle mě velmi dobrá. Celý děj je zajímavý. Žádné dlouhé pasáže o vztazích. Mohu jen doporučit i ostatním

05.09.2016 3 z 5

Železo a rez Železo a rez Harry Sidebottom

Historicky dobře napsáno. Osobně jsem se ztrácel v množství postav a místě děje. Vláda císaře Maximina je velmi pěkně popsána, ale osobně dávám přednost následné řadě románů.

06.08.2016 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Tohle byla první kniha od tohoto autora. Začátek se mi zdál dějově pomalý, ale potom to má spád a dobrý rozuzlení. Mohu jen doporučit

17.04.2016 4 z 5

Velhartické pastorále, Vražda v lázních Velhartické pastorále, Vražda v lázních Vlastimil Vondruška

Dle jiných uživatelů nesmím psát o povídkách, jak dopadnou. Obě jsou pěkné. První se mi líbila víc.
Nechybí tam romantika i děj. Ani nechci řešit jak se jmenovala bavorská princezna. Pro mě to bylo počteníčko a doporučuji ostatním.

17.04.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejsem čtenářem tohoto žánru, ale kniha se mi líbila. Už chápu, že po hlavním hrdinovi pojmenovali i odrůdu rajčat. Ani mi nevadilo technické popisování. Je to lepší než když jsou v knize popisovány myšlenky. Tuto knihu doporučuji nejen čtenářům sci- fi.

01.03.2016 4 z 5

To se ti jen zdá To se ti jen zdá J. D. Robb (p)

Již několik knih jsem od autorky četl. Tahle je podle mého názoru je jedna z těch lepších. Možná děj je trochu roztáhnutý, ale začátek a konec moc pěkně napsaný. Předpokládám , že další knihy jsou lepší a lepší. Tuto doporučuji , prima čtení nejen pro ženy.

19.02.2016 4 z 5

Zelená ratolest Zelená ratolest Edith Pargeter

Dle mého názoru je to lepší než díl první. Má to po celou dobu děj, jen mi přijde že jízda z Walsu do Anglie byla záležitost dvou dnů. Jestli tam měli takové pěkné cesty? Harry je hrdina bez bázně a hany. Doporučuji všem co mají rádi nekoplikovaný příběh z historie.

16.01.2016 4 z 5

Měj se na pozoru Měj se na pozoru Nora Roberts

Jelikož jsem porovnával i další knihy od této autorky, tak mi tahle přišla moc roztažená
myšlenkami hlavní hrdinky. Jinak závěr byl dobrý. Pozor na dámy kolem osmdesátky.
Doporučuji všem fanouškům moderních detektivek.

23.09.2015 3 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Tutu knihu jsem četl již dříve a nyní jsem se k ní opět vrátil.
Jednotlivé příběhy jsou velmi poutavě napsány jako vždy od pana Vondrušky.
I když zápletka v první a třetí mi vcelku rychle došla, tak způsob vyšetřování má rychlý spád a určitě zaujme. Povídka Tichý jazyk je příběh intrik, které zmátli i hlavního hrdinu.
Při zamyšlení lze to posunout i do dnešní doby a porovnat plky dnešních politiků a dřívějších mocipánů. Vše pro udržení moci a vlastního blahobytu.
Závěrem moc pěkné čtení a doporučuji všem.

09.03.2015 4 z 5

Skála Skála Peter May

Dle komentářů máme každý jiné požadavky na knihu. Podle mého názoru má dobrý děj. Jen mi v první polovině vadilo to rozdělení času. Příběh mládí a další kapitola součastnost. Do thrilleru to má dle mého daleko. Ale co mi zaujalo, tak ten popis tradice ostrova s lovem ptáků na skále. Takové sem nikdo nesmí. Jako detektivku doporučuji, téměř do konce jsem netušil motiv.

07.02.2015 3 z 5

Výkupné za krále Výkupné za krále Jan Bauer

Moc pěkná kniha. Už jen to, že hlavní hrdina je Protiva z Protivce. Trochu mi chybí takový ten šibeniční humor, ale odhalená nevěstka jedocí do boje je dobrý nápad, nebo chudý františkán je bratr nejbohatšího muže v Čechách jsou velice čtivé myšlenky. Závěr byl překvapující. Tuto knihu doporučuji všem, co mají také rádi historické detektivky. Čtení bylo doslova sváteční.

27.12.2014 4 z 5

Třikrát 87. revír Třikrát 87. revír Ed McBain

Kniha je pěkně napsána. Nenašel jsem zde žádné dlouhé pasáže bez dalších souvislostí. Poutavé čtení i jako jednotlivé celky. Skládačka je doopravdy bezva. Doporučuji všem čtenářům detektivek.
Určitě se nudit nebudete.

10.11.2014 5 z 5

Příšerná smrt krásné dívky Příšerná smrt krásné dívky Miloslav Švandrlík

Četl jsem od tohoto autora toho víc. Tyto povídky mají pěknou pointu, ale čekal jsem více humoru a klidně toho jeho černého. Tady mi chybí autorovo přirovnávání a popis osob. Co je u většiny povídeksuper, že hlavní zápletka je většinou z reálného života. Žena nebo muž , kteří mohou zbohatnout, tak pro to udělají vše. Jen v prvním případě pochybuji, že správná zlatokopka kvůli jménu Sračková by spáchala sebevraždu.Škoda, že už nenapíše žádného doktora od Jezera hrochů ani nic podobného. Ilustrace od Neprakty a knihy od Švadrlíka je moc krásné dědictví pro další generace čtenářů. Pro volné chvilky tyto povídky doporučuji.

23.10.2014 4 z 5

Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Tony McMahon

Tuto knihu jsem si koupil na dovolenou. Je podle mého názoru moc pěkně napsaná. Objevují se znaky některých tajemství , které obklopují templáře a tín je i tato kniha velmi čtivá. Škoda, že takové ty nejasné věci tady spíš působí jako pohádka. Nechci způsob psaní knihy porovnávat s jinými autory, které rád čtu. Mohu jen doporučit všem , co mají rádi historii této doby.

07.09.2014 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Víc ze zvědavosti jsem tuto knihu četl. Jako příběh je to zajímavé, ale pro mě zdlouhavé. Je to víc na zamyšlení než jako zábavná kniha. Pro romantické duše tuto knihu doporučují.

06.06.2014 1 z 5

Dvojí trůn Dvojí trůn Ludmila Vaňková

Nechci nikoho ovlivňovat co se týče názoru na knihy. Tento díl se mi líbil víc než první, ale stále mi přišlo velmi obsáhlé popisování některých smyšlených událostí.
Kdo má rád barvité a milostné popisování, tak mohu jen doporučit. V této knize je král Karel téměř bez chyb.

30.12.2013 2 z 5

Cval rytířských koní Cval rytířských koní Ludmila Vaňková

Po dlouhé době jsem sehnal tuto knihu a velmi jsem se těšil na pěkný historický román. Je pěkně popsáno mládí Karla a vztah s jeho otcem Janem. Podle mého názoru jsou zde obsáhlé popisy děje a osobností, které přímo nesouvisí. Je zde hodně romantiky a nadsázky.
Kdo čte jen historii faktů, tak to teda nedoporučuji, ale jako romantiku ano.

22.12.2013 2 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Další kniha na jeden večer.Velmi pěkná zápletka o ženě , která uměla využít své ženskosti včetně zázračného doktora a tajemného léku na propíchnuté játra. A milé čtenářky si ani neužijí milostné drama s Otou, ten se tentokrát chová vzorně. Doporučuji všem co mají rádi pěkné historické detektivní příběhy.

09.12.2013 4 z 5

Pomsta porcelánového Buddhy a další příběhy z archívů kriminální služby Pomsta porcelánového Buddhy a další příběhy z archívů kriminální služby * antologie

Povídky jsou podle mého názoru bez zápletky , je to většinou popis určitého jednání. Jednotlivě jsou vhodné asi jako přílohy k sobotnímu deníku.

06.11.2013 2 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Kniha je humorně napsaná od pana Vondrušky trochu jinak, než bych očekával. Ale je i zde patrné, že nejvíc nápadů mají chlapi u piva . Muž je hlava rodiny a žena je krkem , kterým hlavu otáčí. Inspirace i pro dnešní dny. Dle komentářů, asi každý nepochopil myšlenku, jak se naši lidi chovají , když se mají dobře. I když je kniha jiná než ostatní, přesto se mi líbila.

15.10.2013 4 z 5