zandu zandu komentáře u knih

Tři životy Tři životy Natasha Lester

Mno nevím... jak jsem byla na další knihu autorky natěšena, tak jsem zklamaná. První půlku jsem poctivě přečetla, pořád jsem si říkala, že už to konečně musí nabrat nějaké grády a ono stále nic. Druhou půlku jsem vlastně ani rychle nepřelétla, skoukla jsem jen konec. A je mi šumák, co se vlastně dělo. Bohužel tentokrát mě kniha vůbec, ale absolutně vůbec nebavila. Jediná světlá chvilka byla založení domu módy Ch.D., tyto kapitoly byly super. Ale toť vše.

12.12.2023 1 z 5

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Juliana Weinberg

Nádherná kniha! O Audrey jsem toho moc nevěděla. A musim říct, že autorce se podařilo její životní příběh zpracovat naprosto úžasně čtivě. Jsem nadšena.

09.12.2023 5 z 5

Madame Piaf a píseň lásky Madame Piaf a píseň lásky Michelle Marly

Jak se mi líbila kniha o Coco Chanel, tak tato mě naopak bohužel vůbec nezaujala, nedočetla jsem.

29.11.2023

Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Michelle Marly

Asi tak do poloviny mě to moc bavilo. Zbytek knihy jsem se ale do čtení musela spíše nutit a poslední čtvrtinu jsem opravdu rychle přelétla.

29.11.2023 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Neuvěřitelné. Vše bral opravdu jen jako splnění úkolu, vůbec se nepozastavil nad tím, zda je to dobré či špatné. Prostě "jen" plnil rozkaz, jak nejlépe dovedl.
***
"... Pochopte, myslil jsem na židy jen jako na jednotky, nikdy jako na lidské bytosti. Soustřeďoval jsem se na technickou stránku svého úkolu. "
***

22.11.2023 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Super. Skvělý příběh ve skvělém tempu. Chytne a nechce pustit :-)

17.11.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Přečteno během jednoho dne. Měla jsem volno a prostě se nešlo odtrhnout. Opět zvláštní, smutný příběh, ovšem napsaný neskutečně čtivě.

11.11.2023 4 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Knihu jsem dočetla, ale... příběh mě tak úplně nepohltil, více mě začal bavit až za polovinou. Téma zlehčovat vůbec nechci, je hrozné, co se v těchto ústavech dělo a možná i stále děje. Ale prostě mě kniha tak nějak nedokázala plně zaujmout.

09.11.2023 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Po začátku, kdy jsem si říkala, zda to nejsou vyhozené peníze (jako u jeho předchozí knihy 15 roků lásky - to byl děs, který jsem ani nedočetla), se děj rozjel tak, že jsem se nemohla odtrhnout. Takže pokud se vám začátek bude zdát nudný a Helena vám bude nesympatická, vydržte. Pro mě to nakonec byla super odpočinková knížka :-)

07.11.2023 5 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Krásný román, moc se mi líbil.

25.10.2023 5 z 5

Anička a její kamarádky Anička a její kamarádky Ivana Peroutková

Dcera (nyní ve druhé třídě) ji čte v rámci tréninku čtení. Baví ji.
Včera jsme se dostaly ke kapitole Vánoce a mě osobně zarazilo, že si dárky dávají Anička a babička pod stromeček samy (že si vzájemně dají dárky kamarádky, to chápu). My se doma snažíme, aby dcera věřila na Ježíška co nejdéle a zatím se nám to daří. A najednou zde, v dětské knížce bum - málem bylo po našem snažení. Naštěstí si to dcera až tak neuvědomila, ale toto mě v té knize opravdu zamrzelo. Jinak mohu doporučit.

25.10.2023

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tak po předchozím díle, který (jak jsem psala v hodnocení) mě moc nebavil, jsem doufala, že si spravím chuť. Ale trápení bohužel pokračuje.. tento díl nakonec odkládám a nedočtu. Možná jednou časem, ale nevěřím tomu. Jak zjišťuji, Zaklínač pro mě nebude. Nejlepší byly první dva povídkové díly, ty byly úžasné.

24.10.2023

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Hezké, příjemné, předvídatelné čtení :-)

21.10.2023 4 z 5

Frida Kahlo a barvy života Frida Kahlo a barvy života Caroline Bernard

Krásný román. Úžasně čtivě zpracovaný příběh této ženy.

17.10.2023 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Divné. Docela čtivé, ale divné...

14.10.2023 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tak tento díl mě potrápil. Dlouho jsem ho louskala, opravdu hodně dlouho. Moc mě to nebavilo, na můj vkus moc politikaření a dost jsem se ztrácela, kdo je kdo, s kým, proti komu...Vlastně až poslední čtvrtina byla čtivější. No odradit se zatím nenechám a uvidíme, co přinese další díl.

11.10.2023 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

No, docela psycho. Ale čtivé. Jediná výtka, zase další kniha s neurčitým, divným koncem.

11.10.2023 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

To bylo skvělé. Naprosto uvěřitelné.

07.10.2023 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Jak jsem zhltla Zlobu během chvilky, tak zde, u Nenávisti, mi to trvalo trošku déle. Teprve asi v půlce mě děj vtáhl natolik, že jsem se nemohla odtrhnout. Opět šílenost. Teď si dám od Cartera zase chvilku oddych a za čas se pustím do dalšího dílu.

06.10.2023 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

O (ne)jednom zničeném životě. Deprese, zoufalství. Ale po Lese v domě od p. Mornštajnové se zde u mě již nedostavil ten au - efekt.
A zvláštní neurčitý závěr knihy. Nemám ráda takové konce.

04.10.2023 4 z 5